Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Ahoj
Nemôžem prísť na to, prečo sa mi deje toto:
Robím css vzhlad webu.Po každej zmene si .css súbor uploadnem na server, kde si dám refresh aby som videl zmeny.
ALE je tu problém s prehliadačmi, pretože dlho im trvá kým zistia, že "aha, ten .css súbor už je aktualizovaný"..

Proste nech robím čo robím, mažem cache, stláčam ctrl+F5 alebo ctrl+r, skúšam všetko čo ma napadne ale fakt bez zmeny. Stále musím čakať niekedy možno pol hodinu a viac, kým uvidím svoje zmeny.
Som si na 100% istý, že súbor sa aktualizoval hneď po mojej úprave - skontroloval som si to cez WinSCP, kde som si otvoril server, a ten daný .css a videl som tam zmeny. V prehliadači žial nie. Netuším prečo, ak niečo viete o čom ja neviem prosím poraďte.

Ďakujem.
_es
Profil
IdemeNaHavaj:
Tak tomu súboru zmeň adresu a zmeň odkaz na súbor aj v HTML. To donúti prehliadače načítať novú verziu CSS. Stačí dať cesta/súbor.css?niečoIné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na IdemeNaHavaje:
Projevuje se problém ve všech prohlížečích? Jestli ne, hledal bych viníka v nějakém pluginu. Jestli ano, hledal bych viníka v kešujícím proxy serveru.
S jakými kešovacími HTTP hlavičkami tvůj CSS soubor přichází?
IdemeNaHavaj
Profil
Chamurappi:
Mám len tie 2 prehliadače takže ano v mojich všetkých. Jediný plugin čo mám je adblock+, či niečo robí s proxy netuším. Ako píše _es mi to funguje takže pre mňa problém vyriešený :-)
Ďakujem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0