Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

tentoraz môj problém s tvorbou webu súvisí iba nepriamo. Na niektorých weboch vídam písma, kt. mi nevyhovujú (napr. Times New Roman, všeobecne serif-fonty, ale občas aj totálne úlety). Nastavil som si v Možnosti > Obsah > Písma a farby všade Arial (resp. bezpätkové), odškrtol som políčko: „Povoliť stránkam používať vlastné písma namiesto mnou vybraných“. Vo väčšine prípadov funguje perfektne, ale napr. sportbild.bild.de/fussball/international/international/pique-absturz-eines-barca-helden-38474056.sport.html sa tvrdohlavo zobrazuje Timesom. Dá sa s tým niečo robiť, ideálne centrálne pre všetky stránky alebo neexistujú iné možnosti než uvedené nastavenie, zmena vo vývojárskych nástrojoch (prácnejšie, nutné vykonať pre každú stránku zvlášť) alebo ignorácia (nepohodlné čítanie dlhších textov)? Ďakujem pekne za každú odpoveď na mierne kurióznu otázku.
Str4wberry
Profil
Řešením je uživatelské CSS.

Asi nejsnazší by mohlo být si neoblíbená písma předefinovat: Živá ukázka

Úlety potom budou typicky připojená woff písma, takže přidat *.woff na blacklist adres.
lionel messi
Profil
Str4wberry:
Ďakujem, toto je úplne perfektné. Ešte by som sa však chcel spýtať, ako užívateľské CSS dostať do prehliadača? Vďaka. Ospravedlňujem sa, našiel som.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0