Autor Zpráva
iiic
Profil
Ahoj

Občas se mi stane na některých webech (všechny stránky na dané doméně) že se prostě zaseknou a prohlížeč (v mém případě Chrome) hlásí smyčku přesměrování ERR_TOO_MANY_REDIRECTS . U některých stránek se to stává častěji (teď třeba česká televize). Problém není, jak to opravit, ale spíš bych chtěl ten mechanizmus pochopit. Pomůže mi někdo s tím?

Protože, kupodivu na to nepomůže smazání cookies, ani smazání ostatních dat z Developer tools ( Application -> Clear cache -> všechny checkboxy a Clear site data ). Pomůže až vyčištění údajů o prohlížení, konkrétně volba 'Cookies and other site and plug-in data'. Vzhledem k tomu, že to nezpůsobují cookies ani pluginy (v anonymním okně bez pluginů dělá stránka stejný error), tak to musí být nějaké 'other'.

Prý jde o nějaký interní katalog přesměrování, který je po nějakou dobu cacheovaný. Jestli je to skutečně tak, dá se nějak vypsat, nebo zpravovat? Rád bych to pochopil konkrétněji a nevidím k tomu žádné nástroje. Takže, pokud o něčem víte, … budu moc rád.
Keeehi
Profil
iiic:
Prohlížeče nějakou dobu kešují 301 přesměrování. Je tedy možné, že pokud autor na webu nějak přesměrování změní, dostanou se nová pravidla do konfliktu se starými nakešovanými pravidly a vytvoří se nekonečná smyčka. Jediné co s tím můžeš dělat je donutit prohlížeč nepoužít výsledky z keše. Což může být její smazání. Keší je samozřejmě více druhů, takže se musí smazat ta správná. Nikde jsem ale nenašel, jak se k obsahu keše dostat, jen jak ji smazat.
iiic
Profil
Je to škoda, že to nejde nějak debugovat. Doufal jsem, že na to bude třeba nějaký plugin, nebo nějaký seznam v chrome://chrome-urls . Protože evidentně to může web (neúmyslně) způsobit. Už i vím, jak to replikovat na webu ČT24 . Tam, k tomu vždy dojde tak, že pozastavím živé vysílání, počkám až není možné v živém vysílání pokračovat (kolem 15 minut), kliknu tam na nápovědu (okaz, co se ukáže v prostoru pro video), ta otevře nové okno, které zavřu a je to. Jsem ve stavu, že všechny weby ČT jsou nefunkční, dokud neprovedu nějaký zásah u sebe v prohlížeči. Hádám, že je spousta uživatelů, kteří tohle dělat nebudou a prostě se na web už nevrátí. Cache přesměrování se asi sama vymaže, ale trvá to dlouho, déle jak 24 hodin.
Vědět jak to funguje mohl bych si zkontrolovat, jestli k tomu nemůže dojít i na mých webech.
Keeehi
Profil
iiic:
Na jak dlouho se kešuje obecně ovládá hlavička Cache-Control a mělo by se to vztahovat i na kešování přesměrování. Debugovat to jde špatně, proto je lepší, pokud děláš nějaké změny přesměrovávat pomocí 302. Ta se nekešuje. A teprve pokud to nějakou dobu funguje to změnit na 301. To, jestli to funguje by jsi měl poznat z access logu serveru. Pokud tam budou nějaké smyčky, objeví se tam jako spoustu kruhových požadavků. Také 302 by jsi tam měl mít tak dlouho, na jak dlouho jsi měl Cache-Control nastavené před tím. Aby 301 z keše stihly vyexpirovat.

Co se týče webu ČT tak s tím ti neporadím, protože „počkám až není možné v živém vysílání pokračovat (kolem 15 minut)“ se u mě neprojevuje a tak to nemohu replikovat. Ale můžeš jim zkusit napsat a problém nahlásit. Pokud tam opravdu mají nějakou chybu se zapomenutým starým přesměrováním, určitě budou rádi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0