Autor Zpráva
tpmar
Profil
Zdravím,

mám testovací stránku, na které se nachází jeden obrázek v JPEG. V prohlížeči na počítači běží v pohodě ale když web zkouším rozjet z mobilu tak se kvalita obrázku znehodnotí. Když jsem zkoušel obrázek v mobilu stáhnout a znehodnocený ho poslat do počítače, zjistil jsem, že chyba musí být jedině v mobilu, vzhledem k tomu, že v počítači byl obrázek nepoškozený.

Jedná se o starší typ mobilu - Nokia N 86 MP.

Netuší někdo, čím by to mohlo být?

PS: Zkoušel jsem i jiné weby, např. Seznam, a obrázky byly v dobré kvalitě.
Davex
Profil
tpmar:
O jaký obrázek se jedná? Některé prohlížeče mohou mít problém se zobrazováním obrázků v barevném modelu CMYK, který se používá především pro tisk. Pro použití na webových stránkách jsou vhodnější obrázky v režimu RGB.
tpmar
Profil
Jedná se o fotku. Omlouvám se, to jsem mohl upřesnit. U ní si myslím, že s režimem CMYK nemá nic společného.
Bubák
Profil
Zkus na obrázek odkázat, pokud ho nemáš na webu, nahrej ho třebas sem: http://img24.cz/
Chro.
Profil
K té Nokii. O jaký prohlížeč se jedná - nativní nebo jinou doinstalovanou aplikaci? Některé starší Nokie mají dva vestavěné, webový a wapový, přičemž ten wapový má v nastavení volby Vykreslovat podle rychlosti/Vykreslovat podle kvality. Možná v tom je problém.
tpmar
Profil
Bubák:
Nepomohlo. Pořád stejné.

Chro.:
Jedná se o nativní. Nejspíš nespadám do těch starších, protože žádné dva prohlížeče nevidím.

Problém je v tom, že ostatní obrázky z jiných stránek se mi zobrazují správně a jenom moje fotka s tím má potíže. :(
Bubák
Profil
tpmar:
Nepomohlo. Pořád stejné.
Já měl na mysli, abys sem dal, pokud je to možné, odkaz na obrázek, koukneme se, co je zač.
tpmar
Profil
Vyřešeno, nakonec byla ,,chyba" v samotném obrázku. Mobil nerozumněl barevnému modelu sRGB. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0