Autor Zpráva
INSiGHT
Profil
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda jde zajistit, aby odscrollovaná stránka po jejím reloadu neodskakovala zase na začátek, aby zůstala v místech kliknutí?
Acci
Profil
Ve velké většině prohlížečů to funguje. Nemusí se na stránce nic měnit.
INSiGHT
Profil
Omlouvám se, při reloadu to funguje (špatně jsem identifikoval problém).
Mám tuto galerii a každou položku jako samostatnou html stránku.
No a tady nevím, zda jde ošetřit, aby při změně položky (stránky) zůstala na stejném místě?
Michal Škrabálek
Profil
mohly by to řešit Záložky
Leo
Profil
"No a tady nevím, zda jde ošetřit, aby při změně položky (stránky) zůstala na stejném místě?"

Porad nechapu cemu rikate "pri zmene polozky" - pokud kliknete na maly nahled v galerii, skocite na detailni stranu, a pak kliknete na odkaz na galerii? Pouzijte misto toho tlacitko Zpet, to nekdy funguje. Leo
INSiGHT
Profil
Michal Škrabálek: Díky, to mě nenapadlo, ale vyzkouším.

Leo: Nová stránka se načítá vždy od shora, tudíž mám li odscrollováno třeba až dolů, tak každá nově načtená stránka se zobrazí od shora (začátku). Položkou mám na mysli odkaz v galerii. Ostatně na těch stránkách jiný aktivní element, kromě obrázkového odkazu na úvodní stránku, není.
Leo
Profil
Rikam - tlacitko Zpet v prohlizeci (muze udelat uzivatel), pripadne jeho simulace JavaScriptem (muze udelat tvurce stranek - nevim, v jake roli jste vy). Leo
INSiGHT
Profil
Leo: Asi se stále nechápeme. Uživatel si chce projíždět fotky v galerii a klikáním na jednotlivé položky tak bez problému činí.
Ale jelikož je menu až pod obrázkem, je v některých případech nutno odscrollovat dolů. Po stisku další položky v galerii se ale načte nová html stránka a tím se stránka zobrazí od začátku (shora) a tím je pro přístup do menu nutné scrollovat zase dolů.
Kotvy by to měly řešit.
Leo
Profil
Tak to opravdu nechapu, hlavne menu pod obrazkem, bez odkazu vam neporadim, nemam ted po ranu takovou predstavivost. Leo
INSiGHT
Profil
Leo: Odkaz je v mém druhém příspěvku.
Leo
Profil
Aha, chapu.. mno, rekl bych, ze u vas graficka invence prevalcovala pouzitelnost stranek, osobne bych menu dal nahoru, nebo nekam doleva. Takhle vam nezbude nez skakat pres kotvu na konec stranek, ale je to... Leo
INSiGHT
Profil
Leo: Je to prezentace mého kamaráda a debat o použitelnosti a přístupnosti stránek jsem si s ním užil dost, leč bezvýsledně. Holt umělec:-)
Doufal jsem, že třeba pomocí JS půjde nadefinovat, kde se má stránka načíst.
Asi ale umístím těsně pod obrázek neviditelnou kotvu a každý odkaz se bude na ní odkazovat.
Snad spojení odkaz+záložka bude fungovat.
Leo
Profil
"Holt umělec:-) "

Znam. Treba pozvanky muzei a galerii jsou skvostna umelecka dila, ale zjistit na co me zvou a kdy a kde to bude je nadlidsky ukol...

Jen me napada - pokud budete skakat pokazdy na SPODEK stranky, k cemu je pak nahore ten silene velky bily prostor?

Leo
INSiGHT
Profil
Leo: Ten prostor je pro maximální velikost použitého obrázku. Galerie je docelá obsáhlá, takže je zde i velké rozpětí rozměrů a tato možnost mi přišla přijatelnější, než aby se z každou změnou brázku měnila i poloha menu.
Leo
Profil
No me to proste prijde jako spatne navrzena stranka, ne, nemuzu si pomoct... Leo
INSiGHT
Profil
Důvody tohoto řešení jsem psal výše.
Leo
Profil
Tak hodne stesti, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0