Autor Zpráva
Jindřich
Profil
Nikde jsem nenašel řešení problému:
Když použiji pro menu JAVA skript (pro menu které se rozvine) tak jej přečtu
jen v IE jakékoliv verzi. Menu se nerozvine u jiných prohlížečů -
MOZILA, NETSCAPE apod. Mohli by jste mi poradit jak a co mám vložit do
HTML stránky pro funkčnost i jiných prohlížečů? Můžete se podívat na
konkrétní stránku http://web.quick.cz/klub.energy. Děkuji
Fred
Profil
Předně tento zápis:
<a href="#" onmouseover="popUp('elMenu1',event); return true" onmouseout="popDown('elMenu1'); return true" style="text-decoration: none">Kontakty</a><br>

neumí sledovat ani vyhledávací robot ani prohlížeč s vypnutým js, tomu se jinými slovy dá říkat sebepoškozování. Doporučuji úplně to menu předělat, koukal jsem, že se to tam načítá ze čtyř javascriptů, ani jsem to dál nezkoumal, protože si to dovedu živě představit.
Na to aby bylo menu s tolika položkami přehledné je určitě víc způsobů. Lze celé stránky rozdělit na několik sekcí a v nich dle konkrétního zařazení ve struktuře stránky udělat drobečkovou navigaci a navigaci podsekcí, hezky to má vyřešeno Yuhů na http://kreta.rovnou.cz/
Druhá co možnost je javascript a css. IE nemá dostatečnou podporu css, proto je potřeba pomoci mu trochou javascriptu, aby to v něm fungovalo. Příklad takového menu je tady http://www.maciweb.net/blog/web/clanek.php?clanek=71 - funkční i pokud js vypnut
(OT Mezi řádky: Na internetu existuje spousta js menu, které o sobě tvrdí, že jsou přístupná, ale většinou to není pravda, dokonce i zbožňované Suckerfish dropdown na listapart v IE s vypnutým js nefunguje)
Yuhů
Profil
Frede, sorry, ale odpovídáš na něco jiného. Dotaz zněl, jak menu rozchodit v Mozille a Netscape. V tuto chvíli přece vůbec nejde o to, aby to bylo přístupné nebo aby to našel vyhledávač. Jde o to, aby to fungovalo aspoň pro lidi.
Fred
Profil
Omlouvám se, zkoušel jsem to opravit, ale v tom scriptu je tolik balastu, že když opravím jednu chybu je tam další, nenapadá mě jiný řešení než celý to přepsat.
OT: Bohužel když člověk zadá do googlu hledat česky javascript archiv tak je zdroj toho scriptu první a proto hodně lidí ty scripty používá.
Honza Hučín
Profil
Důvod, proč to nefunguje v IE, může být jednoduše ten, že IE používá mnoho nestandardních objektů - například document.all. Cesta k rozchození skriptu v Mozille je v používání standardních objektů a funkcí, např. getelementbyid.
izsak
Profil
např. getelementbyid.
JavaScript je case-sensitive, takže správne má byť getElementById a je to metóda objektu document, takže celý správny zápis je
document.getElementById(id_elementu)
habendorf
Profil
A úplně správně je to
document.getElementById("id_elementu")
Fred
Profil
Jindřich Ono není zase tak jednoduchý vygooglovat multilevel drop down menu, nejlepší je tohle :

http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/example/vertical. html
patří to k tomuhle článku http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0