Autor Zpráva
milpa
Profil *
Mam zhotovene www stranky, ktere jsou plne funkcni jak na IE, tak i na posledni verzi Firefoxu. Problem je ten, ze ve starsi verzi FF se uvodni stranky bezobrazuje korektne. Nedojde k zobrazeni nekterych textu a fotek. Lze toto nejak vyresit? Predm moc dekuiji. Pavel
Peca
Profil
Nejspíš ano. Co víc k tomu dodat...?
Co tak třeba odkaz?
Jak to souvisí s PHP?
quinux
Profil
Bez odkazu na stránku a uvedení v jaké verzi se chyba děje ti nikdo nepomůže.
Anonymní
Profil *
jo, pardon. www.zaskleno.cz Chybne ve verzi 1.0.7. Dekuji
milpa
Profil *
mrkli jste nekdo na to?
WertriK
Profil *
Jsem se na to dival, zrovna mam 1.0.7 - texty tam vazne nejsou a nefunguje ti ani JS v menu [ javascript:show('systemy'); ] jestli to teda fungovat ma.
Zkusil bych nastavit z-index u tech polozek, treba to bude v tom.
milpa
Profil *
hmmm. Ja zas tolik tomu nerozumim. fungovat ma samozrejme vsechno. Nebyl by nekdo ochoten to upravit????
Posla bych mejlikem. Moc dik
quinux
Profil
Proč to nedáte opravit té firmě, která to dělala? Něco takového je v podstatě na reklamaci (pokud smlouva nehovoří jinak).
milpa
Profil *
Protoze jsme s nima na to neprisli a jsou to moji znami. Proto jsem zacal patrat na netu a dovolil jsem se tady optat.
quinux
Profil
Bohužel nemám firefox 1.0.7 takže vám nepomohu. Možná kdybych věděl co přesně chybí snad by pomohl screenshot. Jinak třeba to menu je hodně špatně udělané a tomu kdo má vypnutý javascript se půlka nezobrazí. Možná bude problém právě v tom javascriptu.

Dodatek:
Koukal jsem na to v mozille 1.8 tam se taky nezobrazí. Zatím jsem na chybu nepřišel, ale mám takový pocit, že než hledat chybu by bylo lepší to celé překódovat, protože je to děsný. Když chcou vaši známí dělat weby za peníze tak by se to mohli, alespoň naučit. ;o)
milpa
Profil *
Tak jsem zkoušel poslední "ostrou" verzi Mozilla 1.7.13, tam mi to take nefunguje, ale treba v beta verzi Mozilla 1.8.B to je spravne. V Opere z USB to jede take OK.
K Vašemu dodatku: "...by bylo lepší to celé překódovat, protože je to děsný. Když chcou vaši známí dělat weby za peníze tak by se to mohli, alespoň naučit. ;o)"
Vaš názor Vam neberu, já s nima jsem spokojený, stránky se mi líbí (a ne jenom mně...), spolupráce byl OK. Přeci i v tomto oboru se může stát, že někdo není všeznalý a něco neví. Pokud by se všichni měli držet Vašeho názoru, že pokud někdo dělá něco za peníze, měl by komplet všechno z oboru umět, mám takový pocit, že živnostníku by rapidně ubylo a skoro by asi nikdo nezbyl.
A k tomu slovu "...děsný..." Nazývat něco děsným, když je v obsahu nějaká chybka a zbytek funguje OK, stránky jsou rychlé a zbytek funkční, pro oko líbivé a splňující svůj ůčel, myslím není správné. Ale je to pouze můj názor. Mně se třeba také nemusejí líbit Vaše stránky a přitom Vám jo.
quinux
Profil
milpa

Já neříkám, že by měli být všeznalí, ale vždyť ten kód vypadá jako kdyby to dělal nějaký začátečník. Každý druhý školák co chodí na tuto diskusi by vám to udělal mnohem lépe. Na webu vseprofirmy.cz píšou, že jsou profesionální webstudio, ale tohle není profesionální práce.

"chybka"? Těch chybek je tam spousta, když si vypnu javascript tak se téměř nikam nedostanu. A ostatně i samotné nezobrazení těch bloků je velká chyba, takže neříkejte jen nějaká chybka.
milpa
Profil *
quinux no a proc vypinat javascript???
quinux
Profil
Vy si myslíte, že všichni uživatelé ho mají zapnutý? A co vyhledávače? Ty javascript neumí používat.
milpa
Profil *
myslim, ze vetsina jo. Je standartne zaply, preci?
quinux
Profil
Nevím jak je to u win sp2, myslím, že tam standardně zaplý opravdu je, ale stačí aby si dotyčný nainstaloval firewall nebo nějaký nástroj proti spyware a hned může být použítí javascriptu zablokované. Když se podívám na statistiky svého webu, tak vyjádřeno procentuálně nemělo zapnutý javascript "pouze" 0.73% uživatelů. Jenže v číslech to znamená přes 600 uživatelů. Takže v podstatě můžu říct, že jsem přišel o 600 potenciálních "zákazníků". (tedy jen hypoteticky jediné javascripty na mém webu jsou ty co sledují statistiky;o)

Váš problém, ale není v tom jestli lidé mají nebo nemají zaplý javascript, váš problém je v tom, že ten javascript je použitý špatně.
1) ve starším firefoxu (a kdo ví kde ještě) ten javascript nefunguje
2) vyhledávače nebudou moci dobře ten web zaindexovat
milpa
Profil *
quinux Statisticky mate naprostou pravdu. Souhlasim. Ale JS se preci pouziva hojne.
Musim tedy sehnat nekoho, kdo s tim pomuze
quinux
Profil
Ano však ja neříkám, že máte ten javascript vyhodit, ale říkám, že tak jak je udělán, je špatně. Prostě jen stačí předělat ten javascript, tak, aby "nepřekážel" a fungoval všude.

Pokud to chcete celé překódovat tak tak to nebude problém. Buď někomu zaplatíte pár stovek a on vám to opraví nebo možná seženete na diskusi někoho kdo to udělá jen pro reference. ;o)
milpa
Profil *
Dobre, souhlas. Pokud budete mit cas a chut, napiste prosim na milpa@atlas.cz nejakou rozumnou castku :-) a cislo uctu, proplatim, a dohodneme nejaky rozumny postup. Dik. Potreboval bych to docela suuuurne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0