« 1 2
Autor Zpráva
Davex
_es:
U neznámého serveru bude pravděpodobnost odposlechu pochopitelně vyšší než u placeného nebo vlastního VPN. RealDog se ptal na možnosti, které jsou zdarma a předpokládám, že freeverzi placeného VPN nebude nikdo zneužívat. To by byl provozovatel tak trochu proti sobě, kdyby se to profláklo.
_es
Davex:
předpokládám, že freeverzi placeného VPN nebude nikdo zneužívat.
Nejako sa mi ten predpoklad nezdá - je to na „zneužívanie“ veľmi vhodné. Sľubovaná anonymita CyberGhostVPN, keď majú všetky dáta aj ich prenos pod kontrolou?
Davex
_es:
Všechno je to o důvěře. Když nebudu věřit poskytovateli VPN zdarma, tak si zaplatím, a pokud nebudu věřit ani tomu placenému, tak si postavím vlastní VPN. To si musí každý zvážit sám, jakou míru rizika je ochoten připustit.
Joker
Davex:
1. Někdo bude odposlouchávat nešifrovanou WiFi ve vlaku, v autobuse, na nádraží, na ulici, u souseda...
2. Někdo bude odposlouchávat nešifrovaná data na cestě mezi VPN serverem a veřejným internetem.
Podle mě tam budou dva různé typy útoků a záleží, před kterým je potřeba se víc chránit.

První je technicky snadný, ale asi žádná organizace nebude hromadně odposlouchávat WiFi na nádražích. Nebezpečí hrozí ze strany někoho, kdo tu WiFi bude odposlouchávat „pro zábavu“ a samozřejmě v případě, kdy někdo bude chtít odposlouchávat konkrétně mě.

Druhý je technicky složitý, na druhé straně existuje silná motivace se o to snažit. Například prolomit TOR je složité, ale nepochybně jsou na to zaměřené obrovské prostředky. Navíc v některých případech samo používání takových služeb může vyvolat další sledování, protože člověk spadne do škatulky „podezřelý“.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: