Autor Zpráva
quinux
Profil
Zdravím,

řeším teď jeden problém se zobrazením jednoho webu v safari, který se v něm prostě rozsype .. údajně to má být nějakými hacky, které byly při tvorbě použity .. nemáte někdo přehled o tom, na kterých haccích se safari kousne?

Díky
Oswald
Profil
Bez kódu se to dost blbě odhaduje ,-)

Safari se dost vyvíjí, ale koukni se na tehle post, třeba je to náhodou něco podobnýho:
http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_07_archiv.html#1058180164

Testovat to pak můžeš tady:
http://www.danvine.com/icapture/
quinux
Profil
No bohužel nemohu ukázat onen web jelikož je k němu prozatím přístup přes heslo a to nemohu zveřejňovat. Testovat mohu přímo na safari, ale spiš jde o to, že css kód je velice obsáhlý a procházet a hledat chybu je tak složitější tak jsem myslel jestli třeba někdo již neví co safari nezkousne.
quinux
Profil
Málem jsem zapoměl napsat, že problém už je vyřešen. Takže čím to bylo? Díky špatné cache na serveru to nemohu říct s 100% jistotou, ale vzhledem k tomu, že jsem moc věcí neudělal a ty ostatní to již logicky nemohou být, zůstává tedy jediná chyba a tou je kódování.

Člověk, který stylopis vytvářel použil diakritiku v komentářích a ty byly nějakou pozdější úpravou rozhozené. Nepředpokládám, že by se Safari zhroutilo na nějakých nesmyslech v komentářích, ale s největší pravděpodobností to bylo tím, že pozdější úprava v nějakém ne příliš kvalitním editoru prostě ono kódování celého dokumentu pokazila a Safari, narozdíl od MSIE, Firefoxu i Opery nebyl schopen dokument zpracovat. Takže bacha na to, aby jste měli i CSS dokument uložen ve správném kódování. ;o))
Bubák
Profil *
Nejlepší je ASCII
Leo
Profil
"Díky špatné cache na serveru"

Na serveru zadna cache vetsinou neni, Leo.
quinux
Profil
Leo

Tak mi to bylo řečeno programátory. Možná jsem je jen špatně pochopil každopádně díky tomu nelze provést refresh klasicky, ale je třeba se přepnout scriptem do developer módu. Nejsem programátor tak to nedokážu přříliš vysvětlit. ;o)
habendorf
Profil
zůstává tedy jediná chyba a tou je kódování.
Člověk, který stylopis vytvářel použil diakritiku v komentářích


S tím má problémy i IE.
http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2005/02/kouzelny-msie-bug.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0