Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Mila wevdeveloperska komunita, rad by som vas upovedomit o crte alebo chybe Opery 9.

Minule som si tak prehliadal jednu svoju stranku, po tom co som presiel z opery 8.5 na Operu 9.
Stranka sa mi zobrazovala uplne rozhadzane, vinil som za to dalsich webdesignerov ze sa mi hrabali v kode.

Prisiel som na to, ze ked je style v opere zapisany ako inline a posledna vlastnost je zakomentovana viacriadkovym, alebo ohranicenym komentarom cize takto /**/, tak Opera 9 vobec inline style neberie do uvahy, nevidi ho.

Zobrazi ho az potom, ked sa po komentari da bodkociarka (strednik) teda to bude vyzerat takto
Fungujuci styl
style="styly; /*skryty_styl_pre_ladenie*/;"

Nefungujuci styl
style="styly; /*skryty_styl_pre_ladenie*/"
mata
Profil
Nejsem si zcela jistý, ale pokud je použitý inline styl vložený v HTML pak by měl být zakomentovaný HTML komentářem a ne CSS komentářem. Takže bych z toho asi nevinil Operu...
Chamurappi
Profil
Reaguji na matu:
Jak si představuješ takový HTML komentář uvnitř atributu?
mata
Profil
Psal jsem, že si nejsem jistý ;-) Takže komentář uvnitř atributu je špatně ať je to HTML (<!-- -->) nebo CSS (/* */) komentář?
Chamurappi
Profil
Reaguji na matu:
Do atributu HTML komentář nikdy nenarveš. Jak je s atributem naloženo je pak už věcí CSS. A tudíž by CSS komentář fungovat měl. I bez středníku.
quinux
Profil
No ono je to v podstatě jedno. FantomX1 píše, že si původně myslel, že to rozhodil nějaký jiný člen teamu. Příjde mi jako pěkná blbost tedy dělat něco inline styly, protože pak se v tom ostatní nevyznají a jakékoliv rozhození je pak vina prvního tvůrce.
Jinak používat inline styly je tak trochu podle mě blbost, ano když je to opravdu jednoduchý web tak snad, ale když je to složitější projekt tak určitě ne. Je třeba si uvědomit, že třeba za půl roku bude někdo chtít něco dodělat (třeba i samotný webdesigner) a pak nebude vědět kde co napsal a bude v tom mít akorát zmatky.
FantomX1
Profil
Ku quinux:

to je celkom pravda, ale mal som prace ako na kostole a prerabal som stary design, ktory bol urceny na dvojstlpcovy layout s uplnymi chybami a nepresnostami a tak som si to ladil na miestach danych elementov.

Takze dik za upozornenie ale neprosil som a remote zbuzeranov, ale sam som chcel upovedomit ostatnych o tejto male mozno chybe.
quinux
Profil
FantomX1

Měl jsi zamknout thread ;o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0