Autor Zpráva
Carix
Profil
Zdravím všechny pri dalším problému :-)))

Hodně lidí řiká, že Firefox je nejlepší prohlížeč, ale řeknu vám že při optimalizaci webu nemám s žádným jiným prohlížečem takové problémy.

Ale k věci. Můj problémek je, že tato stránka se mi správně zobrazuje ve všech prohlížečích kromě samozřejmě FF.

Papirek vypisuju takhle:

echo "<span class=\"utrzek_modry\"><font color=\"#$barva\">$text <div class=\"jmeno\">$jmeno</div><div class=\"datum\">$datum</div></font></span>";

a v css to mam takhle:


.utrzek_modry{
display:inline-block;
background-image:url("http://www.teckari.wz.cz/grafika/utrzek_modry.gi f");
background-repeat:no-repeat;
color:#000000;
font-size:12px;
width:186px;
height:186px;
padding: 8px 8px 8px 8px;
margin: 2px 2px 2px 2px;
}


Pkud se tu tedy najde nějaká honá duše a poradí mi jak to vyladit i ve FF budu nadšen :-)

Děkuju všem
Petra
Profil
Měl bys mít display:block; a float:left; A pak máš samozřejmě špatně nastavenou šířku, viz http://ie-brouci.dero.name/box-model.html
RPG
Profil
Carix
Tyto problémy nezpůsobuje Firefox, ten zobrazuje tak jak má. Problém je v tobě, potažmo v IE pro který jsi stránky (pravděpodobně) "optimalizoval".
Carix
Profil
Je tu někdo kdo by mi odpověděl K TÉMATU?? 1) (Petra) Já mám problém s FF a ne IE! 2) (RPG) Je hezký napsat, že chyba je v člověku a dělat chytrýho ale poradit to už je horší že?. Jen pro tvojí informaci tak stránka je optimalizovaná jak pro IE tak pro Operu... Ach boze jak ja se nerad opakuju...
Petra
Profil
Carix: Ach jo. Kdybys použil, co ti říkám, problém bys neměl, ovšem to bys to musel zkusit. Správná šířka toho boxu prostě není 186px ale 170px, šířku špatně vypočítává IE, ne Firefox, protože jsi to ale řešil pro IE, použi jsi to logicky takovou šířku, aby ti v IE fungovala.
Carix
Profil
Peto jdu to zkusit zvetsit o tech par pixelu, ale nedava mi moc logiku proc by to kvuli ctyrem pixelum firefox tak kazil cely... Jestli to bude pravda rad se tu omluvim a udelam cokoli ja svoji chybu bezproblemu priznam jen sem tam nikde nic o FF necetl. Ta moje nepozornost a zbrklost ;)
Petra
Profil
Ta šířka není důvodem celého toho špatného vzhledu, ta může jen za to, že ten text přečuhuje z těch boxů. To důležité je ten display a float.
jozob
Profil
Petra
"šířku špatně vypočítává IE, ne Firefox"
Je to relatívne, takže slovo "špatně" by som dal skôr do úvodzoviek. Pohľad z iného uhlu http://webylon.info/C10.cs.aspx
(Predpokladam, že si to čítala, odkaz uvádzam pre ostatných)
RPG
Profil
Carix
Jen pro tvojí informaci tak stránka je optimalizovaná jak pro IE tak pro Operu
Pro FF ale ne. A to je to, co řeším.

Pokud tě to pohoršilo, pak se omlouvám. Co mne ale dokže naštvat jsou lidi, kteří své vlastní chyby háží na prohlížeč, ve kterém jejich výtvory nejedou podle jejich představ. To jistě chápeš.

Mimochodem, pokud nepochopíš problémy a chyby IE, nepochopíš ani chování FF.
jozob
Profil
"Mimochodem, pokud nepochopíš problémy a chyby IE, nepochopíš ani chování FF."
To by som formuloval skôr opačným smerom. Pokiaľ nepochopíš prácu / chovanie FF, neuvedomíš si chyby IE.
Tomik
Profil
Carix, lehce OT
Nechci nějak vnucovat svůj názor, ale IMHO <font color=\"#$barva\"> není úplně ideální.
Acci
Profil
Je to relatívne, takže slovo "špatně" by som dal skôr do úvodzoviek.
IMHO ne. Pokud exituje specifikace, podle které by se měl prohlížeč řídit, tak by ji měl použít. I když je třeba W3C box-model špatný.
jozob
Profil
Acci
"podle které by se měl prohlížeč řídit"
Kto mu to nariaďuje? Keby sa prehliadače v čase rozhodovania o box-modeli vzbúrili, vykašlali na W3C a uviedli do implicitnej implementácie okrajový box-model, W3C by mohlo nakoniec povoliť a v CSS 2 zakomponovať okrajový box-model ako správny. Mne to stále nejde do hlavy - keď bol prijatý obsahový box model za "správny", v tom čase ho nepodporoval žiaden používaný prehliadač.
Carix
Profil
Lidi prosim trosku k topicu.

Tomiku co navrhujes s tou barvou ?
PerToon
Profil
Carix- třeba <div style="color:(ten tvůj asi php skriptík);">$text</div>
Radek Hrabůvka
Profil
Místo spanu použij div.
Místo "display:inline-block;" dej "float: left".
Použij výhodnější box model i pro Gecko.
Nepoužívej tag font, anebo ho aspoň používej správně, je to totiž řádkový element, nemá obsahovat blokové elementy.

OT: nemůžu si odpustit kritiku, když jsem viděl tvé HTML a CSS, slovensky jednou větou (snad je to dobře): "Chcelo sa mi vracať"
Tomik
Profil
Carix a PerToon
Spíš bych navrhoval <span style="color:<?php echo $barvicka;?>"><?php echo $textik;?></span>
Carix
Profil
Dekuju za vyreseni problemu a nehadejte se prosimvas kvuli kazde malickosti a stejne tak nehante nekoho kdo proste neni tak dobrej jako vy. Jsme lidi a jsme tu od toho aby sme si pomahali. TO ze nekdo neco nevi je stejne bezna vec jako ze za chvili pudete na zachod.

Mejte se..

Btw za chvilku budete mit v sekci php dalsi problemek ;)
jozob
Profil
Carix
"nehadejte se prosimvas kvuli kazde malickosti"
V tomto threade nebola hádka. Len to tak možno vyznelo. A čo sa týka "hádiek", často vedú k niečomu pozitívnemu.

"nehante nekoho kdo proste neni tak dobrej jako vy"
1.) Nikto si tu nemôže povedať, že je v niečom dokonalý
2.) Nepamätám sa, že by tu niekto niekoho hanil za to, že má menšie znalosti / skúsenosti

PS: neber môj príspevok ako slovo do hádky, je to len vyjadrenie názoru z iného pohľadu, rovnako ako aj iné "hádky" z tohto fóra - jednoducho zakaždým sa uvedú rôzne pohľady a to hneď neznamená, že je to hádka
Carix
Profil
jozobe popravde sem rad ze si se k tomuhle izval ty protoze podle tvych prispvku vypadas jako rozumnej clovek. Nerika ze se tu hadate do mrti ale ja proste nesnasim kdyz mi nekdo poradi a nekdo na nej vyjede ze takhle to prce neni jak jen to muze rict atd.. ja toho cloveka beru jako ze se mi zkusil poradit cehoz si nadmiru cenim. A potom kdyz ti nekdo napise ze mu je z tvych scriptu na bliti... Nevim proste si nepripadam ve spolecnosti dospelejch lidi...
jozob
Profil
Carix
Opäť pridám svoj pohľad. Keď tu budeš dlhšie, zvykneš si na menšie "potýčky" a opäť musím zdôrazniť, že nejde o označovanie názorov za nesprávny. Väčšinou sú to len malé korekcie a často z toho nakoniec vznikne niečo pozitívne, na čom sa všetci zhodnú. Diskusiu sledujem asi pol roka a môžem povedať, že väčšina konfrontácii viedla k pozitívnym výsledkom.


"Nevim proste si nepripadam ve spolecnosti dospelejch lidi"
No vzhľadom k tomu, že som mal nedávno 17 to nepopieram. :-)
Carix
Profil
Chapu ze tyhle ,,postrcky" nejsou zadne hadky, ale jak uz sem psal kdyz ti nekdo mito toho aby poradil napise ze mu je z tvych stranek na bliti...

Jinak me bude za chvili 18 takze sme na tom stejne ale ja myslel dospeli tak trochu v jinym slova smyslu
jozob
Profil
Carix
"napise ze mu je z tvych stranek na bliti"
Dúfam, že sa mi to nestalo.

"ja myslel dospeli tak trochu v jinym slova smyslu"
Samozrejme, tomu som pochopil. Len som trošku "rýpnul". :-)
Carix
Profil
Tobe se to nestalo ale podivej se o par prispevku vys.. napsal to dokonce slovensky ;)
jozob
Profil
Carix
Už vidím. Ale to treba brať z rezervou, nič si z toho nerob. Toto je úplne v pohode. A okrem toho Radek Hrabůvka je inteligentný človek.
Carix
Profil
ja to beru s rezervou poustim jednim uchem dovnitr jednim ven to ja zas ne abych si z toho neco delal.. Ale at uz je jakkoli inteligentni at mu je ctyricet s rodinou a profesional tak u me je to nula. Prootze normlani ,,inteligentni" clovek ti rekne at si prectes clanek o spravnem zapisovani css a ne ze je mu z toho na bliti.
Radek Hrabůvka
Profil
Carix Dobrá tedy, mimo stránek Jak psát web ti doporučuji článek na Interval.cz Kaskádové styly v dobrém stylu Tvé CSS se dá přepsat a zkrátit na 1/3, možná i více. Omlouvám se za nevhodné vyjádření, ale opravdi se mi s tvou stránkou nepracovalo dobře.
jozob jsem inteligentní blázen, to je velmi nebezpečná forma.
Carix
Profil
Děkuji :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0