Autor Zpráva
DDD
Profil
Občas mi prostě nelze zobrazit zdrojový kód na žádné stránce, za nějaký čas se to spraví... Co se dá dělat, aby šel zobrazit pořád ?
(někdy to třeba nejde, pak se mrknu na Seznam - tam se mi to povede a pak už to de všude)
A jak se dá zakázat zobrazení zdrojového kódu ? (někde jsem o tom slyšel)

poraďte...
WanTo
Profil
V jakém prohlížeči?
Hugo
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/clanky/view-source-problem.html
Radek Hrabůvka
Profil
U některých stránek IE čeká pravděpodobně na stažení javascriptu (počitadla, statistiky, reklamy...) a dokud ho nemá, nejde zdroják zobrazit.
DDD
Profil
WanTonějakej novější IE
DDD
Profil
A ještě : jak se dá zakázat zobrazení zdrojového kódu ?
WanTo
Profil
Tak si sežeň Firefox, tam se zdroják zobrazuje v pohodě a dokonce i zvýrazňuje syntaxi.
Leo
Profil
"A ještě : jak se dá zakázat zobrazení zdrojového kódu?"

Nijak. Proc taky? Leo
DDD
Profil
Leo Ale jo - de to (co na web nepatří), jen mě zajímá, jak se to dělá...
Leo
Profil
Nejde. Leo
WanTo
Profil
DDD
Nehádej se a nepřesvědčuj nikoho, že to jde zakázat ;-) Prostě nejde.
DDD
Profil
Leo
WanTo
v tom odkazu je : co na web nepatří - čemu se vyhnout úplně :

zbytečné javascripty (jako např. zákaz pravého tlačítka myši, zákaz zobrazení zdrojového kódu, efekty typu nápisy nebo jiné nesmysly za kurzorem myši...)

odkaz

a slyšel jsem to i jinde...
Hugo
Profil
DDD

Už se to tu řešilo stokrát. Prostě věř tomu, že to nejde. Jde třeba zakázat používání tlačitka na myši atd., ale nikdy nezakážeš zobrazení zdrojového kódu.

Zkus se podívat do hledání na této diskuzi.
WanTo
Profil
A hádej, proč se tam asi píše zbytečné javascripty. Ten zákaz zdrojového kódu je zbytečný, protože jde téměř okamžitě obejít.

Uvědom si, co dělá prohlížeč. On si stahuje ze serveru zdrojové kódy. Zkus se vžít do role prohlížeče a hnedka uvidíš, proč to nejde zakázat.
Radek Hrabůvka
Profil
zákaz pravého tlačítka myši, zákaz zobrazení zdrojového kódu - to jsou maximálně názvy skriptů, které v IE na první pohled vypadají, že svou funkci plní. Věř tomu, že tyhle omezení pomocí skriptů obejdu v každém z nejběžnějších prohlížečů, IE, FF, Opera.
Hugo Jde třeba zakázat používání tlačitka na myši Nejde, i když to tak na první pohled vypadá. Ve FF a Opeře stačí šikovně nastavený prohlížeč, v IE jeden nebo dva stisky ESC ve vhodný okamžik.
Hugo
Profil
Radek Hrabůvka

Máš pravdu, špatně jsem to formuloval.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0