Autor Zpráva
W4C
Profil
Zdravím,
celkem mne to už točí, jelikož to musím řešit pracně na každé stránce zvlášť, prohledáváním stylů a tvorbou user stylů pro bypass FLEX, tak se chci zeptat, jak vyřešit tento problém s FLEX elegantnějším způsobem.
Ve starší Opeře 12.18, v poslední době, na který web vlezu, tam dojde díky display:FLEX a různým variacím s css FLEX schovaným pod různými ID či CLASS při rolování stránky cca v polovině, někdy i v 1/4, zřídka i před koncem k samovolnému odskoku zpět na začátek stránky (prostě se to samo přeroluje zase na začátek).

Informace typu, abych přešel na jiný prohlížeč budu ignorovat.
Na slova Chrome, Chromium, "klony Chrome", -webkit- apod jsem navíc alergický a mám je na seznamu sprostých slov. :D

Za každou informaci, jak tohle v Opeře 12.18 vyřešit a zhůvěřilosti typu FLEX se zbavit/nahradit/přepsat/emulovat/, třeba formou user javascriptu nebo user css budu vděčný.
Mlocik97
Profil
Prejdi na iný prohlížeč.
Tomášeek
Profil
Mlocik97:
Bože, ty ses vemeno.

Psal, ze jiny prohlížeč nechce, přesto to napíšeš. Skoda, ze je pryc doba, kdy koderi uměli kodovat a do webu se hrne kdekdo v dnešní době.
W4C
Profil
Ano, Mlocik97 je opravdu vemeno. Výstižně napsáno. :D

On je ale totiž problém v tom, že rada tohoto typu není v zájmu tvůrců/kodérů/vlastníků webů.
"Sprosté slovo č.1" je díky své děravosti, blbuvzdornosti, notorické závislosti na javascriptu, masivní interní podpoře reklam a s minimem možností uživatelsky jeho chování ovlivnit, z pohledu tvůrců webů i tvůrců "Sprostého slova č.1" ideální prohlížeč.

Opera je zase ideální prohlížeč, který dokaže vyblokovat/vyfakovat úplně vše, co uživatel chce(není přímo závislá na javascriptu) a tohle právě ty stupidní chromo/reklamo-mily neuvěřitelně sere, protože právě tohle oni nechtějí.
Proto se ji snaži odstavit a tvoří kód stránek takovým způsobem, aby v tomhle prohlížeči nefungovaly správně.

Musím se smát, když vidím, jak stupidní stránka píše, že tenhle prohlížeč není podporován, někdy má i tu drzost vyhodit i simulovanou chybu serveru, CGIProxy Error apod. Po změně UA a několika rychlých úpravách tyhle kritické chyby serveru ovšem zmizí, jako mávnutím kouzelného proutku a vše následně funguje v Opeře naprosto bez problému.... :D:D

Každopádně zatím si s tím dokážu vždy nějak poradit a Opera 12.xx funguje stále perfektně všude. Výhoda přizpůsobivosti i novým standardům.

Lituju jen, že tvůrci staré Opery za ni trochu víc nebojovali a nechali ji "padnout" na úkor "Sprosté slovo č.1".
Má stále i po těch letech obrovský potenciál.

Každopádně, co bych pro tyhle chromo/reklamo-mily neudělal....
I kdybych měl Operu třeba zpětně dekompilovat, upravit a znovu zkompilovat její kód, tenhle problém i případné nové budoucí prostě už jen na truc chromo/reklamo-milům vyřeším.
A to, jak jsem to udělal, bude šířeno v přísném utajení, čistě v komunitě ověřených uživatelů starších Oper, aby na tom nespočinul nečistý, záštiplný a radioaktivitu sálající zrak chromo/reklamo-milů.
Modernizery apod. si můžou strčit za klobouk.

Opera 12.xx forever.
Kcko
Profil
W4C:
Děkujeme, že jsi se vyblil a ted si můžeš jít brouzdat a hackovat stránky, které Ti dinosauří Opera nekorektně zobrazuje.
Kajman
Profil
Nepomůže se vrátit k opeře 11, která flexbox neuměla?
W4C
Profil
Kajman:
O11 je mimo hru, neuměla i spoustu dalších věcí, měla svých problémů víc než dost a je již nepoužitelná /respektive není ani nebude zpoužitelněna :D/ - byla by to jen ztráta času.
Ale něco mne napadlo s tím flex*. Opera ho sice umí, bohužel ale částečně jen podle starší syntaxe.
Aby Opera 12 flex* přestala částečně či zcela(tohle není příliš vhodné) umět, k tomu ji dokážu přemluvit. Zbývá ji pak už jen doučit flex* podle syntaxe nové.
Díky za tip.
Základ jedné z předpokládaných dobrých cest - něco s tím zkusím pořešit.
Keeehi
Profil
W4C:
"Sprosté slovo č.1" je díky své děravosti, blbuvzdornosti, notorické závislosti na javascriptu, masivní interní podpoře reklam a s minimem možností uživatelsky jeho chování ovlivnit, z pohledu tvůrců webů i tvůrců "Sprostého slova č.1" ideální prohlížeč.
Ano, celkem ideální prohlížeč to je, ovšem z úplně jiných důvodů.

Proto se ji snaži odstavit a tvoří kód stránek takovým způsobem, aby v tomhle prohlížeči nefungovaly správně.
Oni se ji nesnaží aktivně sabotovat. Je prostě jen nezajímá, tudíž to v ní netestují a pokud náhodou použijí nějakou novější věc, můžou stránku rozbít. To že je takových stránek čím dál tím více není tím, že by se všichni tvůrci spikli a začali aktivně zabíjet nebohou operu. Je to jen prostý důsledek toho, že stále více stránek používá modernější technologie a opera jen více a více zastarává.

I kdybych měl Operu třeba zpětně dekompilovat, upravit a znovu zkompilovat její kód, tenhle problém i případné nové budoucí prostě už jen na truc chromo/reklamo-milům vyřeším.
Měl bych pro tebe jednodušší návrh. Vezmi chromium, to nemusíš dekompilovat, odstraň z něj vše co ti vadí a máš rázem něco, co je moderní a splňuje všechny tvé paranoidní požadavky.


No a ještě by jsi sem mohl napsat, proč nenávidíš Mozillu.
W4C
Profil
Keeehi:
Nesnáším tyhle rozbory po větách, zaprasí se tím vždy akorát zbytečně topik nepodstatnými příspěvky mimo zadané téma a sníží se jeho přehlednost.
Ale jak chceš...

"Ano, celkem ideální prohlížeč to je, ovšem z úplně jiných důvodů."
Nenapsal jsi jakých.... Max vykreslovací engine, procesor javascriptu - uznávám, že je rychlejší. Pro mne to je ale nepodstatné. Uveď tedy důvody, které myslíš.

"Oni se ji nesnaží aktivně sabotovat.
....není tím, že by se všichni tvůrci spikli a začali aktivně zabíjet nebohou operu"

Opera(firma) neskončila vývoj u v12 ani tak kvůli tomu, že by nestíhala vývoj, ale podlehla tlaku rychlokvašné a technologicky zaostalé/zakrnělé/"ve vývoji" konkurence a doplatila na malou uživatelskou základnu, protože lamy si ji nedokázaly nastavit a hledaly nějaký velmi jednoduchý prohlížeč, který by jen spustily a nemusely by nic nastavovat, přizpůsobovat. Schválně si tipni ,jaký jejich požadavku vyhovoval. Roli zde hrála i vidina většího příjmu z reklam - uzamčené vlastní soubory OpNEXT s haldou ads linků opatřené CRC ochranou(ne proti nebezpečí z internetu, ale na ochranu před uživatelem) mluví za vše.
V neposlední řadě blokování Opery pomocí UA(fingované nefunkčnosti stránek) nebo features ,přesměrovávání na jiné url....Opravdu, o žádné sabotáži nemůže být řeč.... :D
Proč si myslíš, že vzniknul Vivaldi? A kdože je jeho developer?Hmm....

modernizery apod. Vůbec neslouží k "zabíjení" starších prohlížečů(nejen nebohé Opery)....
Zvláštní ovšem je, že po "zabití" modernizeru vše jede v tomto nebohém prohlížeči normálně...:D

"stále více stránek používá modernější technologie a opera jen více a více zastarává."
O tom to není, opakuji, Opera mi jede i po těch letech všude a problém "nových technologií" je čistě virtuální představa-nejsou až tak nové a odlišné, aby je Opera na úrovni jádra nezvládla.Stačí ji jen lehce doladit.

"Měl bych pro tebe jednodušší návrh."
V následující větě jsi použil "Sprosté slovo č.2" a já sprostě nemluvím a ani nechci. Navíc moderní ještě neznamená dobrý a použitelný podle vlasních nároků. A obzvlášť ne v tomhle případě.
Synonyma pro slovo "moderní" v dnešní době = rychlokvašný, blbuvzdorný, urážlivě jednoduchý, nekvalitní, nemastný-neslaný, zbytečný, "podléhající neustálým nutným změnám(rychle zastará)", krok o několik úrovní zpět....

"No a ještě by jsi sem mohl napsat, proč nenávidíš Mozillu."
Nic takového jsem nepsal.
FF mi nevadí, až budu potřebovat upravovat v37(poslední normální) tak se určitě, když si nebudu vědět rady, ozvu. :D
N71
Profil *
Opera skončila s vývojem vlastního jádra kvůli stejné věci jako v současnosti Microsoft. Je to enormně drahá investice s velmi nejistou návratností.
Tolik k tomu tvému prohlížečovému evangeliu, které tady šíříš a na které dneska každý z vysoka kašle.

Zpět k původnímu problému – způsob jak jednotně a spolehlivě opravit pro starou Operu neodladěné styly cizích webů neexistuje. Proto to taky tvůrci nedělají, testovat kódy pro pár pošuků je většinou zbytečná investice s nulovou návratností, kterou tím pádem nikdo nemá chuť platit. To jsou jednoduché tržní principy.

Moderátor Kajman: Slušně prosím
Mlocik97
Profil
N71:
Konečně někdo so stejným názorom. Moja rada je správna..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0