Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Jak mít IE7 a IE6 na jednom pc? Dík
Plaváček
Profil
Viz http://zacinej.cz/internet-explorer-7
Panter
Profil *
Ahoj, děkuji za odkaz. Instaloval jsem IE 7 a nečetl jsem. Takže se mi stávající verze také přehrála. V tom zdroji se píše, že pomocí nástroje, pouze uživatel, který nemá pirátské windowsy, tak může mít jak 6, tak 7. Jde to tedy - mohu doinstalovat ještě teda tu šestku, když jsem si ji přemazal? Windowsy mám legálně...
Bubák
Profil
Viz http://zacinej.cz/internet-explorer-7
Dero
Profil
Panter: Pokud chceš šestku bez vazby na sedmičku, zkus tzv. standalone verzi.

Ke stažení zde: http://browsers.evolt.org/?ie/32bit/standalone (poslední odkaz)
Panter
Profil *
Dero: No, je to super, bylo by to super. Jenže když do té šestky něco napíšu automaticky mě to přesměruje do 7 verze - zvláštní.
Joker
Profil
A není nějaká osekaná verze sedmičky? Něco co by se nezaháčkovalo do systému? A nemuselo by to ani mít kontrolu Windows ]:-) Vlastně by se vůbec nemusel instalovat... takový IE@USB :) Prostě jenom na to si v tom zkontrolovat stránky
Ta instalace na zacinej.cz s komentářem "možná to částečně nebude chodit a možná vám pak nebude chodit IE6" mě zrovna moc důvěrou nenaplňuje :)
Bubák
Profil
Joker
Pokud máš instalované Obnovení systému (implicitně se instaluje), tak si před takovými pokusy udělej nový bod obnovení. Pokud se něco nepovede, je velká šance, že to uvedeš do původního stavu. Hlavně nerozhodit win tak, aby ti vůbec nenajel.
Panter
Profil *
Asi takhle, stáhl jsem si od Dera tu šestku na kouknutí, vidím vzhledově IE 6, ale chová se přesně jako IE 7. Jsem přesvědčen, že když jsem tam měl šestku nainstalovanou, tak to bylo OK - formulář držel.

Jak tedy doporučujete tu instalaci, já to můžu smazat - nějak nevim, jsem zmaten.
Bubák
Profil
Panter
Vyzkoušej šestku třeba na Derových broucích, jak se bude chovat.
http://ie-brouci.dero.name/
Panter
Profil *
Bubák: U broučků se to vykresluje v té 6 špatně a po ošetření kódu, správně. Takže jsem v mém kódu musel někde nasekat chybu. Díky - ono je někdy těžký hledat chybu, když ta chyba jsem já. :o)
Panter
Profil *
Já už vím proč mi to nejde..., ježiš marja na nebesích. Protože teď mám nainstalovanou IE 7, tak ostatní verze jako je balíček IE verze 5, 5.5 a teď tím pádem i 6. Já mám styl pro tyto prohlížeče v podmíněném komentáři, kde mám styl pro msie do verze 6. No a v tom případě se zobrazuje pouze aktuální verze, takže 7. Styl pro MSIE nižších verzí v podmíněném komenáři vidět nemohu. Tyjo to jsou věci...
Panter
Profil *
Mohu mít ještě poslední radu - Aby mi MSIE 7 fungovala, tak jak má (xhtml už nechám, chtěl jsem ho jen zkusit a předělávat to nebudu), tak jsem tedy vložil před dtoctype klasický komentář a mám msie 7 také v quirku.

Pak tam mám ten podmíněný komentář <!--[if lte IE 6>, tak aby byl teda v tom quirku, tak jsem to přepsal na <!--[if lte 7> ... <![endif]--> - platí, zobrazí se do sedmé verze

Takže teď je všechno super, mám všechny msie v quirku. Jenže je to takové nepraktické. Co až bude MSIE 8? Tak to zas tento řádek, aby se mi zobratil tento styl v osmičce budu pak muset přepisovat všude
<!--[if lte 7> jestli chápete. To je blbý...
Panter
Profil *
Oprava posledního řádku - <!--[if lte 8> jestli chápete. To je blbý...
Joker
Profil
Panter
Doufejte, že IE 8 už bude kompatibilní s ostatními prohlížeči ;-)
Jinak to záleží na tom, jaký ten IE8 bude... třeba budete moct nechat styl pro IE7, třeba budete moct nechat styl pro normální prohlížeče a třeba budete muset napsat nový. To se uvidí.
Panter
Profil *
Tak to je vše, díky moc. Je to hrozný no, pokud chce být někdo precizní ve své práci. Dík
Dero
Profil
Co až bude MSIE 8?

Až vyjde IE8, tak prostě jeden den vynecháte kurz šermu světelným mečem, nasadíte si helmu NeuroI-Face, s nostalgií pohlédnete na zaprášený LCD displej a zasmějete se primitivnímu hardwaru, který jste používal tehdy před třiceti lety, když jste naposledy přepisoval podmíněné komentáře.
Joker
Profil
Dero
(Offtopic) jo, takhle to bude vypadat: http://www.pooh.cz/aktovka-x/a.asp?a=2009437
:) Jen jsem si na to tak vzpomněl
Bubák
Profil
Doufejte, že IE 8 už bude kompatibilní s ostatními prohlížeči ;-)
I kdyby všechny prohlížeče zvládly test ACID2, tak můžou nekteré věci vykreslit různě. Třeba Konqueror (a Safari , dělal jsem screenshoty) vykreslí jinak, než Opera stránky "Jak psát web" a úvodní stránku "Webylonu".
pozn. Webylon jako protiopatření nasadil "Lék".
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0