Autor Zpráva
Jisp
Profil
Kód: <textarea cols="10" rows="5"></textarea>

V IE je zalomen řádek po napsání deseti znaků.
V Chrome je zalomen řádek po napsání jedenácti zanků.
Ve Firefoxu je zalomen řádek po napsání dvanácti znaků.

Něco jsem nepochopil?
juriad
Profil
The visible width of the text control, in average character widths. If it is specified, it must be a positive integer. If it is not specified, the default value is 20 (HTML5).

Prohlížeče si mohou počítat průměrnou šířku znaku různě, mohou s tím souviset věci jako kerning, který zajišťuje, že text LVA je kratší než VLA, přestože používá stejné znaky.

Zadával jsi snad ve všech prohlížečích stejné znaky...
Jisp
Profil
juriad:
Pokud je mi známo, typ písma v TEXTAREA nelze stylovat a používá se písmo s konstantní šířkou znaků. Je úplně jedno, jaké znaky jsou zapisovány.
juriad
Profil
Jisp:
Dovolím si nesouhlasit a dokáži to příkladem zdejší textarei, která je nastylovaná:
textarea, input, select {
    font-family: Verdana,Geneva,Arial,Helvetica,sans-serif;
    font-size: 100%;
    line-height: 130%;
}

A dokonce ten styl můžeš změnit tím P nad jejím pravým horním rohem.
anonymníí
Profil *
Jisp:
Pokud je mi známo, typ písma v TEXTAREA nelze stylovat
Opravdu? Živá ukázka
Jisp
Profil
Přiznávám omyl. Spletlo mne, že písmo v TEXTAREA nedědí styl stanovený pro BODY (nevím ani proč).
Za těchto okolností mohu pro TEXTAREA nastylovat font Courier a při libovolné jeho velikosti platí zadaná hodnoty cols pro všechny znaky a zobrazí se správně v různých prohlížečích. Řeší to můj problém. Děkuji za poskytnutá upozornění.
_es
Profil
Jisp:
Za těchto okolností mohu pro TEXTAREA nastylovat font Courier a při libovolné jeho velikosti platí zadaná hodnoty cols pro všechny znaky a zobrazí se správně v různých prohlížečích.
Prečo si si tým taký istý? Na základe čoho sa domnievaš, že práve tento font ti to zaručí vo všetkých prehliadačoch, pri zmene „lupy“ návštevníkom a pod.?
Jisp
Profil
_es:
Protože tento font patří neproporcionálnímu písmu a protože změna velikosti fontu (včetně lupy) způsobí odpovídající změnu okna tagu TEXTAREA.
Str4wberry
Profil
Předpokládám, že je podstata v tom, jestli počet znaků počítat pro případ s posuvníkem nebo bez.

Udělal jsem menší test.

• Edge zobrazuje bez posuvníku 11 a s posuvníkem 10.
• Internet Explorer zobrazuje posuvník vždycky (i když není potřeba) a znaků je 10.
• Firefox zobrazuje bez posuvníku 12 a s posuvníkem 10.
• Chrome zobrazuje bez posuvníku 11 a s posuvníkem 9.
_es
Profil
Jisp [#8]:
Vyskúšal som si vo Firefoxe na textaree na tejto stránke:
Prepol som, už tu spomínaným P, na neproporcionálne písmo a do riadku sa zmestilo len 98 písmen, napriek tomu, že v HTML kóde je <textarea cols="100". A keď zväčšujem stránku „lupou“, tak sa tam zmestí ešte menej.

Str4wberry [#9]:
Čiže posuvník nebude jediná vec, ktorá to ovplyvní.
Str4wberry
Profil
Dobrá připomínka. Velikost a font písma na to má také vliv. Takže při jiné velikosti písma budou ta čísla jiná.

Vliv asi bude mít to, že posuvník je stále stejně široký, nezávisle na velikosti písma.
Jisp
Profil
Moje závěrečné poznatky a poznámky:
- počet znaků v řádku odpovídá atributu "cols" v IE; při velkém počtu znaků (cca 100) se u jiných prohlížečů mohou vyskytnout nepatrné odchylky (1÷2 znaky)
- posuvníky zřejmě vliv nemají, dají se odstranit stylem "overflow: hidden"
- dočasná ukázka viz www.etatherm.cz/test/tex.htm - 100 znaků IE+Firefox, 101 znaků Chrome

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0