Autor Zpráva
chvd
Profil
Dají se někde najít české aktuální zdroje o této problematice?
Mám na mysli konkrétní místa s kvalitním obsahem a nikoliv rady typu: "vygoogluj si to".
Dík

PS
Samozřejmě budu rád, když mi zde někdo napíše i své vlastní zkušenosti, jaká je situace a jestli se například dají dělat stránky s CSS tak, aby se v poho zobrazily stejně na většině PDA a podobně..?
Nox_lbc
Profil
http://forum.grafika.cz/read.php?96,1727034

Proč, proč, proč ??
Plaváček
Profil
Doporučil bych tento článek (vlastně dva články), http://www.janbrasna.com/clanky/mobilni-standardy/ . Z nich vyplývá, že vymyslet web tak, aby fungoval na všech těchto mrňavých udělátkách je téměř nemožné.
chvd
Profil
Nox_lbc
Proč, proč, proč ??
Co proč? Proč se ptám i na grafice? Nebo jak to myslíte?
Nox_lbc


Plaváček
jj díky moc, již jsem to četl a je to přesně to, co jsem potřeboval vědět...mě prostě zarazilo, jak si ta PDA dělají v reálu, co chtějí, kolega si koupil nějaké Qtec z akce z Eurotelu či co
Procesor OMAP850
Operační systém Windovs Mobile
ROM verze 2.17.7.2 CSY
a moc jsme se divili, že prostě některé věci to nějak neschroupne...konkrétně
třeba meníčko udělané ve stylu záložek z knížky, na které jste spoluprcoval s panem staníčkem, to není schopno zobrazit "inline", přičemž ale jiná meníčka dělaná seznamem to klidně inline zobrazí :-)) no koukal jsem na to jak kráva (pardon).
Tak dík moc.
habendorf
Profil
No, jak to říct?

Ono ani tak nejde o to, aby se na PDA stránka zobrazila PŘESNĚ jako na PC, to ani většinou dost dobře nejde. Ale pokud je stránka dobře napsaná, zobrazí se i na PDA slušně. Případné doladění je možné přes css media="handheld".
chvd
Profil
habendorf
jasně, dík, na to ještě kouknu, čučel jsem i na ten *,css soubor upravený pro PDA od Jana Brašny, ale neměl čas ho ještě studovat:)....já osobně bych zatím spíše volil variantu odříznout od stylů, pan Brašna tam píše o tom skriptíku, ale je v php, což se mi moc nehodí......ne všichni mají na hostingu phpo k dispozici...ale asi to udělám tak, že se jim bude říkat, že pokud tedy chtějí kvalitu, musí si ji zaplatit, ono hosting s php zas není tak strašně drahý...tuším i webzadarma php podporuje..
Plaváček
Profil
habendorf

Problém je, že media handheld dost velká většina přenosných krabiček ignoruje a vesele si zpracovává styl určený pro obrazovku. Asi jediným schůdným řešením je opravdu identifikace zařízení a podstrčení jiného stylu, případně úplné odstřižení od stylu.
habendorf
Profil
Problém je, že media handheld dost velká většina přenosných krabiček ignoruje a vesele si zpracovává styl určený pro obrazovku

Ano, to je pravda. Na druhou stranu, jak jsem psal - dobře napsaná stránka se zobrazí na PDA přinejmenším slušně. Já si většinu svých výtvorů kontroluji i na PDA (Palm) a bez problémů. Media handheld přitom nepoužívám.
Plaváček
Profil
habendorf

Pak máš kliku na rozumné zařízení, jinde to tak slavné být nemusí :) Osobně se ale tímhle problémem také netrápím, protože se jedná o klasický příklad takzvaného PNJ.
chvd
Profil
Ano, to je pravda. Na druhou stranu, jak jsem psal - dobře napsaná stránka se zobrazí na PDA přinejmenším slušně. Já si většinu svých výtvorů kontroluji i na PDA (Palm) a bez problémů. Media handheld přitom nepoužívám
jj ta konkretni stranka vypada taky docela ok i co se stylů týká, ale prostě vodorevné menu se samovolně zesvislilo:-))
habendorf
Profil
BTW: už jsem to sem kdysi dávno dával, dám to sem znovu. Velmi primitivní testík, zda PDA podporuje media handheld.
http://pokusy.1-webdesign.cz/handheld/
habendorf
Profil
Plaváček: PNJ?

Problém nikoliv jednoduchý?
Pečená naložená jelita?
Paní na je*ání?
Pálenka náležitě jemná?

?
Plaváček
Profil
habendorf

Ti, co četli Stopařova průvodce vědí, co je PNJ :)
Dero
Profil
habendorf: Problém někoho jiného. Mimochodem, před barákem máš kosmickou loď, přestaň ji ignorovat. :o)
habendorf
Profil
Dero: Mimochodem, k mrtvé rybě mám ambivalentní vztah :o)
Stinky
Profil *
Jo a když je o tom řeč... Neexistuje nějaký emulátor nebo prohlížeč pro klasické PC, který by se choval jako PDA? Mám tím namysli, že bych si kontroloval funkci stránek na PDA bez oněho PDA... Opera nějakou emulaci PDA má, ale nevím do jaké míry tomu můžu věřit.
Rum-cajz
Profil *
Podle mých zkušenosti ta emulace Pda v opeře funguje tak že se ta velká opera chová jako mobilní ono je to na zřejmě na stejným jádře a jen se zvolí jinej způsob zobrazení takže to přesně sedí s mobilní verzí opery zapne po to tuším shift f11 teď nevím mám v ruce mobil s operou :-) ale je to v nápovědě
Rum-cajz
Profil *
Jo tak je to přesně tak jak sem si už dlouho myslel teď sem koukal na ten 'small screen rendering' je to shift f11 a ten princip taky tak ale bude to pochopitelně sedět jen s mobilní operou ne s jinýma PDA prohlížečema
Acci
Profil
Stinky
Nějaké emulátory najdeš na konci článku "Mobilní web prakticky"
Stinky
Profil *
Jojo, díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0