Autor Zpráva
INSiGHT
Profil
Ahoj,
mám tyto stránky http://bubbleshop.bubblebeatz.cz/.
V různých prohlížečích se jinak odsazuje text od horního okraje. Vše je pozicováno absolutně.
Podařilo se mi díky podtržítkovému hacku srovnat chování IE a FF, ale Opera stejně posune text ještě asi o dva px dolů.
Momentálně je to bez hacku, pouze s vynulovaným marginem.
Nevíte pls. někdo, co s tím?

Díky
Havel-st
Profil *
Opera někdy potřebuje (minim. v body) ještě - padding: 0;
... možná by to pomohlo
INSiGHT
Profil
Vynuloval jsem jak margin, tak padding v body a problém stále stejný.
Pokud se jedná o cokoliv na stránce, tak se nic neděje, ale u textu se mění jeho odsazení od horního okraje stránky.
Měl jsem tento problém již jednou a byl jsem nucen nahradit kratký text obrázkem, potom bylo vše ok.
Nicméně to nepovažuji za adekvátní řešení!
Myslel jsem, že jde o nějaké "standardní" chování prohlížečů, něco jako chybný box-model v IE, ale o takovéto chybě jsem se nikde nedočetl.
Možná bude také chyba v XHTML a jeho DOCTYPE, nevím, ještě zkusím.
Plaváček
Profil
Tipnul bych, že jsi podcenil jeden problémek, totiž fakt, že každý prohlížeč má nastavené nějaké výchozí hodnoty pro blokové prvky (bohužel každý prohlížeč jiné). V tvém případě tu neplechu asi tropí element P. Postačí, pokud mu ve stylu nastavíš požadovaný padding a margin. Třeba takto:

p{margin: 0; padding: 0 0 15px 0}

Totéž v bleděmodrém se týká ostatních blokových elementů (H1 - H6, UL, OL, DL atd.).
Tomik
Profil
Plaváček

já tohle řeším vždy na žačátku css tímto:
*{margin:0;padding:0} - člověk se tím vyhne potížím a tam kde je margin (padding) potřeba, tak ho nastaví..
INSiGHT
Profil
Přiznávám bez mučení, že jsem na tuhle základní věc úplně zapomněl! Vše vynulováno a je to OK.
Nicméně zajímalo by mě, jestli je někde popsáno, jaké jsou ty základní CSS hodnoty prohlížečů?
Vím, že každý má svůj vlastní default stylsheet, ze kterého bych to vyčetl, ale třeba u IE jsem ho nikde nenašel.
Díky všem moc!
Radek Hrabůvka
Profil
Jako soubor má základní CSS jenom Gecko a odvozené prohlížeče. IE a Opera nikoliv.
http://interval.cz/clanek.asp?article=736
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0