Autor Zpráva
Bora
Profil
Zdravim vsechny,

delam ted takovou jednoduchou zpravu fotek pro stranky delane v php (upload s tvorbou nahledu apod). A docela si skrabu hlavu kvuli pravum a vlastnikum souboru a adresaru.

Pri vytvareni adresare pomoci mkdir se mi sice adresar vytvoril, ale mel owner/group = (?)/apache. Pak jsem do nej nahral nejake fotky pomoci move_uploaded_file a ty mely vlastnosti taky (?)/apache. Problem je ze mi nefunguji prikazy chown a chgrp (Operation not permitted).
Adresar jsem vyresil tak, ze ho vytvarim pres ftp, ale soubory mi ani po celodennim hrani si proste nejdou nahrat. Pres move_uploaded_file to porad haze spatneho majitele a skupinu, pres ftp se mi to nejak nedari (s pouzitim $_FILES). Jde to vubec? Podle me je asi problem v tom ze nevim jaka je absolutni cesta do adresare /tmp...

Takhle vypadaji vlastnosti jednoho souboru:
-rw-r--r-- 1 (?) apache 14513 Mar 4 21:01 hriste.jpg

Nevite jak to udelat? Pripadne kde najit clanek, ktery problematiku prav trochu resi?

No a jeste pak mam jeden problem. Predchozi spravce stranek se snazil nainstalovat nejakou navstevni knihu a pote to smazal a zbyly tam adresare forum/cache. Cache je pri pohledu ve windows commanderu prazdny, ale pri pokusu o smazani to hlasi: POZOR. Ujistěte se, že v adresáři nejsou zádná spojení na jiné adresáře! Vůbec nemám potuchu o co jde, ale tusim, ze by to mohlo souviset s tou predchozi aplikaci, ktera tam byla.
Vlastnosti toho adresare jsou takoveto:
drwxrwxrwx 2 w3pegas web 4096 Sep 17 22:27 cache

Mejte se spickove a diky za odpovedi.
Bora
Profil
Omlouvam se, dotaz patřil do php - REAGUJTE PROSIM TAM.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0