Autor Zpráva
Suta
Profil
Ahoj,
nevím, jakým způsobem Opera (verze 8.02) trvdošíjně zobrazuje obrázky (přesněji pozadí background), které mám dávno přehrané jinýma, respektive všechny obrázky jsem vymazal a nahrál nové, nepomůže. Nepomůže ani F5.

Mám tedy docela velký problém, jelikož i po nahrání nových obrázků mi stále při přejíždění odkazů v menu zobrazuje obrázkové pozadí, které tam již není a nové ignoruje... Moc díky za radu.
Acci
Profil
Změň název souboru toho pozadí, to pomůže vždy
Marty
Profil
Ano, Opera má v dobrém zvyku pozdržet si obrázek v keši trochu delší dobu. Zkus tvrdý reload (CTRL + F5).
Suta
Profil
Marty
Ne, ani CTRL + F5 nezabírá.

Acci
To je mi jasné, že změnou názvů souborů pozadí problém zmizí. Takže 'já' si to klidně přepíšu a 'mně' se to bude zobrazovat správně... Ale co když web uvedu do provozu, uživatelé s "milou Operou" si obsah natáhnou do prohlížeče a pak budu chtít změnit nějaký obrázek... opět cestou změny názvu ???

No tak to potěš koště. Ale jestli to fakt jinak nejde (opomíjím meta tag a nastavení no-cache, ten používat nechci, navíc není spolehnutí), pak to asi bude jediná cesta. Ale upřimně, je to pakárna !
igamenir
Profil
Opera je co se týče cache dost tvrdohlavá. Já to vyřešil tak, že jsem si v nastavení nastavil všechny tři položky Kontrola změn dokumentů/obrázků/ostatních na Vždy, ale ostatní k tomu nepřinutíš.

Jeden jednoduchý způsob ale myslím je - pojmenovat nové obrázky jinak, než staré.
llook
Profil
Pokud jsou ty stránky v PHP, tak by se to přinejhorším dalo řešit nějak takhle:
<img src="obrazek.png?<?php echo filemtime('obrazek.png')?>">

Ale pakárna to je.
Suta
Profil
llook
V PHP by to šlo i jinak, nicméně zákazník má stránky na hostingu, kde nejede PHP (má to tuším někde levně přes Telekom). Legrace je, že se jedná zrovna o pána, který si to prohlíží v Opeře a reaguje na vzhled. Takže "ještě změňte tento obrázek, a ještě tento..." ... :) Tak to řeším názvy, zkrátka u všech obrázků přidám nekonec číslování, např. _01 (tedy třeba obrazek_zelvy_01.gif), no a když provedu změnu, tak je všechny přejmenuju (tedy např. tu želvu na obrazek_zelvy_02.gif)... A až bude definitivní verze pro web, tak zkrátka to číslování smažu a budu se modlit, aby někdy v budoucnu nebyla požadována změna :) Moc pěkné...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0