Autor Zpráva
maestorm
Profil
Dobrý den,
natěchto stránkách mě zlobí velikost textu prosím vás tedy o radu jak docílit, aby se mi text zobrazoval v obou prohlížečích stejně? děkuji předem za odpověď s pozdravem Maestorm:



http://maestorm.wz.cz/galerie
Miloš
Profil
Chyba bude nejspíš v nepřípustném zápise
font-size: +100%; a podobných – znak + nemá v CSS u jednotek co dělat.
maestorm
Profil
tak to teda nevím, ale můj kámoš (vysokoškolák) mi řekl, že to je jediná možnost... tak já nevím...
Miloš
Profil
Tak to jeden z vás popletl, protože znak + se u velikosti písma používal pouze v zastaralém HTML tagu FONT, například <font size="+2">, ale v CSS se k takovému účelu + opravdu nikdy nepoužívá.

V CSS se + používá pouze pro selektory sourozenců, ale to už je něco úplně jiného (viz článek na Intervalu
maestorm
Profil
Děkuji za tyto odpovědi, ale zatím mi ještě nikdo neřekl, co mám napsat do kódu, aby mi prohlížeče nevygenerovaly různou velikost písma... takže prosím vás o rady...
Miloš
Profil
Velikost písma lze zadávat:

— klíčovými slovy: xx-small, x-small, small, medium, large, x-large a xx-large
Když není zadána, výchozí je medium, což je asi 12pt.
Pokud však zadám explicitně velikost medium, explorer se chová různě: 6 ve standardním režimu (viz režimy prohlížečů)zůstane při 12pt, ale v quirku (a tedy i předchozí verze, které std. neznají) o stupeň větší, tedy 14pt.
O stupeň větší bude takové písmo v quirku vždy, když bude velikost písma zapsána nějakým klíčovým slovem.

— procenty, která se počítají z nadřazeného (rodičovského) prvku. Nemá-li tento velikost explicitně zadanou (nebo pokud ji sám nezdědí od svého rodiče), jako výchozí je 100%, neboli medium.
Není-li použito klíčové slovo, posun velikostního stupně se tentokrát nekoná.


— jednotkami jako pt, pc (1pc = 12pt), px či cm nebo mm (cm a mm má cenu zadávat jen u stylů pro tisk).
Takové písmo nejde v exploreru zvětšovat-zmenšovat.

— jednotky vztažené k stávající velikosti písma: em a ex; osobně se domnívám, že k definování písma se moc nehodí, ale jsou velmi užitečné při definici věcí jako line-height, někdy margin a padding.

Shrnuto: experimentuj a nezapomeň na režimy prohlížečů. Ona chyba také mohla vzniknout použitím onoho plus, které třeba exploreru nevadilo a Mozilla to odmítla akceptovat.

Pokud jsem se dopustil nějaké nepřesnosti, určitě to někdo doplní.
maestorm
Profil
Děkuji...
pokusím se to uplatnit na web jehož adresa zde byla dříve dána...:
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0