Autor Zpráva
NeptuN
Profil *
Prosím Vás, chci si na webu udělat přechod mezi kotvami plynule nikoli tak ošklivě skokově. Našel jsem dobý skript právě tady. Když koukám sám na ten příklad, tak mi vše funguje ve všech prohlížečích, ve kterých na to koukám.

Když si to pak dle návodu dám na svůj web, tak ale efekt nefunguje ve Firefoxu (neběží ta "animace" prostě to jen po cca 1 vteřině skočí na tu kotvu). Všude jinde to běží bez problému :/ nedokážu sito vyvětlit, v podstatě jsem jen stáhl skript, pak na něj odkázal a přidal patřičná id k požadovaným kotvám.

Napadá někoho něco? V čem může být zakopaný pes?

Děkuji
Kubo2
Profil
DJPW, vpravo dole pri textarei:
Mohlo by se hodit
Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Na tejto diskusii sa pohybujú webdesignéri a programátori, nie veštci. Preto je dobrým zvykom zahrnúť do popisu svojho problému odkaz na živú ukážku (simuláciu) problému. Vďaka za pochopenie.



V čem může být zakopaný pes?
Tak to je vcelku ťažká otázka. Existuje nespočetne organických látok, v ktorých by teoreticky mohol byť zakopaný. :-)
Marschmallow
Profil
NeptuN:
Napadá někoho něco? V čem může být zakopaný pes?
Zkus vymazat cookies, historii (...) a zkusit to znovu. Samozřejmě by se hodila ta Živá ukázka. Pokud to máš na localhostu - vlož to na Živá ukázka
NeptuN
Profil *
Děkuji za tvou vtipnou vsuvku, vskutku originální. Nasmáli jsme se, až se za břicha popadáme.

Nejsem tu poprvé, ukázku dát nemohu, neboť vše zkouším offline na localu.
Můžu ti sem dát maximálně tak kód, který je ostatně stejný jako na uváděných stránkách


<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">
  <meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">
  <meta name="description" content="neco">
  <meta name="keywords" content="neco">
  <meta name="author" content="NeptuN"> 
  <title>NeptuN web</title>
  <link rel="stylesheet" href="/main.css" type="text/css" media="screen">
  <script type="text/javascript" src="/mootools-smoothscroll.js"></script>
    <script type="text/javascript">window.addEvent('domready',function() { new SmoothScroll({ duration: 1800}); });</script>

  </head>



  <body>
  
  <a href="#kontakt" class="menu_kontakt">KONTAKT</a>
  ....//vložen další obsah//
  
  <a name="kontakt" id="kontakt">KONTAKT</a>
  
    </body>
</html>
  



Když to zkouším napasovat na živou ukázku, tak to nefunguje pro jistotu nikde :D
Taurus
Profil
NeptuN
ukázku dát nemohu, neboť vše zkouším offline na localu

Povídání o živých ukázkách » „Mám to zatím jen na localhostu.
NeptuN
Profil *
tady je živá ukázka.

napiště mi prosím, jestli vám to funguje. Na locallu mi to přesně s tímto kodem jako je v živé ukázce funguje všude, jen ne ve Firefoxu.

Ale ta živá uázka už mi nefunguje... o_O


Pardon, chybička, oprava živé ukázky
Marschmallow
Profil
NeptuN:
Mně to nefunguje ani v Google Chrome.
Kubo2
Profil
Mne takisto nie. A JavaScriptová konzola vypisuje hlášku Undefined is not a function.
NeptuN
Profil *
A funguje vám ta ukázka na webu, odkud jsem sript stáhl?

toto
Kubo2
Profil
Odscrolluje to tak do polovice a následne to „doskočí“ na cieľový element.
Bubák
Profil
Odscrolluje to tak do třetiny a ještě cukaně, a následne to „doskočí“ na cílový element. Směr nahoru je v pořádku. Testováno ve staré dobré, i v nové Opeře.
Doporučuji najít si jiný skript, nebo ještě lépe, tuhle opičárnu nepoužívat.
NeptuN
Profil *
Vyřešeno pomocí jQuery.

I tak děkuji všem zůčastněným. Pro případné zájemce stačí googlit "javascript for smoothy scrolling pages".

Případně se inspirovat zdrojovým kódem z této stránky.
_es
Profil
NeptuN:
Zrejme bol problém v tom, že si si skopíroval skript na iný účel - popísaný napríklad v Plynulý přechod mezi stránkami.
NeptuN
Profil *
V tom jistě problém nebyl ;-)

bylo dle cíleného článku a návodu. Stačí si tu angličtinu přečíst....
Chamurappi
Profil
Reaguji na NeptuNa:
Případně se inspirovat zdrojovým kódem z této stránky.
Pokud uživatel dvojklikne na odkaz (což část lidí stále dělá), nemůže pak určitou chvíli rolovat nikam, je zaseknutý na místě, kam ho plynule dostal skript.
Str4wberry
Profil
V jakém prohlížeči to má problém s dvojklikem? Nikde jsem takový problém nezpozoroval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0