Autor Zpráva
Kusmirek
Profil *
Ahoj, teď jsem si všiml, že ve všech prohlížečích Androidu se entita např. 'black diamond suit', jedna z naprosto "nejbezpečnějších", základních - třeba zde: entity-vsechny - zobrazuje vždy červeně, místo nadefinované barvy písma! - A není to jediná změna, začali naprosto stupidním a kýčovitým způsobem barvit i některé další; stylově se pak rázem ocitá stránka úplně jinde, a navíc se to zobrazí jinak, než na PC! (Nepředvídatelně strakatě.)

Domníval jsem se, že tyhle znaky nejsou žádné obrázky nebo "emoji" a že když je použiju v textu, tak budou mít jeho nadefinovanou barvu. Nejde to nějak jednoduše ošetřit?

Jsem věčným začátečníkem, takže jediné, co mi napadlo je, že se připojí nějaké .tts písmo, kde tahle entita bude a pak snad zůstane takové barvy, jakou definuji coby tvůrce webu - ovšem připadá mi to zbytečně složité a komplikované; navíc se trochu děsím, jaké ještě znaky začnou mistři z Androidu (a myslím, že Apple je na tom stejně!) barvit... Možná začnou i matematické symboly blikat, když to tam někomu připadne cool? Zkrátka, jsem z toho dost rozhozený - používal jsem je na takovém monochromatickém webíku v různých složitějších legráckách, vybral jsem jen ty, které spolehlivě fungovaly všude, a teď to můžu zahodit... Budu vděčný za radu!
petr
Profil *
Odkaz na nějaký web nebo živou ukázku, kde se tohle děje, by nebyla? Mám Android Browser 2.3.6 a nic takového se mi neděje, chyba v prohlížeči není.
Kusmirek
Profil *
Ten odkaz tam je (na jakpsatweb, ale děje se to KDEKOLI, kde se entity zobrazí!); tady je to pochopitelné líp: www.emojibase.com/emoji/2665/blackheartsuit

V oddílu "How does the Black Heart Suit emoji look across different devices?" je vidět, že "starý android" to zobrazí normálně, jako třeba jakýkoli prohlížeč na PC = černě, bohužel nový (jejich definice, nevím od které verze) to zobrazí červeně, a Apple iOS už úplnou hrůzu vypadající "plasticky"!

Takže když se podíváš na v předchozím příspěvku uvedenou místní stránku "entity-všechny" v normální zařízení, jsou monochromatické (jak to podle mne je PŮVODNÍ ZÁMĚR), ovšem v androidu nejnovějším jsou srdce i kára červená.

Bohužel, nejsou jediné! Nestíhám teď všechny vypsat, ale o to nejde: problém je, že můj záměr monochromatického webu, kde je grafika střídmě udělaná jen znaky (styl ASCII art), je rozbitá a mám z toho strakatou hrůzu, která navíc vypadá žánrově infantilně facebookově...

Takže otázka je: lze donutit stránky na mobilních tabletech, aby entity neměnily svévolně na obrázky podle svého uvážení, případně jak?
petr
Profil *
Aha, takže máte na mysli to, že se v některých moderních prohlížečích zobrazují Emoji symboly barevně.
How to prevent Unicode characters from rendering as emoji in HTML from JavaScript?
Color for Unicode Emoji
použit google (dotaz: prevent browsers coloring emoji - první 2 výsledky :-))
Kusmirek
Profil *
Jo, díky - to je ono! Samozřejmě jsem to hledal, ale asi blbě...

Ovšem zatím tam žádné obecně použitelné řešení nevidím: ten doporučovaný selektor pro textové zobrazení U+FE0E např. u mě v telefonu ani v tabletu nerespektuje žádný z asi pěti prohlížečů.

Nejhorší je, že oni podle všeho vážně takhle pouťově vybarvují i některé matematické symboly (jak jsem zavtipkoval v 1. příspěvku) - ale nekonzistentně jen něco... Jak se takovéhle infantilizaci spolehlivě bránit, aby to bylo dopředně kompatibilní? Tohle je přece skandál, co si dovolí prasit!
petr
Profil *
Asi bude nejlepší prostě používat písmo, které nevypadá jako omalovánky. Nějaký seznam jsem našel tady: Black and white Emoji fonts.
Nicméně taky nevím, proč začali cpát vícebarevné obrázky do fontů. Vypadají možná roztomile, ale prostě tam nepatří.
petr
Profil *
Tomu seznamu, na který jsem odkazoval, zřejmě v noci 23.–24.7. změnili URL, takže nová je: enfascination.com/weblog/post/1809.
Kusmirek
Profil *
Aha, tak jestli tomu dobře rozumím, musel bych stáhnout nějaké to vlastní .tts a přípojit to k webu (aby to nenačítal ze systému), jak jsem původně spekuloval? Protože jinak samozřejmě jsem měl nadefinovány docela rozumné fonty (= široce podporované) v CSS, konkrétně třeba i na odkázaném blogu uváděný 'Microsoft Segoe UI Symbol' jako jednu z možností, co jsem zkoušel - ovšem ignorují to.

Tak snad se to tím vyřeší; připadá mi to, že ti, co vymýšlejí ty obrázky mají vkus kolotočářského majitele střelnice! Proboha není snad každému třináct, nebo spíš čtyři, aby byl z tohodle nadšen?!

PS: díky za upravený odkaz, oni asins linkama myj nějakej problém, hodně z těch v článku uvedených vede do nikam, ale to už si snad nějak dohledám...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0