Autor Zpráva
Honza Hučín
Profil
Mám v práci Firebird 0.7. Fungoval spolehlivě až do doby, kdy vnitřní síť přešla na nový server a změnila se mi uživatelská složka (C:\Documents and Settings) ve Win2000. Od té doby se mi FB vždycky kousne po zapsání prvního znaku do jakéhokoliv prvku input formuláře na jakékoliv webové stránce (textarea je v pořádku, zlobí jen input). Obdobně se kousne i na některých webových stránkách. Připojuju se přes proxy.

Chyba se projevuje tak, že prohlížeč přestane reagovat a začne narůstat velikost paměti, kterou si alokuje (pozorováno v Task Manageru). Zároveň je velmi aktivní pevný disk, patrně se pokouší cosi na něj swapovat. Během té doby nelze prohlížeč uzavřít, jen násilně shodit, jinak spadne po chvíli sám.

Jinak se FB chová správně, stránky zobrazuje rychle a bez chyb.

Mám podezření, zda příčinou náhodou není to, že od přechodu na nový server nemám od administrátora sítě povolený vstup do některých složek na C (například do C:\Temp) a řada složek na C: je nastavená jen pro čtení.

Administrátor slíbil přeinstalaci, ale dlouho mu to trvá, takže pokud by někdo z vás znal skutečnou příčinu a poradil přechodné řešení, budu rád. Podotýkám, že si nemohu instalovat žádné utility.
Honza Hučín
Profil
Už vím. Třeba se to bude někomu hodit.

Problém byl v souboru signons.txt, přesněji řečeno v jeho velikosti. Jde o soubor, který si uchovává údaje (hesla) zadané do formulářů, viz http://kb.mozillazine.org/Profile_backup . Jakýmsi záhadným způsobem (možná při změně profilu, který mi tu dělal ÍŤáci, možná při pádu prohlížeče) se tento soubor nafoukl na 130 MB. Takže se dělo toto:

- Při pokusu zapsat cokoliv do formuláře se tento soubor začal načítat.
- Prohlížeč přestal reagovat a čekal, až se načte.
- Jenže soubor byl tak velký, že se nevešel do paměti, tudíž byl Firebird systémem shozen.

Náprava spočívala jednoduše ve smazání souboru a nahrání ze zálohy (tu jsem naštěstí měl). Nevím, jestli se v případě, když záloha není, soubor vytvoří po smazání sám prázdný, radši jsem to nezkoušel. Teď se zdá, že všechno funguje, jak má.

Poučení: 1. zálohujte 2. čtěte dokumentaci
_waft
Profil
3. nepoužívajte archaické prehliadače ;)
Honza Hučín
Profil
_waft
Jako vtip dobrý, ale ta závada neměla se stářím FB co dělat.
_waft
Profil
Honza Hučín
možno nie s vekom, ale s nedokončenosťou určite. 0.7<1.0
Fred
Profil
_waft
Taky ho používám a to mám 1.0 nainstalovanou a mám k tomu důvody co jsem tady sepsal http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=18&topic=2 599
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0