Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit s formulářem.

Příklad:
<form action="novy.php" name="formular" method="GET">
<input type="image" name="obrazek" src="images/image.png" value="ano" />
</form>

Když odešlu data v MSIE:
novy.php?obrazek.x=8&obrazek.y=9
Když odešlu data ve firefox:
novy.php?obrazek.x=10&obrazek.y=9&obrazek=ano

Problém je, že u MSIE se mi neodešle hodnota value... (a to jak metodou POST, tak GET) Je možné to nějak vyřešit, nebo prostě nemůžu pomocí input type="image" posílat hodnoty value?
Leo
Profil
Input type image prenasi informaci v souradnicich kliknuti, ne ve value, takze mate smulu. K cemu by vam ta value byla? Leo
H13
Profil
Potřebuji přenést hodnotu. Jiné řešení:

Input type="submit"... to samozřejmě funguje, ale potřeboval bych nahradit tlačítko obrázkem
habendorf
Profil
ale potřeboval bych nahradit tlačítko obrázkem

To už si jednoduše nastyluješ (background).
H13
Profil
No to se mi právě nějak nedaří. sytlovat v html nebo v css?
habendorf
Profil
v css

<input type="submit" id="nevolte-socany" ....

#nevolte-socany {background: barva url('button.gif') no-repeat left top;}
H13
Profil
No, to tam ale pořád zůstává tlačítko a hodnota je napsaná v tlačítku...já potřebuji prostě jen obrázek bez jakékoliv formy tlačítka...vím, vypadá to divně, ale díky této formě se mi stránka aktualizuje a ukládá (do sql) při každým kliknutí na jakýkoliv formulář na stránce.
h13
Profil *
Aby to bylo k pochopení:

Př. Na stránce je např. 5 textových polí, uživatel vyplní 3 textové pole a rozhodne se že mu nebudou stačit, tak si přidá další pole (odkaz přidání - ten však musí být submit a odesílat hodnotu value, protože jinak by se při odeslání (přidání dalšího pole) a následném načtení stránky, nyní už se 6 poli ty 3 už vyplněné pole vymazala. Stejně tak se může rozhodnout, že např. třetí textové pole vymaže, ale před tím např. změnil hodnotu ve druhém text. poli a ve čtvrtém text. poli a neuložil to. To znamená, že klikne na např. obrázek "vymazat" vedle třetího textového pole, ale zároveň spolu s požadavkem na vymazání třetího textového pole se musí odeslat nové hodnoty ve druhém poli a ve čtvrtém poli...Tohle vše mi funguje ve firefoxu, protože kliknutí na obrázek vedle třetího pole přenese hodnoty také druhého pole a čtvrtého pole.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0