Autor Zpráva
Gappa
Profil
Zdravím,

můj problém je ten, že pod posledním boxem (a vždy jenom pod posledním) se zobrazí kus textu, který je obsažen v tomto posledním boxu. Záleží na obsahu, někdy to je jenom tečka, pár písmen, někdy i celé slovo. Také patička se posune bůhví kam.

Dlužno dodat, že jsem použil "patička vždy dole" řešení a kód na zakulacené rohy (mnou lehce upravený), které jsou z css.interval.cz a clearování float boxů z quirksmode.com.

V FF/Opeře se stránky zobrazují tak, jak bych chtěl.

K designu se vůbec nevyjadřujte, protože je to jenom takový test spojení různých CSS vychytávek, a jak je vidět, moc dobře spolu nespolupracují.

A to mi IE uplně nejdřív v závislosti na délce obsahu onoho boxu různě posouval dolní zakulacené okraje, takže nebylo z toho jak ven, ale to se asi nějak samo vyléčilo, nebo nevim :-)

Kód by měl být xhtml 1.1 validní (proč zrovna xhtml a zrovna 1.1 se mě neptejte, jen tak zkoušim :-)

Zde je link: http://upload.djgappa.com/test/
RPG
Profil
Gappa
Obdobný problém jsem měl také, bohužel, nebyl vyřešen tak, jak bych si přál.
habendorf
Profil
Na link ani nekoukám, protože podle chování (opakování části posledního textu) je to starý známý bug IE.
Nebudeš mi to asi věřit, ale zkus v té oblasti kódu, kde to blbne, smazat komentáře.
Gappa
Profil
Habendorf: Nevěřil jsem, ale už věřím. Holt u IE musí člověk počítat se vším, jak je vidět. Díky :)

EDIT: Aby bylo jasno - odstranil jsem všechny komentáře a problém zmizel. Sice není mezera mezi patičkou a posledním boxem stejná jako v FF/Opeře, ale to je snadno opravitelný detail (doufám :-)
habendorf
Profil
Aby bylo jasno - odstranil jsem všechny komentáře

Dělá to vždycky jen jeden, ostatní můžeš nechat. Bude to jeden z nejbližších v kódu.
Gappa
Profil
Odstranil jsem ten nejblíž - zmizel druhý řádek opakoveného textu, odstranil jsem druhý komentář, zmizel i ten první řádek.

Takže v mém případě bylo třeba odstranit komentáře 2.

EDIT: jelikož ale obsah bude nejspíš generovaný z DB a komentáře označovaly začátek a konec boxu s newskou/vzkazem, nebude tam v tom případě žádný z těchto komentářů. Maximálně nějaké jiné :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0