Autor Zpráva
karlos1
Profil *
Ahoj, od klienta mám feedback, že mu nefungují v IE11 selecty (obyčejné, bez JS). Vybere nějakou možnost, to je ještě v pořádku, ale když ji chce přepnout na jinou, ukáže se mu textový kurzor. Jestli jde možnost vybrat, nevím, ale už jen ten "hover" je divný - jiný kurzor, položka se ani nepodbraví.

Setkali jste se s tím někdo? Nějaký nápad na řešení? Bohužel jsem na stroji bez IE11, ale v desítce je vše v pořádku.
_es
Profil
karlos1:
A príčinu problému si majú potenciálny radcovia vyveštiť z vešteckej gule?
karlos1
Profil *
_es:
Na možnou příčinu se ptám, jestli se s ní někdo setkal.

Klienta tu u sebe nemám a pokud to půjde, chtěl bych to vyřešit na dálku a nejezdit za ním. Nejsou na tom navěšené žádné JS eventy, v IE10 vše v pořádku, žádné JS varování ani chyby (z jiných částí stránky).
Trejpa
Profil
karlos1:
Setkali jste se s tím někdo?
Ne.

Nějaký nápad na řešení?
Dodej odkaz na problémovou stránku.

Mně to funguje.
karlos1
Profil *
Trejpa:
Je to v administraci pod heslem, ale je to obyčejný select. Nevím, jaký kód bych z toho mohl vykuchat. Nakopírovat sem obyčejný select nepomůže.

<select class="" name="cf[f-4]">
    <option value="b1">b1</option>
    <option value="b2">b2</option>
    <option value="b3" selected="selected">b3</option>
</select>

Podobných selectů je na stránce více, chovají se všechny stejně.

Mně to funguje.
Bohužel, nemohu vyzkoušet. Kód uvedený výše taky v IE11 funguje? Nevím, proč by neměl, spíše se ptám.
Trejpa
Profil
karlos1:
Nakopírovat sem obyčejný select nepomůže.
To máš pravdu.

Ukázka pochopitelně funguje podle očekávání, chyba je jinde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na karlose1:
je to obyčejný select. Nevím, jaký kód bych z toho mohl vykuchat.
Nic, co by zasahovalo do stránky na podkladě změny v <select>u, tam není?

Kód uvedený výše taky v IE11 funguje?
Bez problémů.
karlos1
Profil *
Chamurappi:
Nic, co by zasahovalo do stránky na podkladě změny v <select>u, tam není?
Není, jsem si (skoro) 100% jistý.

Asi se za klientem vydám a pak zde napíši, co bylo příčinou. Samotného mě to docela zajímá - pochopil bych nějaký problém s JS apod., ale toto mi hlava nebere :-)


Tak jsem si odskočil k počítači s 11 a chová se to následovně (chtěl jsem poslat screen, ale kurzor myši se nescreenuje).

- konzola mlčí, žádná chyba, varování, nic
- mám 5 položek, vybraná je třetí (selected=selected), položka nad a pod mají normální kurzor, ostatní (|vzdálenost| > 1) mají kurzor pro editaci textu, který při přejíždění myši problikává za načítací kurzor (ve win otáčení kolečka). Nebo tam možná problikává defaultní (šipka) kurzor, nejsem teď schopen ten mžik rozeznat.

Na JS to navíc vůbec nezávisí, děje se tak i s vypnutým JS.

Čeho dalšího bych si měl ještě všímat? JS tím vypnutím můžeme definitivně vyloučit, příčinu je třeba hledat jinde.


Tak už jsem přišel na to, kde je zakopaný pes, a zdá se, že nejen vIE11, ale i ve straších verzích (z panelu vývojářů v IE11).

Živá ukázka

Kurzor se mi mění protože je pod ním textový element (v tomto případě odkaz). Nastavovat z-indexy všude, kde by se mohl vyskytnout select je divné, napadá vás něco?
Zkoušel jsem nastavit select, option {cursor: default !important}, ale nic se nestalo. Ve FF mi výše odkázaná ukázka funguje správně, v IE ne.

Tímto jsem tedy izoloval problematický kód (myslel jsem, že záhada bude záhadnější, než že se bere kurzor z jiného elementu). Nějaké nápady?
Trejpa
Profil
karlos1:
Potvrzuji, že pokud je pod rozbaleným selectem text nebo odkaz, kurzor se změní. Žádný vliv na funkci selectu nepozoruji.
karlos1
Profil *
Trejpa:
Vybrat ze selectu se podařilo, ale ideálně bych potřeboval přijít na řešení, jak nastavit kurzor tak, jak má být (tzn. default).

Zkoušel jsem nastavovat z-indexy, kurzor, ale pořád nic.
http://kod.djpw.cz/igdb

Nějaký nápad?
Plaváček
Profil
karlos1:

Zkus přidat pro option vlastnost pointer-events:none, problém by měl zmizet.
karlos1
Profil *
Plaváček:
Bohužel ne, http://kod.djpw.cz/kgdb (zkoušel jsem i vyházet ostatní styly a použít jen tento zápis).
quatzael
Profil
karlos1:
Bohužel ne, http://kod.djpw.cz/kgdb (zkoušel jsem i vyházet ostatní styly a použít jen tento zápis).
Tobě ta ukázka nefunguje v IE11? Mě funguje..

Ty tam opravdu nepoužíváš žádnej javascript na celý stránce?

Zkus veškerý js scripty dát pryč a uvidíš jestli to pořád blbne nebo ne..

Já jsem teď nedávno řešil podobnej problém když mi blbly selectboxy a ukázalo se, že za to může špatná verze jQuery.
Tak to zkus bez toho, případně zkus jinou verzi.


karlos1:
Nebo nemáš tam nějak zajímavě rozházený vrstvy? Nepoužíváš z-index náhodou?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu a karlose1:
Mně se v jedenáctce problém neprojevuje. Zajímalo by mě, na čem to závisí…

zdá se, že nejen vIE11, ale i ve straších verzích (z panelu vývojářů v IE11)
Při simulaci starších verzí se též používá ten nový druh <select>u (ala Windows 8), takže to není stoprocentně věrná simulace.


Reaguji na Plaváčka:
Zkus přidat pro option vlastnost pointer-events:none
Toho bych se skoro i bál, že kdyby to nějak fungovalo, přestal by být <select> použitelný, jestli dobře rozumím tomu, co pointer-events dělá.


Reaguji na quatzaela:
Ty tam opravdu nepoužíváš žádnej javascript na celý stránce?
Včera už Trejpa potvrdil, že závadu pozoruje i na takřka prázdné skriptuprosté stránce bez z-indexů i pozicování.

mi blbly selectboxy a ukázalo se, že za to může špatná verze jQuery
O tom dost pochybuji. Ale nechci to tu řešit.
karlos1
Profil *
Chamurappi:
Mně se v jedenáctce problém neprojevuje. Zajímalo by mě, na čem to závisí…
Jsem na čisté instalaci 11 (upgrade z desítky), žádné speciální nastavení jsem nedělal. Vypadá to na bug ve výchozí instalaci, jsem na Win7.
Plaváček
Profil
karlos1, Chamurappi:


Mně se ten problém na Windows 7 s IE 11 projevil. Mnou navržené řešení ho odstranilo. Víc už nevím. :)
Trejpa
Profil
Musí to být vlastnost prohlížeče. Pozoruji to na Win7 i Win8 (x64).
quatzael
Profil
Chamurappi:
Včera už Trejpa potvrdil, že závadu pozoruje i na takřka prázdné skriptuprosté stránce bez z-indexů i pozicování.
Aha, sorry. Projížděl jsem to jen tak letmo. Nevšiml jsem si toho.
karlos1
Profil *
Plaváček:
a co třeba takový idnes.cz, když si na hlavní stránce odskroluješ do sekce "Kraje"? Tam se ti select chová normálně? Pokud ne, chová se normálně po doplnění pointer-events: none k optionům (ve vývojářských nástrojích)?

Děkuji. Zdá se totiž, že jsi zatím jediný, komu se problém vyskytuje a zároveň s touto kouzelnou formulkou i zmizel. Nám ostatním se buď zobrazuje stále, nebo vůbec :-)
fandaa
Profil
Chamurappi:
Toho bych se skoro i bál, že kdyby to nějak fungovalo, přestal by být <select> použitelný, jestli dobře rozumím tomu, co pointer-events dělá.
A taky tomu tak je (alespoň v FF, IE11 pointer-events zřejmě ignoruje).

Verze s čistým HTML v IE11 - stále chybný kurzor. Na řešení jsem zatím nepřišel a zatím jsem o problému ani nic nenašel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0