Autor Zpráva
quickspider
Profil
Dobrý den,
mohl by mi prosím Vás někdo poradit, jak zapsat odsazení menu od vrchu stránky, aby se zobrazovalo správně v Chromu? http://kobra11.eu
Aktuálně to mám řešeno přes margin v procentech. Ve Firefoxu je to v pořádku.
Děkuji.
Trejpa
Profil
quickspider:
Vidím to skoro stejně ve třech různých prohlížečích. Drobné rozdíly v jednotkách pixelů způsobuje rozdílná výchozí velikost výšky řádku, kterou jsi nenastavil.
quickspider
Profil
Když si rozkliknete, ostatní kategorie, tak se druhé menu posouvá víc níž. Mělo by být na stejné úrovni.
Trejpa
Profil
quickspider:
Teď mi teprve došlo, o co se snažíš. Ty dva sloupce odkazů mají představovat menu a podmenu.

Jak tě vůbec napadlo nastavovat horní margin v procentech? Vždyť jeho výška se vypočítává ze šířky (!) daného elementu a tu jsi nezadal. Stačí v prohlížeči změnit velikost písma a bude jiná.

Nejjednodušší řešení:
Nejdřív si nastav pro všechny prohlížeče stejnou výšku řádku body { line-height: 1.2; }. Potom nastav horní margin daného elementu na násobek této hodnoty v jednotce em (tj. výška písma):
.dily { margin-top: 1.2em; }
.postavy { margin-top: 2.4em; }
.hudba { margin-top: 3.6em; }
.dvd { margin-top: 4.8em; }

Já bych provedl změnu na úrovni HTML. Použil bych seznam <ul> nebo <menu> a do příslušné položky bych vnořil další seznam. Tím bych věděl, kde má který podseznam začínat, byl by odpozicován od příslušné položky a nebylo by třeba v CSS rozlišovat úrovně zanoření. A rozhodně bych nastavil v menu šířku a nezadával výšku písma v pixelech.
quickspider
Profil
děkuji za připomíny. Zkusím ten seznam.
quickspider
Profil
Mám zanořený seznam a potřebuji aby začínal na stejné úrovni jako položka nadřazená. Můžete mi poradit jak to mám zapsat?
CZghost
Profil
quickspider:
Nejlépe tak, že vnořený seznam posuneš o 1em nahoru (margin-top: -1em;). Nezapomeň vyrovnat vnořený seznam tak, aby nepřekrýval seznam nadřazený. Pozor na padding, vnořený seznam se ti posune k hornímu okraji řádky, nikoliv položky. V tomto případě je nutné si pohrát s pixely a experimenty zjistit, jaké nastavení odpovídá. Uživatelé, kteří si zvětšují pouze písmo, tě asi zabijí :-)
juriad
Profil
CZghost:
Prosím tě, příště se zdrž takových rad.

quickspider:
http://kod.djpw.cz/rgeb
Odmaž si položky, které tam mít nechceš a nastavení vlastnosti display zruš (na obou místech).
Trejpa
Profil
quickspider:
Dovolil jsem si kód od juriada upravit pro tvoji potřebu. Bude užitečné mít nastavenu šířku celého menu, šířka a pozice podmenu bude relativní polovina této hodnoty. Živá ukázka
quickspider
Profil
Trejpa:
Toho už jsem docílil také, ale šlo by udělat, aby D a E byly až bod CE? ta CA až CX vypisuju z databáze. Asi by se musely vložit prázdné hodnoty.
juriad
Profil
Myslíš toto?
http://kod.djpw.cz/wgeb
Trejpa
Profil
quickspider:
šlo by udělat, aby D a E byly až bod CE?
Šlo: takhle nebo tak.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0