Autor Zpráva
Vafankulo
Profil
Ahoj,
mám problém s tím, že se mi Google font Fira Sans v Chromu nevyhlazuje a je takový otřepený...

Zde je náhled v jpg http://www.authorship.cz/www.jpg + www.vechet.eu/redesign kde se na to můžete případně podívat.


Koukal jsem na to v Mozz a IE (10) a vyhlazené to je dobře.


Nevíte co s tím?
Marschmallow
Profil
Vafankulo:
Mně se v Chrome (verze 39.0.2171.95 m) vykresluje font správně. Není chyba u tebe (popř. jakou máš verzi Chromu)?
Vafankulo
Profil
Právě, že nešlo na 4 počítačích co jsem koukal.

A nemáš ten font stažený u sebe na disku ve fontech (Skyfonts) nebo tak něco?
Tomáš123
Profil
Marschmallow:
Asi je náhoda, že sa tebe font vykresľuje pekne. Ja to mám takisto ako Vafankulo (mozilla firefox).
martin1312
Profil
Mne sa to v Chrome zobrazuje dobre, vo FF sa to nevyhladzuje a chýbajú časti písmen.
Vafankulo
Profil
Ja asi budu muset ten font vyměnit, jinak si s tím nevím rady.
Davex
Profil
Mně se font vykresluje v Chrome pěkně vyhlazený, ale má evidentně problém se zobrazením znaků s diakritikou, kde se používá jiný font a vypadá to otřesně.

Doporučuji zahrnout znaky s diakritikou:
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,500,700&nbsp;subset=cyrillic-ext,latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>

Jinak jsem si ještě vzpomněl, že dříve byly problémy s vykreslováním fontů při zapnuté hardwarové akceleraci.
Vafankulo
Profil
To jsem teď vyměnil - díky!
Davex
Profil
Jo a místo toho &nbsp; má být v adrese &amp;.
Vafankulo
Profil
Aha - neříkej, že to byla takhle blbá chyba. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vafankula:
Já mám nastavenou větší velikost písma a text v bloku „Autodoprava Roman Věchet s.r.o.“ mám uříznutý. Krom toho mi nejde označit. Je to velmi podivně nakódované. Ale to s písmem nesouvisí.
Některé fonty jsou prostě udělané blbě a špatně se snáší s různými druhy vyhlazování.

neříkej, že to byla takhle blbá chyba
Způsobovala rozbitou diakritiku, nikoliv nečitelnost některých znaků. V Opeře 16 (používá stejné jádro jako Chrome) pozoruji, že se diakritika opravila, ale písmenka jsou stále rozlámaná.
Vafankulo
Profil
Chamurappi, Chamurappi:

Ono to je absolutni pozici, tak aby H1 byla pod třemi bloky, proto se to možná zdá podivny.


Chamurappi:

Nicméně moc lidí / běžných uživatelů si nezvětšuje fonty v prohlížeči.
Na tohle asi člověk nemůže být 100% připravený a takových jako ty je asi velice málo.

..validaci budu ještě řešit, hlavně formuláře.
Davex
Profil
Vafankulo:
Nicméně moc lidí / běžných uživatelů si nezvětšuje fonty v prohlížeči.
Písmo si možná zvětšuje víc lidí, než si myslíš. A problém nevznikne jen tam. Já mám třeba standardní velikost písma, ale také se mi konec toho bloku ve Firefoxu schovává. Bude to tím, že tam mám vypnuté načítání externích fontů a ten výchozí je širší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vafankula:
Ono to je absolutni pozici, tak aby H1 byla pod třemi bloky
Aha. K čemu je to dobré? K uspokojení nějakého SEO mýtu?
Koukám, že používáš i <meta name="revisit-after">, který v půlce devadesátých let vymyslel a jako jediný na světě implementoval jistý malý lokální fulltext ve Vancouveru, který už dávno zanikl. Nikdo jiný ho neznal a nezná.

Na tohle asi člověk nemůže být 100% připravený
Může. U takhle jednoduchého webu by neměl být žádný problém.

a takových jako ty je asi velice málo
Jak to víš? Tys to měřil? Já ano. Je nás víc, než kolik ocení proházenou strukturu nadpisů a bloků.
Vafankulo
Profil
Ano, tehle font je hodne kondenzovanej, tak se to pak natáhne, radeji vymenim za neco standartniho.
Škoda ho, moc se mi libil. :)


Chamurappi:

Google Analitics to dovede nebo jak se to da merit docela by me to zajimalo. Kde to zjistim?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vafankula:
Google Analitics to dovede nebo jak se to da merit
Myslím, že nedovede. Napsal jsem si na to vlastní měření, založené na podobném mechanismu, jako kdysi využil Yuhů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0