Autor Zpráva
pajadvorak
Profil
Po poslední aktualizaci přestala chodit funkce, kdy po stisknutí klávesy ENTER byl zařízen přesun z jednoho input na druhý. To teď stále chodí, ale na input type="date" to přestalo fungovat a namísto toho se otevře kalendář.

Aktuální funkce je zde:
function tabE(obj,e){ 
                var e=(typeof event!='undefined')?window.event:e;// IE : Moz 
                alert(e.keyCode);
                if(e.keyCode==13){ 
                    var ele = document.forms[0].elements; 
                    for(var i=0;i<ele.length;i++){ 
                        var q=(i==ele.length-1)?0:i+1;// if last element : if any other 
                        if(obj==ele[i]){ele[q].focus();break} 
                    } 
                return false; 
                } 
            } 

Prosím o pomoc, jak nově řešit, aby nadále v input type="date" po stisknutí klávesy ENTER došlo k přesunu na další input. Děkuji.
lionel messi
Profil
pajadvorak:
Prosím o odkaz na živú ukážku.
Davex
Profil
pajadvorak:
Nevím, jestli mám nejnovější Chrome, protože mi to po zjednodušení funguje. Živá ukázka
pajadvorak
Profil
Davex:
Děkuji, funguje to skvěle :-)

Jen mám ještě problém se SELECT a SUBMIT, BUTTON.

SELECT
Na selectu klávesa ENTER neposune na další input, ale otevře nabídku. Potřebuji posun na další input. NEbo klidně po výběru a potvrzení ENTERem.

SUBMIT, BUTTON
Když z posledního inputu dám ENTER, tak to skočí na tlačítko odeslat a hned ho to odešle. Chtěl bych na tom tlačítku zmáčknout ještě jeden ENTER (potvrdit to odeslání).

(vyzkoušel jsem input type="button" změnit na input type="submit". To je pak ještě horší, kdy mě to nenechá ani zvolit poslední datum a rovnou to odesílá formulář)

Děkuji.
Davex
Profil
Vypadá to, že to u tebe funguje úplně jinak než moje ukázka, protože ta select rovnou přeskakuje bez otevření a se submitem odesílá po stisknutí enteru v každém poli. Ukázka měla původně jen simulovat tvůj problém, takže mě překvapuje, že ho současně i řeší a není tedy jasné, kde byla chyba.
pajadvorak
Profil
Davex:
Aha. A máš tedy aktuální Chrome Verze 83.0.4103.61? Tam pak by se to mělo chovat úplně shodně.

Hlavně řeším to, aby se formulář odeslal až v momentu, kdy se zmáčkně ENTER nad input="button"

Děkuji
Davex
Profil
Mám Chromium Verze 80.0.3987.162 a to asi není to samé co Chrome.
pajadvorak
Profil
Davex:
To asi není. Můžeš mi s tím prosím pomoct?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0