Autor Zpráva
Mapak
Profil *
Ahoj! Tvořím stránky pomocí css 2 a testuju je doma ve firefoxu a opeře a bláhově jsem se domníval, že to tím pádem půjde i v IE 6. Adresa je mapak.wz.cz. Pokud máte IE i Firefox nebo Operu, tak si to prohlédněte. Potřebuji pomoct hlavně s vyřešením min-height a min-width, které IE nezná, dále se v IE hrozně zvětšuje řádkování v levém menu a na pozadí se v celé šířce okna občas objevuje nějaký div, o kterém vůbec nevím, co tam dělá. Mám třísloupcový layout (hlavička, velký div rozdělený na tři další 20:60:20, patička). Ty tři divy jsou bez okrajů a paddingu (další jsou do nich vnořené), aby nebyly problémy s interpretací šířky, ale při malém rozlišení to stejně zlobí.

Prohlédněte si stránku a css soubor a poraďte prosím!!!

Díky!
Honza Hučín
Profil
S podporou CSS 2 (a někdy i CSS 1) je v IE potíž. Na min-width existují hacky, zkus například prohledat Pixyho web ( www.pixy.cz ) nebo www.wellstyled.com na tyhle výrazy.
Leo
Profil
Min-width se da v IE simulovat jen pomoci tzv.expression, coz je vlastne JavaScript propasovany do CSS predpisu, a ma tim padem tu vlastnost, ze nefunguje kdyz je vypnuty JavaScript, Leo
Mapak
Profil *
Díky, hacky vyzkouším, i když jsem se jim chtěl původně vyhnout a mít krásné čisté CSS. Teď už chápu, že bez hacků prostě neudělám všechno, co bych chtěl.
Ještě by mi pomohla nějaká rada ohledně toho řádkování v levém menu a toho divu na pozadí! Díky!
Mapak
Profil *
Tak "špičkový prohlížeč" Internet Explorer si dokonce vymyslel, že v rozlišení 800*600 se vedle sebe nevejdou tři divy se šířkami 20%, 64% a 16%. Mají border, padding i margin 0px a podle Microsoftu je to dohromady více než 100%. V 1024*768 to funguje.
?????
Mapak
Profil *
Pořád jsem nevyřešil to řádkování v levém menu, IE tam jakoby vkládá jeden prázdný řádek mezi všechny položky seznamu! Prosím, pomozte!!!
mapak.wz.cz
Leo
Profil
U divu vedle sebe nemuzete mit soucet sirek 100%, nikdy nevite jak to ktery prohlizec zaokrouhli na pixely a staci i jeden navic a float design jde do kytek. Leo
Honza Hučín
Profil
Zjistil jsem, že se min-width dá simulovat jednoduše pomocí tabulky. Nesémantická prasárna, ale funkční. Viz http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=322
Cifro
Profil *
Čo kecáš Mapak? Veď to funguje dobre. V IE 5.0 je to OK. Firefox 1.0 OK. Možno si to už opravil. Ale ja by som skôr rozmýšľal nad sémantikou.
Nepoužívaš nadpisy (h1 - h6), menu by som dal ako zoznam (<ul>). Obrázkom v galériach by som dal ešte rozmery (width, height) a alternatívny text (atribut ALT).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0