Autor Zpráva
WanTo
Profil
Chtěl bych se zeptat, co říkáte na stránky (a jejich tvůrce), které nejsou optimalizovány pro Internet Explorer, ale pouze pro "normálně chovající se" prohlížeče jako třeba Mozilla Firefox nebo Opera.

Jako uživatel Linuxu (spokojený :) ) mám totiž toto v plánu se svým novým webem. Tak bych chtěl vědět, jestli na to mám radši hned zapomenout a nebo jestli to tak mám opravdu udělat...
Martin Kuželka
Profil
jestli na to mám radši hned zapomenout

Ano.
fimmos
Profil
Já to pro jistotu vždy odzkouším. Normální lidé si nenainstalují lepší prohlížeče a nevidí do této problematiky a proč by měli za to trpět, že si nepřečtou zrovna to, co je zajímá.
WanTo
Profil
fimmos
Tenhle web má být určen pro ty, kteří pravděpodobně IE používat nebudou. Nemyslím si, že by Linuxáci, C++ a Java programátoři zrovna používali IE.
Každopádně, jak mi řekl Martin Kuželka, na to radši zapomenu.

S tím souvisí moje další otázka, existuje nějaký nástroj pro Linux, který by dokázal napodobit chyby IE, aby se daly stránky doladit? Já ten prohlížeč prostě nespustím ani kdybych chtěl :-/
DoubleThink
Profil *
existuje nějaký nástroj pro Linux, který by dokázal napodobit chyby IE

Ne - možná je něco, co by mohlo kreslit podobně, ale nenapodobí ti to renderovací chyby (peekaboo, doubleFloatMargin, Guillotine, atd..).
WanTo
Profil
No tak to si teda užiju :-D
Martin Kuželka
Profil
WanTo: co zkusit třeba http://nahled.net/ nebo nějakou podobnou službu.
WanTo
Profil
Díky za radu, o http://nahled.net jsem ještě neslyšel.
fimmos
Profil
WanTo
Jestli to je přímo určeny pro ty, u kterých víš, že určitě nebudou se na to dívat v IE, tak to nemusíš optimalizovat pro IE. Jestli ale ano, je to pak na zváženou.
Já mám na disku Linux i Windows a až mám stránky hotové, doladím to v IE.
Dero
Profil
Můj názor je takový, že pokud budou návštěvníci z řad linuxáků, hard-core programátorů a podobných pokoutných skupin, pak:

1) Se můžeš na IE úplně vykašlat, což je velice neprofesionální a popravdě kladné body Ti to jako tvůrci stránek nepřidá

2) Můžeš zajistit, aby byly všechny texty v IE dostupné v rozumné formě, grafika se trochu rozpadnout může. Tohle je cesta, kterou volí hodně Tobě podobných lidí a nemyslím si, že to je špatná cesta, pokud se člověk tvorbou webů přímo neživí

3) Můžeš optimalizovat plně i pro IE, což je sice v Tvém případě obtížné, ale stále nejlepší řešení. Lidé se mohou svobodně rozhodnout pro libovolný prohlížeč a nikoho nemůžeš diskriminovat za to, že si zvolil prohlížeč s vykreslovacím jádrem IE. Plus z toho budeš mít dobrý pocit, že jsi to modré éčko zkrotil
klokyn
Profil
WanTo
Nemusíš mať nič čo by napodobňovalo chyby. Hodíš stránku niekomu, kto má IE (napríklad na túto diskusiu) a dozvieš sa, aké chyby tam máš a ako by si ich mohol opraviť. Ale to ti už asi napadlo :)
YoSarin
Profil
není náhodou pro FF rozšíření IETab? Nevím teda, nakolik to funguje v Linuxu... protože se obávám, že to vyžaduje IE, páč si to z něj načítá zobrazovací jádro či co... :-(
habendorf
Profil
protože se obávám, že to vyžaduje IE, páč si to z něj načítá zobrazovací jádro

Tak to je hodně užitečné rozšíření :o))
(není už skoro jednodušší spustit IE?)
Anonymní
Profil *
ee. ietab je vynikajici rozsireni, ktere aktivne pouzivam. staci jeden klik, a prave prohlizena stranka se zobrazi v ie ale v tabu ff :) prirovnal bych to k novymu netscapu, tam se (mam dojem, onehda jsem ho rychle odinstalovaval) taky vybiralo, pomoci jakeho jadra stranku vykreslit.
Oswald
Profil
existuje nějaký nástroj pro Linux, který by dokázal napodobit chyby IE

Můžeš spouštět IE přes Wine. Běží pod ním celkem v pohodě IE 5, 5.5 i 6.
Dero
Profil
Tak to je hodně užitečné rozšíření :o))
(není už skoro jednodušší spustit IE?)


Musím se přiklonit k Anonymovi, habendorfe. IE Tab také používám a opravdu nechutně rychle jsem si na něj zvykl. Než spustit IE, tak si otevřu stránku v novém tabu Firefoxu a pak jediným klikem přepnu a vidím, co dělá v IE.

Říká se tomu lenost a tíhnutí k tomu jednomu pravému prohlížeči. Každý máme svůj. :o)
habendorf
Profil
Dero:
Než spustit IE, tak si otevřu stránku v novém tabu Firefoxu a pak jediným klikem přepnu a vidím, co dělá v IE.
OK, máš to vychytaný. Já musím klikat dvakrát - v liště na IE a F5.

tíhnutí k tomu jednomu pravému prohlížeči. Každý máme svůj.
Ano, každý máme svůj. Myslím že v tvém i mém případě je to FF. Jen asi nejsem tak ortodoxní, abych se styděl otevřít si i IE.
Timy
Profil
habendorf
Jen asi nejsem tak ortodoxní, abych se styděl otevřít si i IE.
Já myslím, že v tom bude spíš ta lenost, taky mi přijde pohodlnější ten popisovaný Derův způsob, žádná zášť vůči IE v tom opravdu není.
Dero
Profil
Jen asi nejsem tak ortodoxní, abych se styděl otevřít si i IE.
Já myslím, že v tom bude spíš ta lenost

Ano prosím, čistá lenost. Já mám naopak IE docela rád, je to zajímavý prohlížeč. Když třeba ladím JS aplikace, tak si na to IE otevřu, ale pokud chci jen vidět, jak určitá stránka vypadá v IE, tak si prostě kliknu ve Firefoxu.
jozob
Profil
WanTo
K pôvodnej otázke: Neoptimalizácia pre IE by bol dosť neprofesionálny krok. A navyše aj niektorí hard-core programátori používajú IE, nemôžeš nikdy vedieť akým prehliadačom sa bude stránka prehliadaná. Navyše ešte veľa ľudí využíva internetové kaviarne, tam nie je často na výber.
Začátečník
Profil *
Poznámka k IE: Mám stránku s cca 14000 návštěvami za rok 2005 - a podle statistik "navrcholu" přišlo 75 procent z nich z IE6 a 12 procent z IE5 (a několik i z IE4). I když profesionálové považujou IE za méněcenný...
WanTo
Profil
Oswald
Celkem by mě zajímalo, jak si IE přes Wine pustil :-) Mě to vypíše asi 50 chyb kvůli knihovnám.
jozob
Profil
Začátečník
"I když profesionálové považujou IE za méněcenný"
Záleží od toho, ako sa to vezme méněcenný... Keď niekto z webových programátorov/dizajnérov v tejto diskusii považuje IE za méněcenný, je to spôsobené nesprávnosťou zobrazovania. Takže ak ho niekto považuje za méněcenný, určite to nemyslí tak, že nie je rozšírený. O rozšírenosti IE nikto nepochybuje.

A tu sa konkrétne písalo o cieľovej skupine.
WanTo
Profil
Ještě bych měl jednu otázku. Martin Kuželka psal o službě nahled.net. Jenže jak se zdá, nahled.net momentálně nefunguje. Existuje něco podobného, v provozu?
jozob
Profil
WanTo
"Celkem by mě zajímalo, jak si IE přes Wine pustil :-) Mě to vypíše asi 50 chyb kvůli knihovnám."
Už som videl bežať IE na Wine...

A Veľký brat našiel na domovskej stránke Wine mnoho mailing listov o inštalácii IE. Možno niečo pomôže...
Oswald
Profil
WanTo
Nainstaluj si winetools, pomoci nich si nainstalujes potrebne knihovny a fonty.
v6ak
Profil
Můžeš zajistit, aby byly všechny texty v IE dostupné v rozumné formě, grafika se trochu rozpadnout může.
S tím souhlasím, př: používejte position:fixed, pomocí podm. komentářů použijte absolute pro IE.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0