Autor Zpráva
FlashEntity
Profil
Nemůžu si pomoct, ale co tam ti vývojáři furt dělají s podporou pro Flash?
Proč tak zajímavý prohlížeč už dávno nefunguje tak spolehlivě jako konkurenční FireFox či Explorer? Nejen, že se občas pere s českými znaky, ale ignorance spolehlivého a svižného fungování Flashe je opravdu už do nebe volající...
A to že neskutečně žere prostředky počítače, čímž předčí i pověstný Explorer, o tom škoda hovořit...

Např.: Momentální problém, co řeším je užití značky "location.hash" ve stránce, kde je flash animace... A máme tři adresy, které jsme si postupně prohlíželi.
1/ index.html#section=portfolio&subsection=none
2/ index.html#section=portfolio&subsection=fotografie
3/ index.html#section=kontakt&subsection=none

Ale když pak dáme tlačítko Zpět v liště - tak se Flash ztratí, prostě prázdno... Na right click se sice objeví na jeho místě, že objekt Flash existuje, ale s hláškou "Movie not loaded..."

A to se přitom pracovalo jen s "hash" funkcí neboli "kotvou", takže se stránka neobnovovala. Až když natvrdo dáme "reload", tak Flash zase funguje, ale načítá se zase odznova, od počátku animace...

Trapné, trapné, trapné... Nemluvě o tom, že když má někdo zajímavé Flash stránky, tak pod Operou skoro zkolabuje počítač - jak to strašně žere prostředky...

Výborný prohlížeč, ale pouze pro tzv. validní a suchý html... Jinak moc nezvládá.
Koncept konkurenčních prohlížečů je prostě lepší...

PS.: Kdybyste někdo věděl s radou, jak na location.hash funkci tak aby se nezdtrácel Flash, tak sem sní... Ale zatím to nevzdávám a hledám dál řešení... :)
A nebo se na těch pár uživatelů Opery prostě vykašlu, jak to dělá většina... :D
tiso
Profil
Keď kašleš na prístupnosť tým že robíš stránky vo flashi tak nechápem čo Ti vadí na tom že Ti ten flash blbne v Opere ktorá je na poslednom mieste top prehliadačov...
Miloš
Profil
FlashEntity
Výborný prohlížeč, ale pouze pro tzv. validní a suchý html... Jinak moc nezvládá.
To já teda radši uživatelsky milé suché HTML než mokrý fleš.
Jistě že se grafik může ve fleši víc odvázat, ale uživatele nepotěší, když musí hledat, jak že to všechno funguje, když nevidí ve statusbaru adresu odkazu, když často ani nejde zkopírovat text, když mají všechny stránky stejnou url (jako ve frejmech)…

Asi lze udělat ve fleši i velmi zdařilé stránky, ale z toho, co jsem viděl, mi bylo často jen zle; teda – jen chvilku, protože jsem hned utekl.
FlashEntity
Profil
Miloš:
ve statusbaru - tím nejspíš myslíš odkazový řádek... :) Status je něco jiného - ten je dole.

Adresu konkrétního odkazu u mého řešení uvidíš... :) Takže můžeš poslat někomu link na konkrétní podstránku Flashe... ;) Ale nyní pracuji na tlačítkách "zpět" a "vpřed", které ve FireFoxu fungují skvěle... Pro Explorer mám už celkem jasnou představu jak na to, jen to naprogramovat a doladit, ale Opera to nějak jediná blokuje... Je fakt, že těch asi 5% není moc, ale jako profík mám rád univerzální řešení...
Naví by si mohli máknout vývojáři a něco takového implementovat do Flashe sami už konečně... Ale známe to,co si sami neuděláme...

tiso:
Odpověděl jsem už částečně výše... Jako profík mám rád univerzální řešení... A nerad se toho vzdávám.
Ale Flash je dnes prostě trend, kam to vše postupně směruje... Ten proces už v zahraničí započal, v ČR jsme trochu pozadu... Ale nemyslím si, že výstup v HTML někdy úplně zanikne, bude mít své místo stále, jelikož Flash se nehodí na vše... Hodí se především pro prezentaci produktů apod., kde je potřeba poutavé vizualizace. Navíc je to i mnohem dražší řešení jak klasické HTML.
Miloš
Profil
FlashEntity
ve statusbaru - tím nejspíš myslíš odkazový řádek... :) Status je něco jiného - ten je dole.
Ne, myslím opravdu statusbar, ten co je dole; když najedu myší nad odkaz, právě tam se zobrazí cílová url.
Pokud je odkaz ve fleši, url tam neuvidím. Buď to nejde, nebo na to fleštvůrci kašlou.
FlashEntity
Profil
Miloš:
Jo, tak to pro mě taky není problém... S kouskem fantazie jde skoro všechno... :)
Ale musel bych pro to udělat samostatný program uvnitř Flashe...
Takže: Jde to, ale buď na to flashtvůrci kašlou, a nebo to prostě neumí.... :D
tiso
Profil
FlashEntity Jako profík mám rád univerzální řešení...
Čo ponúkaš ľuďom bez flashu?

Ale Flash je dnes prostě trend, kam to vše postupně směruje...
Hej? Niečo som zmeškal? Alebo som si niečo nevšimol? Prístupnosť je out?
FlashEntity
Profil
tiso
Flash se dá optimalizovat i jako SEO, jen se to musí umět... Je to ale ve spoluprácí z databází... Navíc pokud se používá, Flash jako výstup z databáze, tak tam dostupnost je skvělá... ;)

A on je někdo ještě bez Flashe??? :DDDD
Tak na těchto pár procent zanícených odpůrců Flashe, ale opravdu kašlu... ;)
tiso
Profil
FlashEntity
Druhýkrát si odporuješ... Alebo môžeš kašlať na nepodporu flashu ale nie užívateľov s Operou ktorý flash podporu majú? Veď je to pár percent ako pár percent... A pritom si hovoríš "Profík"
FlashEntity
Profil
tiso:
Neodporuji, já vyvíjím webová řešení ve Flashi, jako specializaci.
Ale to nelze někomu vnucovat, kdo nechce mít s Flashem nic společného... Pro takového návštěvníka, nemá ten web co nabídnout a tak proč by tam měl taky chodit?
Je to jeho svobodná volba, jestli používá flash (což je standart) nebo nikoliv, ať už z jakéhokoliv důvodu...
Ale u uživatelů Opery to není jejich volba, ale to blbost Opery, nebo programátora když něco nefunguje... Proto to chci vyřešit! Ale je i docela možné, že řešení pro Operu neexistuje. To pak budu muset oželet...
Nicméně stránky budou dostupné pro cca 95% všech uživatelů internetu , co je krásné číslo... Už i proto, že naprostá většina webů v HTML nemají tak vysokou dostupnost... ;)
Timy
Profil
FlashEntity
"Už i proto, že naprostá většina webů v HTML nemají tak vysokou dostupnost... ;)"
HTML stránka má stoprocentní dostupnost ;-).
tiso
Profil
FlashEntity
S pojmami prístupnosť a väčšina by si mal narábať opatrne - nedá sa porovnávať prístupnosť väčšiny webov (kam patria weby pri ktorých sa na prístupnosť vôbec nemyslelo) a prístupnosť jedného webu ktorý naráža na technologickú bariéru prístupnosti... Porovnávaj porovnateľné veci - prístupnosť (X)HTML vs. prístupnosť Flashu...

btw. prístupnosť nie je len o podpore/nepodpore pre Flash, sú aj ďalšie kritériá...
FlashEntity
Profil
Timy:
No, to je vlastně fakt... ;) Ale zdali se zobrazí správně, či vůbec, to je už jiná otázka... :)

Tiso:
Tak o tom není sporu... Je třeba si určit priority pro co je stránka tvořena, a myslím, že není sporu o tom, že design prodává... A u firemních webů, na které se specializuji je to základ. Designově kvalitní a přehledné stránky jsou mocným marketingovým nástrojem, který dokáže přilákat nové zákazníky... A kvalitní flashdesign je top v prezentaci na internetu...
U aplikací je to o něčem už jiném... U nějakých stránek s fotografiemi rodinných příslušníků je to celkem jedno... :)
Bubák
Profil
Ale zdali se zobrazí správně, či vůbec, to je už jiná otázka... :)
Stačí mít "sedmičkový" flash player a už vidím místo perfektní prezentačky černý obdélník, nebo velkou bílou plochu ;-)

Je třeba si určit priority pro co je stránka tvořena, a myslím, že není sporu o tom, že design prodává
Kvalitní (X)HTML strány mají dobrý design i s vypnutými styly.

A u firemních webů, na které se specializuji je to základ. Designově kvalitní a přehledné stránky jsou mocným marketingovým nástrojem, který dokáže přilákat nové zákazníky... A kvalitní flashdesign je top v prezentaci na internetu.
Ty řečičky ses naučil sám, nebo to do tebe hustí na školení?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0