Autor Zpráva
rybarada
Profil
Zdravím, mám problém. Spravuji web. stránku, kde lidé často hledají telefonní kontakt. Mně se všechna čísla zobrazují normálně, ale některým lidem, který navštěvují stránku přes mobilní prohlížeče, se zobrazí jen tel.: a žádné číslo. I já jsem to zkoušel na telefonu zobrazit a mně to bezproblém funguje. Nevíte, co s tm? Předem děkuji, rybarada
lionel messi
Profil
rybarada:
Nevíte, co s tm?
Neviem, krištáľovú guľu zatiaľ nevlastním. :-)

Prosím o odkaz na živú ukážku.
Tomáš123
Profil
rybarada:
se zobrazí jen tel.: a žádné číslo
Nezalomilo sa kdesi na druhý riadok?
rybarada
Profil
nezalomilo)
http://www.trivet.cz/kontakt.html
Tomáš123
Profil
rybarada:
Ten kód je otrasný. Ťažko povedať, čo presne chybu spôsobuje. Navyše ani neviem správanie nasimulovať. Možno to spôsobuje zle ukončený paragraf <p> o riadok vyššie (a nielen tam a nielen <p> a nielen to). Nevidím zmysel v prehrabovaní kódu a hľadaní príčiny. Ber to ako nutný následok bordelu.
Davex
Profil
rybarada:
Nemůže to být tím, že se na mobilu telefon převede na odkaz, jehož nastavená barva textu je bílá a na bílém pozadí pak není vidět?
jefitto44
Profil
Tomáš123:
Možno to spôsobuje zle ukončený paragraf
<p> je nepovinne párový, čiže ak ho aj neukončíš, nič sa nedeje...
Corwin
Profil
né odstavcem to fakt nebude. bude to tak, jak říká Davex. kdo ví, co za paskvil z toho odkazu vznikne když si to telefon převede... nastavil bych tam ten odkaz rovnou, takhle máš aspoň pod kontrolou, co z toho vznikne. na desktopu si odkaz na nic, ale na telefonu to bude aspoň v pohodě. nebo třeba takto:

<p class="desktop_phone">Tel.: +420 123 456 789</p>
<p class="mobile_phone">Tel.: <a href="tel:+420123456789">+420 123 456 789</a></p>

a budeš střídat display block / none dle zařízení.
rybarada
Profil
děkuju :) vyzkouším, o patlanině v kodu vim


Davex, asi máš pravdu
Chamurappi
Profil
Reaguji na Corwina:
na desktopu si odkaz na nic, ale na telefonu to bude aspoň v pohodě
Neumí se Skype na desktopu chytit takového odkazu? CSS neumí rozeznat, jestli zařízení podporuje tel:. Dělat podobný předpoklad na základě šířky okna je divné.

a budeš střídat display block / none dle zařízení.
To je ošklivé duplikování informace.
Corwin
Profil
Chamurappi:
Dělat podobný předpoklad na základě šířky okna je divné.
psal jsem dle zařízení, nikoli dle rozlišení.

To je ošklivé duplikování informace.
ano, není to zrovna čisté řešení, ale aspoň je nejrychlejší.

Neumí se Skype na desktopu chytit takového odkazu?
měl by, jestli vzpomínám dobře.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Corwina:
Všiml jsem si, že tento případ uvádíš jako příklad ve článku na svém blogu. Nemyslím si, že demonstruje myšlenku, kterou se snažíš vyjádřit.

ano, není to zrovna čisté řešení, ale aspoň je nejrychlejší.
Není nejrychlejší a zároveň nejčistší dávat úplně všem odkaz na tel:?
Pokud je předpoklad, že by návštěvník mohl chtít telefon kopírovat, tak dát číslo neklikatelné a za něj výslovný čudlík „vytočit“.

Myslím, že to není něco, co by uživatele nemajícího možnost vytočit číslo nějak dezorientovalo, v nejhorším případě může mít tablet bez SIMky nebo desktop bez Skypu, zvědavě kliknout a spatřit chybovou hlášku prohlížeče. To je dle mého názoru lepší nejhorší případ, než když má možnost na svém zařízení číslo vytočit, ale musí si ho pracně kopírovat.

Mimochodem, je docela pech, že prohlížeče neumožňují rozumně zjistit, které protokoly podporují.
Corwin
Profil
Chamurappi:

děkuji za reakci. nejrychlejší řešení samozřejmě je dát všude odkaz tel: a dál to neřešit, což už jsem samozřejmě mnohokrát zkusil :-) ale schválením to nikdy neprošlo. proto jsem také v článku uvedl že zadání je mít telefon klikací někde a jinde ne. jinak s tím samozřejmě souhlasím, být to jenom na mě, telefon je všude klikací a dál to prostě neřeším.

Pokud je předpoklad, že by návštěvník mohl chtít telefon kopírovat, tak dát číslo neklikatelné a za něj výslovný čudlík ‚vytočit‘.

velice jednoduché a efektivní řešení, díky za zmínku. akorát tady se stejně jako u dvou odstavců s dvěmi classami dostáváme do situace, že projektový manažer poručí, aby ikonka na desktopu nebyla. člověk se nikdy nezavděčí všem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Corwina:
projektový manažer poručí, aby ikonka na desktopu nebyla
Máš-li nad sebou nekompromisního držitele patentu na pravdu, tak nemá cenu se bavit o nejrychlejším nebo nejčistším řešení, protože to, co je žádáno, je vrtoch, nikoliv řešení :-)
Já bych se projekťáka zeptal, kde přesně vidí hranici mezi mobilem a desktopem. Připomněl bych mu i ten desktopový Skype.

Jestli Skype skutečně chytá tel: (nevím, nemám) a jestli je rozšířen rovnoměrně mezi uživateli různých prohlížečů (asi bude), mohl bych skrz Explorery změřit, kolik procent desktopů ho má.
Edit: Ověřil jsem si u známého, že Skype skutečně umí chytat tel:, ale postup s protocolLong na něj nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0