Autor Zpráva
Radim
Profil *
Můžetemi prosím vás poradit, jak mám v opeře nastavit horní okraj BODY na 0? Standardní definice css pro IE nezabrala. Ani boční okraje.
*Čvachta*
Profil *
* {
margin: 0;
padding: 0;
}

nebo

html, body {
margin: 0;
padding: 0;
}
Miloš
Profil
*Čvachta*
Volil bych druhou variantu, protože ta první nastaví nulový padding a margin nejen pro body, ale všem prvkům na stránce.

Radim
Co je standardní definice css pro IE?
Radek Hrabůvka
Profil
Co je standardní definice css pro IE? Zkoušej. Pouze Firefox a z něho odvozené prohlížeče mají svůj CSS dostupný.
http://interval.cz/clanek.asp?article=736
Miloš
Profil
Radek Hrabůvka
Na Intervalu se píše o defaultním nastavení v jednotlivých prohlížečích; Radim však naspal: Standardní definice css pro IE nezabrala, podle čehož usuzuji, že použil konstrukci, kterou nazývá standardní definicí a mě zajímá, co je tím myšleno.
Radek Hrabůvka
Profil
Miloš Řekl bych, že Radim použil zápis, který považuje za standardní. Patrně jde o Radimovo soukromé názvosloví..
*Čvachta*
Profil *
Miloš

Volím první, protože pak mám všechny paddingy i marginy pod kontrolou a nemusím přemýšlet, jaké sou defaultní.
Anonymní
Profil *
No né, ono to zabralo...
Radim
Profil *
Ještě řeším akový problém, možn je to prohlížečem. Mám tabulku v tabulce (resp. v buňce). Na té vnější je natažené pozadí a na té vnitřní je tabulka s nadpisem (či logem) a nějakými texty. V ie vše zobrazuje správně. Mám tam 5px mezeru mezi buňkami. Ale u té opery to ty mezery nevytvoří, takže to vypadá nezarovnaně. Problém je v tom, že jsem zkoušel místo původního margin: 0 0 0 0, margin:0 a raké padding a to normálně fungovalo, ale problém se zarovnáním se stejně nevyřešil. Asi by jste to museli vidět, ale ještě to není na webu...
Radim
Profil *
Standardní definice pro IE - myslel jsem body{margin:..} nebo body{padding:..} ale pak jsem stejně zjistitl, že jsem tam měl margin: 0 0 0 0; a to asi standardní není...
Radim
Profil *
Ty prohlížeče, to je nadlouho, ještě jsem netestoval IE 7 nemáte někdo odkaz (pokud možno aby se to nemuselo instalovat, to bych asi přišel o IE6, který mám nainstalovaný, ne?)
Miloš
Profil
margin: 0 0 0 0; je totéž co margin: 0;
Jsou to ekvivalentní zápisy, je zcela lhostejné, který použiješ, oba jsou správně.
Radim
Profil *
to
body, html {margin:0; padding:0}
zabralo, to předchozi ne.
mata
Profil
Opera má ve výchozím nastavení pro body nenulový padding, zatímco všechny ostatní prohlížeče mají padding nulový a nenulový margin. Od verze 9 Opery by měla Opera mít také nulový padding a nenulový margin pro body.

Jinak se přikláním k *Čvachtovi* a používám taktéž
* {
margin: 0;
padding: 0;
}
protože pak nemusím koumat jestli nemají prohlížeče jiné výchozí hodnoty (např. u UL, OL, DL apod.), ale vše si nastavím tak, jak potřebuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0