Autor Zpráva
Jura
Profil *
Nevíte, proč mi FF ignoruje CSS pro stylování scrollbar? V Exploreru a Opeře je to OK. Soubor CSS mám externí, ale zkoušel jsem to i se stylopisem. Přitom ostatní se styluje bez problémů...

.BODY {
SCROLLBAR-FACE-COLOR: #1C1C1C;
SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #1C1C1C;
SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #1C1C1C;
SCROLLBAR-3DLIGHT-COLOR: #1C1C1C;
SCROLLBAR-ARROW-COLOR: Silver;
SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #1C1C1C;
SCROLLBAR-DARKSHADOW-COLOR: #1C1C1C;
}
.zbozi {
FONT-SIZE: 10px;
font-family : Verdana;
background : #1C1C1C;
font-weight : bold;
color : #FFFFFF;
border: 0px;
}
.kod {
FONT-SIZE: 10px;
font-family : Verdana;
background : #1C1C1C;
font-weight : normal;
color : #B9B99F;
border: 0px;
}
.mnozstvi {
FONT-SIZE: 10px;
font-family : Verdana;
background : #9A9A9A;
font-weight : normal;
color : Black;
border: 1px solid silver;
}
Dero
Profil
Protože stylování scrollbaru nepodporuje.
Jura
Profil *
Aha, a dá se to nějak řešit?
Anonymní
Profil *
ne
Dero
Profil
A já dodávám: díkybohu.
Jura
Profil *
Díky za odpovědi. To je trochu škoda, protože "původní" scrollbar podle mého názoru poněkud kazí vzhled prezentace. No co se dá dělat...
Dero
Profil
Naprogramovat si vlastní, třeba javascriptové, řešení, pakliže je nezbytně nutné mít jinak barevné šipečky a posuvník.
dabljirka
Profil
Naprogramovat si vlastní, třeba javascriptové, řešení, pakliže je nezbytně nutné mít jinak barevné šipečky a posuvník.

Prima, hezká arogance. Pak ovšem udělěj Dero dvojtečku - a ten trapný javascript za ni napiš: řeším úplně stejný problém, kdy se mi v FF téměř uprostřed stánky vyvalily dvě tlustoprdní lišty a naprosto mi nezajímají nějaké tlachy o standardech, nebo snad o tom jak je FF něco: je to blbost, co nefunguje, zkrátka nefunguje - je to chyba FF, že neumí, co jiní! A ještě větší tvrdit, že to je jaksi správně a díkybohu: zde mi - myslím, že ani Jura snad nepohrdne - napiš, jak se drbat vzadu na krku skrze rozkrok. Díky a PF všem MSO (modravýn světlem ozářeným)
Dero
Profil
dabljirka: Plácáš nesmysly a já nemám chuť ani čas ti to dokazovat. Nejdřív si nastuduj reálie - zjisti si, co je standardní prostředí operačního systému, co jsou to vlastně vlastnosti scrollbar-cokoliv, co je Firefox a co je možnost volby každého uživatele a potom diskutuj.

Já si firefox vybral za svůj primární prohlížeč mimo jiné právě proto, abych nemusel hledat estéty zmrvené scrollbary. Pokud máš uprostřed stránky dvě lišty, znamená to, že se neobejdeš bez overflow nebo (i)frame. Což je buď chyba nebo záměr, kterého ses dobral po zralé úvaze. Potom také musíš vzít v potaz, že to s sebou nese zobrazení systémových lišt, jejichž vzhled si já definuji ve svém operačním systému. A jsem rád, že to firefox respektuje.
djlj
Profil
Souhlasím, barevný scrollbar jak v omalovánkách je blbost...
dabljirka
Profil
Nejde o to jestl úspěšně hledat nebo nehledat zmrvené cokoliv - o omalovánkách ani nemluvě, to je jiná diskuze a přece osobní a zcela jiný problém (a věc volby každého, kdo smolí nějaké stránky: a hlavně potom jejich návštěníků, zda setrvají, či nikoliv. A komunikace s nimi. To se samozřejmě týká i využítí iframe i ostatního, co je k mání; se všemi klady, zápory atd.) A jestli dokonce snad někdo, proboha, z nějakých tragických důvodů (třeba rodinných, nebo se dere na mysl oční, ježišikriste, vada) estéty zmordované lišty vůbec nenalézá, popláčeme si hned spolu, neboť také špatně slyším - dobrá, konec novoročním fórům: Hledal jsem na těchto stánkach berle ke zmíněným tlustoprdům - jak jsem zjistil, spousta zoufalců se motala v tomtéž a vysvětlení bylo téměř uniformní: FF nepodporuje, zapadni, žádné úpravy, atd. Řešení je prosté: ať si ohňofoksíci trhnou ... Jenže mi to nedá. A pak akorát Dero javasckryptně poradil: jak výše uvedeno. Sláva ... chlapec to má v paži! Vzhledem k tomu, že toto není nic osobního, plácání nesmyslů i rady ke studiu mu odpouštím. A vynechávám i vyprávění, jak se z nestandardů stávají standardy a opačně. Když sem pro mě i ostaní hoďí onen slibovaný a poučnými řádky zakecaný script. Je to přece prkotina ...
Diky moc, Dero, zkusím ho pak aplikovat. Anebo možná jen použít ...
Michalek
Profil
dabljirka
Všem se omlouvám, ale nedopustím si OT: :-D :-D :-D
Dero
Profil
Takže heslovitě.

Selectbox, checkbox nebo třeba scrollbary - to vše bývá v režii operačního systému. Je jen na tvůrcích prohlížeče, poskytnou-li vlastní řešení. Opera renderuje tyto prvky nezávisle na OS, Explorer je přebírá z OS Windows a dovoluje prvek scrollbar přebarvit, Firefox je také přebírá a toto nedovoluje.

Má-li webmaster možnost měnit nastavení OS uživatele, pak to považuji za chybu. Barva a vzhled scrollbaru je součástí nastavení OS. Netuším, kterak tuto možnost v IE vypnout, tedy nepředpokládám, že by to věděl běžný uživatel PC.

Principielně by pak také mohlo být možné, aby webmaster měnil svým návštěvníkům tapetu na ploše či přenastavoval systémový čas. Také by se ti to líbilo? Logicky jde samozřejmě o něco jiné, proto také MS tuto možnost povoluje, ale kdo určuje tu hranici, kdy logický "přínos" převáží nad principem?

Nemám nic proti estetickým možnostem, ctím jen základní pravidla přístupnosti. Jediný člověk, který pláče nad "ohyzdnými" scrollbary, bývá webmaster. Uživatel ocení důvěrně známé prvky.

Zopakuji, co jsem už řekl. Nejdřív si nastuduj reálie, potom se snaž diskutovat.

K tomu javascriptu - stačí deset sekund hledání na googlu:

http://www.google.com/search?num=30&hs=h3U&hl=cs&safe=off&c2coff=1&cli ent=firefox-a&rls=org.mozilla%3Acs-CZ%3Aofficial&q=javascript+firefox+ scrollbars&btnG=Hledat&lr=

Hned první odkaz.
thingwath
Profil
Scrollbar není součástí stránky a ta do něj nemá co kecat. Prohlížeč také třeba scrollbary nemusí mít vůbec a může používat jiné řešení. Mnoho prostředí také přebarvování scrollbaru neumožňuje a prohlížeč by si musel naimplementovat své vlastní aby měl co přebarvovat...
Fingon
Profil
je to chyba FF, že neumí, co jiní! A ještě větší tvrdit, že to je jaksi správně a díkybohu: zde mi - myslím, že ani Jura snad nepohrdne - napiš, jak se drbat vzadu na krku skrze rozkrok. Díky a PF všem MSO (modravýn světlem ozářeným)

Chlapce ty budes bud propagator toho s.h.i.t.u. Exploreru a nebo si naprosty vymaz, pokud rikas o Firefoxu ze neco neumi kdyz ani nevis, ze pro Firefox existuji cele skiny, ktere ne ze by ti infantilne omalovali hnusnou listu ale nahradi ji uplne jinou.. A jeste k tomu naprosto neumis delat web stranky a proto te strasne se.. ze ty tvoje vytvory nafachci v jedinem normalnim prohlizeci (Firefox).
Fingon
Profil
A já dodávám: díkybohu.

Mluvis mi z duse!! :-D Ja prijit na stranku, ktera je delana pro Eplorer a omaluje se mi tam ta hnusna lista tak jdu okamzite pryc!!! ;-)
Joker
Profil
To je trochu škoda, protože "původní" scrollbar podle mého názoru poněkud kazí vzhled prezentace.
To je věc názoru, je pravda, že se to často spíš zneužívá k (úmyslnému či neúmyslnému) vizuálnímu schování posuvníků, což ztěžuje práci s webem.

Nejlepší řešení má stejně Opera, ta má obarvení posuvníků vypínatelné, takže komu to nevyhovuje, může to zakázat :-)
Timothy
Profil *
Prosim vas...mam problem, viem ze farebny scroll neni pekny no preco mi nechce fungovat ani v Opere a ani v IE?? Jeho kod v styly.css je nasledovny:
body {
background: #000000;
text-align: center;
margin: 0px;
padding: 0px;
scrollbar-face-color: #282828;
scrollbar-track-color: #000000;
scrollbar-arrow-color: #282828;
scrollbar-shadow-color: #282828;
scrollbar-highlight-color: #282828;
scrollbar-darkshadow-color: #fff;
}
PrdELKA
Profil *
a jak zakážu scrollbar v IE? ostatní prohlížeče jsou natolik inteligentní, že pokud scrollbar není potřeba, nezobrazí ho.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0