Autor Zpráva
Pavel
Profil *
Potřebuji jeden prvek absolutně pozicovat ne od levého horního rohu stránky, ale od levého horního rohu jedné tabulky. Žádný problém - tabulce přiřadím "position: relative" a její levý horní roh se stane počátkem souřadnic pro všechny vnořené absolutně pozicované prvky. Tolik teorie. Problém je, že takto to bezproblémově funguje pouze v IE a Opeře. Prohlížeče s jádrem Gecko (Mozilla, NN7) respektují nový počátek souřadnic daný tabulkou pouze pro vertikální posun (top), ale horizontální posun (left) počítají stále tvrdošíjně od levého okraje okna. Co s tím?
Spikee
Profil
Gecko to robí správne.
Pozri sa na www.jakpsatweb.cz/css/moz-box-sizing.html.
Už to tu bolo riešené
izsak
Profil
UKÁŽKU!!! Potrebujeme UKÁŽKU!
Skúsil by som nastaviť position: relative pre bunku tabuľky, pretože Gecko správne pridáva do tabuľky <tbody> a celé dokopy sa to potom môže takto rozdielne chovať.
Yuhů
Profil
Já si myslím, že to nezáleží na moz-box-sizing, jak psal Spikee.

Vsadím se, že ta tabulka má horizontální margin.

Co si tak hraju, tak zjišťuju, že jsem tuhle věc nikdy nezkoušel. Zatím vidím řešení v obalení tabulky divem s danou šířkou nebo okrajem a samotné tabulce okraje nenastavovat.

Taky je potřeba si uvědomit, že se prohlížeče liší v tom, jestli do souřadnic margin počítají, nebo ne. Teď rychle si nepamatuju, který to dělá jak.
Pavel
Profil *
Ta tabulka je neviditelná - je bez jakýchkoliv okrajů, má průhlednou barvu. Je tam pouze proto, aby měnila počátek souřadnic pro vnořené pozicované prvky. Stejně ale nechápu, proč by jakýkoliv okraj měl ovlivňovat to, že Gecko prohlížeče horizontální posunutí počítají od levého okraje OKNA.
Fred
Profil
Nevyzkoušený tip zkusit přidat tabulce border:0.01mm solid #nejakabarva; neni vidět kromě konqueroru viz tahle dikuse centrování bez borderu
habendorf
Profil
Pavel Ta tabulka je neviditelná - je bez jakýchkoliv okrajů, má průhlednou barvu. Je tam pouze proto, aby měnila počátek souřadnic pro vnořené pozicované prvky.

Tomu nějak nerozumím. Proč tabulka? Proč ne normální div?
Pavel
Profil *
S DIVem jsem to samozřejmě zkoušel, ale ten z neznámých důvodů stránku v Gecko prohlížečích úplně rozhodí.
habendorf
Profil
Pavel: S DIVem jsem to samozřejmě zkoušel, ale ten z neznámých důvodů stránku v Gecko prohlížečích úplně rozhodí. Ale ne, tos musel mít něco špatně. Myslím že tahle diskuze nemá dál cenu, dokud sem nehodíš link nebo problematickou část kódu.
Jinak budem žvatlat v obecné rovině a ničeho se nedobereme.
Pavel
Profil *
habendorf: Jinak budem žvatlat v obecné rovině a ničeho se nedobereme. To chápu, ale právě v obecné rovině mě to zajímá nejvíc. Je zajímavé, že IE v tomto případě zobrazuje správně (dle mého laického názoru a teorie, že "levý horní roh pozicovaného prvku se stává počátkem souřadnic pro všechny vnořené absolutně pozicované prvky) a Gecko prohlížeče to počítají po svém, prý správně. Tak kde je pravda :-) ?
Fred
Profil
Nezakládej flame mozilla to dělá správně http://www.zvon.org/xxl/CSS2Reference/Standard/visuren.html#propdef-po sition : Absolutely positioned boxes are taken out of the normal flow
Fred
Profil
Nebo na w3c http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/visuren.html#absolute-positioning : It is removed from the normal flow entirely (it has no impact on later siblings)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0