Autor Zpráva
Astrozzy
Profil *
Zdravim,
na stranke http://astrozzy.php5.sk/weblinky.htm mam linky a k nim popis tych linkov.
V IE mi to ukaze pekne zarovnane popisky pod sebou ale v FF mi to prirazi k tym linkom a vyzera to priserne.
Skusal som to napravit no neviem si stym dat rady poradi niekto?

vdaka
jozob
Profil
Ak som správne pochopil, tak urči tomu DIVu s triedou .links širku a potom daj pre tie SPANy float:left.
Astrozzy
Profil *
no tie linky maju byt v lavo tak ako su, ma to sirku 160px. po tychto 160px na pravo od toho maju byt tie popisky zarovnane pekne pod sebou.
mam sirku tych linkov urcenu takto , dal som aj FLOAT ale nie LEFT ale RIGHT potom mi popisky dalo uplne do prava stranky.

.links a {
font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
color: #AFAEAE;
font-size: 80%;
text-decoration:none;
width:160px;
}
Šlaha
Profil
Moc jsem to nesledoval, ale udělej to jako tabulku, tohle se dá považovat za tabulková data.
Šlaha
Profil
Jinak:
.links a {display:block; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #AFAEAE; font-size: 80%; text-decoration:none; width:160px; }
Petra
Profil
nic, beru zpět ;-)
Šlaha
Profil
Poslalo se to dvakrát, pardon
Astrozzy
Profil *
uf ten display:block; som tiez skusal uz vcera ale nejde ani to.
cez tabulku to nechcem robit z jedneho dovodu: budem mat v lavo linky a ked budem chcet dat popis budem pracne hladat spravny riadok linku ku ktorenu to patri. teraz to mam takto:

<a href="http://www.jamesak.sk/" target="_blank">Jamesak</a><span>Diskusia, inzercia</span><br>

a viem ze to co je v spane za linkom bude patrit len tomu a nicomu inemu a trafim spravny link na prvy krat.

Musim byt neake riesenie jednoduksie a hlavne ucinnejsie ako tabulka.
jozob
Profil
Skús to tak, ako som Ti navrhol ja. To že sa Ti hodili tie popisky na okraj stránky vyrieš tak, že ten DIV zmenšíš...
Astrozzy
Profil *
No uz neviem teda ako ale skusal som a popisky nie su zarovnane 160px od laveho kraja. budem rad ak mi posles kod nech to vidim. bud to robim zle alebo si to neskusal a preto to nefunguje.

Dik
jozob
Profil
Moje riešenie spočívalo v tom, že urobíš všetko, ako som napísal (tie floaty a tak...) a ten DIV, ktorý ma class links, nastavíš tak, aby mal menšiu šírku (aby popisky neboli nalepene na pravy okraj)
Astrozzy
Profil *
prepac, ale to vazne nejde ak zmenim sirku pre LINKS A v Dive niako neovplyvnim akraj textu v spane.

ak mozes posli mi vypis CSS kodu, ktory si menil na adresu: inzercia11@post.sk

nech to tu zbitocne neplnime

moc dik
jozob
Profil
Ja som nič nemenil... Všetko mám v hlave :-)
Pozor! Musíš zmeniť šírku DIVu, nie odkazu... Potom daj float: right a display block na tie spany a uvidis, co to spravi
Astrozzy
Profil *
tak pozri:

.links {
width:100px; tu som menil sirku celeho DIVu
}

.links a {
font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; tu som nemenil nis ako si pisal je to sirka odkazu
color: #AFAEAE;
font-size: 80%;
text-decoration:none;
width:160px;
}

.links span {
font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
color: #AFAEAE;
font-size: 80%; ako si pisal pridal som FLOAT a DISPLAY
float:right;
display: block;
}


A NIC, tak ak mozes mi posli na mejl aspon print screen. inak ak si to neskusal ako si si taky isty? aj ked uz mas urcite co to odwebovane


Dik moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0