Autor Zpráva
Edhel
Profil
Ahoj, napsal jsem stránky, které se po umístění na server načítají nezvyklou rychlostí... Bohužel jsou zatím v testovacím provozu a zaheslované, aby je viděl jenom majitel, který si je plní obsahem, takže odkaz na ně by neměl momentálně smysl a dotaz bude muset mít spíš teoretický charakter. Tedy...
V Chromu (Verze 41.0.2272.118 m) a FireFoxu (37.0.1) se stránky načítají i kolem 26 sekund, zatímco v IE (verze 11.0.9600.17691) se načítají normální rychlostí (do vteřiny nebo dvou, když je toho na stránce moc a js si ji ještě poupravuje). Čas, který zabere v podstatě celou dobu čekání je v konzoli Chromu označený jako TTFB (Time to first byte, nepletu-li se). Rychlost/pomalost načítání ale není konstatní, jsou chvíle, kdy i v Chromu a FF běhají stránky normálně a pak se zase vlečou. Zkoušel jsem několikrát za sebou aktualizovat tu samou stránku (nebo stejná denní doba, obrázky uložené v paměti...) a tak v jednom ze tří případů bylo načítání rychlé, ve dvou pomalé (teď to odhaduju od oka, ale mohlo to tak nějak být). Máte někdo tušení, čím by to mohlo být?
Logicky mě napadlo, že mám blbě napsané dotazy do databáze a trvá to, než se skrz ně prokouše až k výsledku, ale nebyla by pak pomalost načítání pomalá pořád stejně a i ve všech prohlížečích? Přetížení serveru v nějakou denní dobu by se také mělo projevit ve všech prohlížečích stejně... Našel jsem tu zajímavý dotaz s podobnými příznaky ( Rychlost načítání domény ze zahraničí my máme hosting v ČR a doménu registrovanou taky někde v Německu, Americe nebo Africe...), zatím ale bez řešení...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0