Autor Zpráva
DeN0
Dobrý deň chcel by som sa opýtať prečo my rozhadzuje diakritiku v internet Explorer a v firefoxe a zas v Google Chrome ukazuje normálne.
napr vo Firefoxe aj v Internete Expl. mi rozhodí diakritiku :

napr v Google Chrome mi to ukáže vporiadku :

ďakujem vopred za pomoc
pcmanik
DeN0:
Bolo by fajn keby nám dáš odkaz na web. Z obrázku toho zistíme asi toľko čo ty.
DeN0
pcmanik:
www.alkoholsnv.sk

Ukazuje to zle ked si dáš v podmenu nealko + v indexe ked klikneš na cennik donášky.
juriad_
Profil *
Na odkázané stránce je v hlavičce:
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8">
Na stránce nealko, tento řádek není, proto si prohlížeč kódování tipnul a netrefil se.
DeN0
juriad:
ďakujem :)
raso
. . . podobny problem: web sporthotel.nza.sk sa nekorektne zobrazuje v prehliadaci google chrome . . . v com tam bude pes zakopany ?
Tomášeek
raso:
podobny problem
... mezi židlí a klávesnicí. Nebuď líný a přečti si, co se píše výše, nebo si na JPW přečti o kódování.
Halamus
Profil *
raso:
web sporthotel.nza.sk sa nekorektne zobrazuje v prehliadaci google chrome
Mi se zobrazuje korektně. Příčin může být spousta:
- web se zobrazuje nekorektně, ale jí to přehlíd
- web se zobrazuje nekorektně jen někomu
- web se zobrazoval nekorektně, ale chyba je už odstraněna

v com tam bude pes zakopany ?
Máš to rozbité.
raso
Tomášeek:
Nebuď líný a přečti si, co se píše výše, nebo si na JPW přečti o kódování.

nakodovane to bolo v roku 2009, podla mna korektne, problemy rozhadzaneho zobrazovania SPECIALNE v prehliadaci google chrome vyskocili az teraz (v roku 2009 bol prehliadac google chrome totalne marginalnym, ani sa nepamatam, ci to v nom bolo preto otestovane), lenivy som nebol, precital som si, co sa pise vyssie, ale nic nepomohlo...
Tomášeek
raso:
Že by Chrome vydal novou aktualizaci, ve které by byla podmínka if ($url === 'sporthotel.nza.sk') {set_bad_encoding()}? To si nemyslím.

Přečti si o kódování nejen výše v tomhle vlákně, ale i na JPW jako takovém, případně na diskusi pohledej starší témata, které se kódování zabývala. Myslím, že jich najdeš mraky, za posledních 10 let se u kódování a jeho nastavení nic neměnilo.

Abych ti pomohl i trochu konkrétněji, přikládám screenshot z mého Chromu. Diakritika je, jak vidíš, v pořádku. Bohužel jen ta. Jen doplním, originální velikost obrázku (stránky tak, jak se mi zobrazí) je na šířku 1910px, okno mám cca 1300.

ibb.co/iyHMcx
Halamus
Profil *
Taky dávám screenshot:
dhq.cz/img/bp6jV/MeQ3G.png

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: