Autor Zpráva
mimochodec
Profil
http://www.polskejidlo.com - ten web mi ve staré opeře nefunguje. Nevíte proč? O ten web mi nejde, neptám se z pozice jeho autora, zajímá mě to jako uživatele opery. Podobný problém nemám poprvé. Možná by se to dalo nějak univerzálně ošetřit podmíněným přilinkováním nějakých vlastních skriptů, když budu znát příčinu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mimochodce:
Uf. To je názorná ukázka, jak se dají webové technologie zpatlat.

Zkusím rozebrat, jaké vtipné věci se tam dějí:
1) Inicializace viditelných věcí selhává kvůli chybě ve skriptu.
2) Tuto chybu vyhazuje jQuery, protože se mu nelíbí selektor obsahující [data-"Times New Roman"-slider] – což dává trochu smysl, uvozovky uvnitř názvu atributu nemají co dělat. (Ačkoliv jsem žil v přesvědčení, že jQuery selhává vždy v tichosti.)
3) Selektor je sestavený z pevných částí a z proměnné namespace – v ní je právě v Opeře "Times New Roman", v ostatních prohlížečích nic.
4) Proměnná namespace se kupodivu plní prostřednictvím $('.foundation-data-attribute-namespace').css('font-family'). Wow! :-)
5) Element s class="foundation-data-attribute-namespace" je <meta>. Ve Firefoxu vidím, že má přes foundation.css nastaveno font-family: false. To je asi nějaká supermoderní mňamka, takhle originálně zneužívat font-family… (jako, kdyby v CSS nebyl volně k dispozici content).
6) Tahle <meta> značka mimochodem také vznikla skriptem, nedává mi příliš smysl, že cesta k namespace vede přes ní.

Tohle je to slavné Foundation? Brrr. Vyrobit si element, číst z něj název fontu (s předpokladem, že tam žádný skutečný font doopravdy nebude) a tento název dosazovat bez jakéhokoliv ošetření do selektoru… fascinující :-)

Možná by se to dalo nějak univerzálně ošetřit podmíněným přilinkováním nějakých vlastních skriptů
Zkus si vyrobit font jménem false.
Nebo jiná možnost: pokud je něco v proměnné Foundation.global.namespace, tak se ta ptákovina s fontem pravděpodobně neděje.
mimochodec
Profil
Chamurappi:
Díky moc za podrobnou analýzu. Uvažuju, že napadnu Polsko.
Bubák
Profil
mimochodec:
Uvažuju, že napadnu Polsko.
Já to zkusil, ale Poláci si ničeho nevšimli ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0