Autor Zpráva
Moat
Profil *
Zdravim,
mam jedinou otazku - ono skutecne nefunguje v IE CSS vlastnost li:hover ?

Konkretne mam zhruba neco takoveho a potreboval bych, aby se to i v IE chovalo jako treba ve FF, ze na hover ma <li> jine pozadi (to ale musi zustat i po nejati na submenu, takze tam nestaci dat misto li a:hover..).
Diky za pripadnou pomoc..
Leo
Profil
Skutecne nefunfuje (mozna v IE7, nevim), takze musite doplnit JavaScript. Leo
Moat
Profil *
Aha diky. V javascriptu nejsem moc zbehly... to bych chtel asi moc, kdybych se zeptal, jak by mel ten JS vypadat? :)
Michalek
Profil
Asi "nejpouzivanejsi" je
http://maciweb.net/blog/web/clanek.php?clanek=61

Ale nasel jsem i hezci
http://www.janbrasna.com/clanky/ie-hover-nyni-jednoduseji/

// nezkousel jsem
Leo
Profil
Rekl bych, ze ani jedno neni to prave orechove - htc neni zadny standard, a navic jen zamaskovany JS, expression totez - vzhled a chovani se podle me ma oddelit, tak proc zrovna nepouzit klasicky JS... Leo
HeWeR
Profil
Leo
IE7 podporuje hover u všech prvků
Moat
Profil *
Leo
Uhm, a jak by teda mel ten js vypadat podle tebe ? :)
Leo
Profil
Ja definuju v CSS

li:hover, li.rozbalene

a pak v externim JS na kazdy li navesim ovladac udalosti onmouseover, kdy mu zmenim className na rozblalene, a onmouseout, kdy ho zmenim na null. Samozrejme mluvim jen o li v tom menu. That's all. Leo
stinky
Profil *
IE nepodporuje hover jineho prvku nez <a.... Da se to osetrit volanim skriptu v css (body { behavior: url(css/csshover.htc); } ). Tento skript zajisti vse co potrebujete bez pouziti JavaScriptu. Tento skript je mozno nalezt na spouste stranek (Google: csshover.htc). Ostatni prohlizece (krom IE) ho budou ignorovat.
Leo
Profil
A jste si jisty, ze htc bude fungovat pokud je v IE vypnuto skriptovani? Leo
Moat
Profil *
stinky
s timhle jsem to taky zkousel, ale kdyz tam jen do body pridam behavior, nejak nefunguje onmouseout, nebo co...
Stinky
Profil *
A jste si jisty, ze htc bude fungovat pokud je v IE vypnuto skriptovani? Leo
To fungovat nebude, stejně jako JS. Ale myslím, že se s .htc skriptem pracuje pohodlněji než to řešit JavaScriptem.


stinky
s timhle jsem to taky zkousel, ale kdyz tam jen do body pridam behavior, nejak nefunguje onmouseout, nebo co...

Já s tím problémy neměl, jelo to na 1.pokus. Trochu jsem se taky inspiroval v knižce Eric Meyer... tam to je docela slušně popsané.
Moat
Profil *
Hm, Leo, nejak se to snazim rozchodit s tim js, ale mam mensi problemy... Kdyz mam tenhle skript:

<script language="JavaScript">

function change(id, newClass) {

identity=document.getElementById(id);

identity.className=newClass;

}
</script>


a pak
onMouseOver="change('id', 'first');" onMouseOut="change('id', 'second');"


tak nejak nefunguje ten onmouseover... mam to tady, diky za kazdou pripadnou pomoc..
Moat
Profil *
Dodatek: Jde mi hlavne o to, jak to funguje v ie, ted koukam, ze ve firefoxu (kde to nepotrebuju, protoze li:hover beha normalne) onmouseover funguje, takze ted uz to vubec nechapu..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0