Autor Zpráva
Juandev
Profil
Doporučte nový prohlížeč. Nechci:
*Firefox - bohužel po půl roce zamrzání a vyžírání takovýho kvanta prostředků jsem se rozhodl ho opustit.
*Chrome je lehký, ale některé funkcionality mi nevyhovují (jako že se nedá "poslat" jezdítko (ted nevím jak se to jmenuje), nebo že mne nepouští na některé stránky
*IE - prostě nechci
Keeehi
Profil
Chrome - Netuším co znamená poslat jezdítko, ale s tou druhou výtkou nemohu souhlasit. Nikdy se mi nestalo, že bych se nedostal tam, kam jsem chtěl. Sice třeba v případě neplatných SSL certifikátů nejdříve zobrazí varování ale dá se to přeskočit. No ale říkat o něm, že je lehký bych nemohl. GUI sice jednoduché je ale to se dá udělat i u firefoxu. A na prostředky oproti FF na tom taky nebude zrovna dobře. Spotřebovává opravdu velké množství paměti.

Nicméně, řekl jsi doporučit, tak doporučuji Chrome. Jestli se ti nelíbí, tak jsi určitě schopen vygooglit si další a otestovat je. Z těch nejrozšířenějších a zde nejmenovaných to je Opera a Safari.
Trsak
Profil
Já si zamiloval Maxthon. Můžu doporučit všema deseti :).
Jan Kozák
Profil
Juandev:
IE - prostě nechci
Proč? Kvůli jeho technickým vlastnostem, nebo kvůli bláznivému bodu ve tvé hlavě? Pokud ke svému postoji máš racionální důvod, měl bys jej uvést, aby ti lidé nedoporučovali programy s nevyhovujícími vlastnostmi.

jako že se nedá "poslat" jezdítko
Jako že se nedá přes webové rozhraní poslat e-mail s přílohou dětského odrážedla? To ti nejspíš neporadím. Ostatní obrázky ti odesílat jdou? Vyřizování e-mailů v desktopovém klientovi ti asi nevyhovuje, že?

Doporučte nový prohlížeč.
Doporučuji tento. Sice ho nepoužívám, ale jsem přesvědčen, že tvé požadavky splní.
MSTRmt
Profil
Opera - verze 12.16: Zobrazuje i info v <meta name="">
noko
Profil
Opera
MartinJ
Profil *
Vzhledem k tomu, že si tazatel stěžuje na "vyžírání takovýho kvanta prostředků" nemá cenu doporučovat prohlížeče, které používají multi instance jako Chrome, nebo Opera.
Zkusil bych spíš Midori apod. Zkrátka do Googlu stačí zadat "lightweight browser" a hotovo.
JaPaJP
Profil
Můžeš zkusit prohlížeče: Pale Moon nebo Diglo nebo Comodo Dragon nebo Coowon nebo SRWare Iron nebo SuperBird.
Keeehi
Profil
Naprosté minimum prostředků bude využívat wget. Prohlížeč se tomu říkat nedá ale na převážně textové stránky to stačit bude.
mimochodec
Profil
Mě by zajímalo to jezdítko. Dá se to chytit printscreenem a někam nahrát?
lionel messi
Profil
Juandev:
Ešte nikto nespomenul Prohlížeč Yandex. :-)
Krakatoa
Profil
Tak těžko říct, co ti nevyhovuje. Jestli samotné jádro nebo gui prohlížečů. Abys měl funkční prohlížení tak se bez použití nějakého rozšířeného jádra (Blink, Gecko, Trident ...) neobejdeš a to, co spotřebovává nejvíc prostředků, je hlavně jádro a tyto rozšířené jádra spotřebovávají relativně hodně prostředků, takže těžko si vybereš nějaké, které spotřebovává prostředků málo. Aby ti spotřebovávalo jádro málo prostředků taky závisí co zobrazuje, takže když budeš chodit jen na weby, které budou tvořeny jen textem, tak ti ta spotřeba moc nahoru nepude. Pokud ti nevyhovuje gui prohlížečů a jejich funkcionalita, tak není problém si navrhnout svůj prohlížeč, tu jsem ti udělal základ prohlížeče v autoitu:

Zdrojový kód:
#include <IE.au3>
Local $oIE = _IECreateEmbedded()
GUICreate("Prohlížeč", 1024, 680)
GUICtrlCreateObj($oIE, 0, 0, 1024, 680)
GUISetState(@SW_SHOW)
_IENavigate($oIE, "http://seznam.cz/")
While 1
    If GUIGetMsg() = -3 Then ExitLoop
WEnd
GUIDelete()
Jede to na Tridentu. Je to jen okno. To, co budeš potřebovat, nejspíš zadávání url, nazpátek, dopředu atd. tak si tam už přidělej sám, pokud si budeš chtít vytvořit vlastní prohlížeč.
yFang
Profil
Juandev:
Zkus Lynx, není náročný na prostředky, určitě tam nejde poslat jezdítko a není to IE, takže to asi splňuje všechno, co potřebuješ.
Bubák
Profil
yFang:
Upřednostňuji Links, existuje i Windows verze, u Lynxu nevím, nepátral jsem po tom. Ale nejen jezdítka v něm nebudou vůbec vidět, což se dá pokládat za výhodu.
Zdejší Diskuse funguje v Lynxu i v Linksu, pochopitelně, že bez zdejších JS vychytávek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Juandeva:
jako že se nedá "poslat" jezdítko
Tohle je záhada. Marně přemýšlím, jaké „poslání“ máš na mysli. Jezdítko je posuvník, nebo něco jiného?

Doporučte nový prohlížeč.
Musí být nový? Proč se ptáš zrovna tady, když velmi pravděpodobně nemáme na prohlížeč stejné požadavky, jako má běžný uživatel? Sám běžně používám několik různých prohlížečů…

zamrzání
Zakaž flash.

vyžírání takovýho kvanta prostředků
Zakaž JavaScript. Nainstaluj si rozšíření NoScript a povoluj skriptování jen tam, kde ti k něčemu bude.
Nebo si kup víc paměti.
MartinJ
Profil *
Zkrátka to chce zeptat se znovu. Co od toho tazatel očekává, co s tím hodlá prohlížet atd.
Zatím je ta otázka stejně blbá jako : "Doporučíte mi nové auto ? Hummer moc žere a Fiata nechci"
Juandev
Profil
Teď jsem si tuto diskusi musel otevřít v Chromu, protože Mozilla to prostě nebere. To jen jedna z mnoha chyb které se mi asi poslední půlrok dějí:
*nelze se přihlásit
*mizí URL
*zamrzá
*padá PDF na přehrávání videí
*vyžírá moc prostředků atd.


Keeehi:
Nevím, Safari jsem dřív také používal a řekl, bych že také žralo hodně prostředků. Opera ano, Opera by mohla být. Ale ptám se proto, abych dostal více úhlů pohledu.

Netuším co znamená poslat jezdítko
Posuvník (?) posouvá se tím stránka nahoru a dolů. Musel bych to přesně zkoumat, ale v Chrome mi za nějakého důvodu nedojede posuvník až na začátek stránky. Teď jsem to zkoušel a zjistil, jsem, že posuvník seskočí o několik asi 25px dolů. Pravděpodobně je to tím, že když ve FF chytnu posuvník a táhnu určitým směrem, pak je jedno, kde se zrovna nachází moje myš (tedy nemusí být nad posuvníkem). Kdežto v Chromu je posuvník opticky menší než ve FF a jakmile mi ujede myš někam mimo, tak to udělá toto.

Trsak:
To zní exoticky. V životě jsem neslyšel.

Jan Kozák:
Proč? Kvůli jeho technickým vlastnostem, nebo kvůli bláznivému bodu ve tvé hlavě? Pokud ke svému postoji máš racionální důvod, měl bys jej uvést, aby ti lidé nedoporučovali programy s nevyhovujícími vlastnostmi.
Ke svému postoji mám subjektivní nadhled a nechci ho tady uvádět a hádat se.

ako že se nedá přes webové rozhraní poslat e-mail s přílohou dětského odrážedla? To ti nejspíš neporadím. Ostatní obrázky ti odesílat jdou? Vyřizování e-mailů v desktopovém klientovi ti asi nevyhovuje, že?
viz odpovědi Keehimu

MartinJ:
good:-)

mimochodec:
viz výše Keehi

Chamurappi:
Musí být nový? Proč se ptáš zrovna tady, když velmi pravděpodobně nemáme na prohlížeč stejné požadavky, jako má běžný uživatel? Sám běžně používám několik různých prohlížečů…

Tak tvůj případ je nám znám:-)

Jinak díky, všem - omrknu ta doporučení a též SeaMonkey.
Chamurappi
Profil
A záhada posílání jezdítka zůstává nerozřešena :-(
Stejně tak požadavky na vysněný nový prohlížeč stále Juandev neuvádí.

Tak už příspěvek doplnil.


Reaguji na Juandeva:
*nelze se přihlásit
Máš vypnuté/nefunkční cookies.

*mizí URL
Co to znamená? Jak mizí? Kdy mizí?

*zamrzá
Zakaž flash. Vypni všechna rozšíření, která sis nainstaloval a sleduj, jestli problémy nezmizí.

*padá PDF na přehrávání videí
Nerozumím. PDF je formát dokumentů zobrazovaný zpravidla Acrobat Readerem. V Mozille je integrovaný javascriptový prohlížeč PDF souborů, ale nechápu, co to má společného s videem.

*vyžírá moc prostředků atd.
To mi připomnělo starou reklamu na Vizír. Běžný prací prostředek, vyžíráte, my žíráme…
Jaké prostředky ti přesně vyžírá?
Juandev
Profil
Chamurappi:
„*nelze se přihlásit“
Máš vypnuté/nefunkční cookies.
Díky, podívám se na to.

„*mizí URL“
Co to znamená? Jak mizí? Kdy mizí?
Prostě chci někdy skopírovat URL a kde nic tu nic. Musel bych ten problém hlouběji zkoumat (a nejsem si jistý, jestli je to moje práce).

„*zamrzá“
Zakaž flash. Vypni všechna rozšíření, která sis nainstaloval a sleduj, jestli problémy nezmizí.
To asi neprojde. Adblock mám rád.


Když už se bavíme o těch chybách. Na jedné stránce mě dotyčná stránka od FF nebere správně datum, od FF ho správně bere, ač to vizuelně vypadá dobře. Tento problém jsem tu už kdysi řešil.
mimochodec
Profil
Juandev:
Teď jsem si tuto diskusi musel otevřít v Chromu, protože Mozilla to prostě nebere.

Krátká odpověď: zazálohuj data, odinstaluj, znovu nainstaluj.
A ještě k těm prohlížečům: novou operu bych možná ani nedoporučil, protože to, co z ní dělalo nejlepší prohlížeč, už od v. 15 není pravda. A starou si já nechávám jen z nostalgie, smířený s tím, že jsou weby, kam s ní nemůžu. Jsem běžně na dvou prohlížečích současně.
Keeehi
Profil
Juandev:
Tvé problémy s prohlížečem nejsou normální. Buď máš nainstalované nějaké rozšíření, které dělá problémy, nebo při samotné instalaci prohlížeče se něco porouchalo a proto se to chová tak divně a nebo máš v počítači virus, který to taky může způsobovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0