Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, chtěla bych se zaptat jestli někdo netušíte, jak se mám zbavit tohoto problému:
Když otevřu jakoukoli stránku, např. stranka.htm co mám uloženou na disku a chci upravit zdrojový kód, otevře se mi v Poznámkovém bloku, ale nahoře se mi v tom modrém panelu neobjeví "Stranka.htm - Poznámkový blok", jako dosud, ale celá cesta např.: "C://Moje/Stranka.htm" a když to pak chci uložit, nic to nehlásí, tváří se to jako že to uložené je, ale nakonec není.
Napadá mě jen, že by to mohlo být něco v nastavení, ale přiznám, že až tak dalece se ve Windowsech (XP) nevyznám :/
Jestli víte, co by mi pomohlo, moc děkuju za radu.
Díky Lucka
Leo
Profil
A otevirate tu ulozenou stranku jak? Leo
Anonymní
Profil *
Normálně na ni kliknu a otevře se...
Pak zobrazit ->zdrojový kód...

PS: Na vykání ještě nemám věk :)
Leo
Profil
Musite to otevrit v Poznamkovem bloku / spustit ho a pak pres Soubor / Otevrit, Leo
Anonymní
Profil *
Děkuju moc. A aby to fungovalo normálně jako předtím netušíte?
Leo
Profil
Tipuju, ze jste zmenila bud prohlizec stranek nebo mate nove Windows, nevim presne jak se prohlizeni zdrojoveho kodu v jednotlivych verzich lisi... Leo
Anonymní
Profil *
S těmi Windows máte pravdu. Ne sice nové, ale přeinstalované. Překládala jsem články na svou stránku, poprvé mi to všechno smazali z disku - to byla moje hloupost, měla jsem to zálohovat a včera jsem to překládala znova asi do jedné a dneska to hledám a kde nic tu nic, jen původní anglická verze :/
Tak jdu na to potřetí, už to skoro umím nazpaměť...
Hezký večer a ještě jednou děkuju.
Lucka
Kráťa
Profil
Já bych zkusil po úpravě zmáčknout klávesu F5, aby se stránka znovu načetla. Podle mě je jedno, jak se soubor otevře. Když tím, přes to PM, tak se stále edituje tentýž soubor. Nebo je tam také taková ta šipička (v prohlížeči) - obnovit.
Yuhů
Profil
Lucko, pokud máš stále stejný problém, tak nám dej vědět následující:

* jaký přesně máš prohlížeč? (je to Internet Explorer?)
* kde přesně je stránka na disku uložená? Opravdu v C://Moje/Stranka.htm?
* otevírá se zdroj skutečně v Poznámkovém bloku?
Anonymní
Profil *
*Mám IE
*C://Lucka/Web/Clanky/chat.htm, ale je to tak, ať chci upravovat jakýkoli htm soubor v jakékoli složce.
*Je to Pozn. blok

2 Kráťa: Tím to není, právě, že jsem toobnovovala a to co jsem napsala se tam vůbec neobjevilo a při dalším otevření zdrojáku v PBloku tam bylo pův. obsah, jako bych to ani neuložila.
Kráťa
Profil
No a neměla jsi ty soubory vypálené na CD a nedala je do počítače? Mohl by u nich být atribut "pouze pro čtení".
habendorf
Profil
Kráťa: Mohl by u nich být atribut "pouze pro čtení".

To ne, to by při pokusu o uložení vyhodilo hlášku.
Anonymní
Profil *
No a neměla jsi ty soubory vypálené na CD a nedala je do počítače? Mohl by u nich být atribut "pouze pro čtení".

Jen na jiném disku, ale dělá to i u těch nově vytvořených, asi to nemá cenu řešit. Teď si dávám bycha na to, jak to otvírám a jde to aspoň tak.
Lucka
Yuhů
Profil
To vypadá, jako by se ty zdrojáky ve skutečnosti otevíraly z nějaké dočasné složky.

Fakt divné. Pokud to někdy vyřešíš, ocením informaci, čím to bylo.
Anonymní
Profil *
oki :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0