Autor Zpráva
hogen
Profil
AHOJ, mohli byste mi prosim poradit. udelal jsem pocatecni layout svych stranek, zkousel jsem jen v IE a slimbrowseru, vsechno ok, pak jsem ale zkusil mozillu a uplne spatne zobrazeni, koukal jsem na JPW a ruzne dalsi stranky, ale nejsem z toho moc chytrej.
P.S.: ty rozhozeny paticky si nevsimejte:)
Kod vypada trochu divne, to proto, ze jednotlive dily maji byt volany prikazem INCLUDE.
stranka zde
stranka ma vypadat takto
CSS je uvnitr stranky
DEKUJU
Filips
Profil
Máš tam vynulovaný margin? Popřípadě padding u těch prvků?
hogen
Profil
Ano, mam tam všude nuly, jen u divu ve vnitrni tabulce margin: 4 (kvuli odsazeni textu). nevim si s tim rady. zkousel jsem i CSS vylidator, ale ikdyz to zmenim jak mi on pise, je to stejne..
hogen
Profil
vazne nevite nekdo co s tim?? zkousim porad ruzny validatory, ale nic, poradte PLS! DIKES
hogen
Profil
az ted jsem zjistil ze jsem to cely delal pro quirk mod (tabulku jsem navrhoval pomoci frontpage), takze chyba bude nejspis v tom. opravte me jestli se pletu :)
venca163
Profil
.banner_gif {background-position: bottom}
</style
</head>

tohle si oprav...

a chybí ti středníky v css
.tab_soft_modra_kopirovana { background-image: url('menu_modra2.gif');}
.paticka {background-repeat: repeat;}
apod.


třídy by neměly začínat číslem...
.8px {background-color: #217FBD; color: white}
.8px_menu {background-color: #217FBD}

.8px_prava {background-color: ; color: white;}
.8px_prava {background-image: url('8px_right2.gif');}
.8px_prava {background-repeat: repeat-y;}
.8px_prava {border-width: 0px;}
.8px_prava {background-position: right;}

a to bude ten důvod, proč ti to FF nezkousne...
Hommer
Profil
Nejlepsi vec, kterou muzes udelat, je ten layout udelat znovu a tentokrat bez tabulek. Pokud tam ovsem ty tabulky chces, tak:

1) nekombinuj vlastnosti tabulek a CSS vlastnosti tabulek
napr chces okraj tabulky mit bily 1px siroky, tak zapis border="1" style="border-collapse: collapse; border-left-width:0; border-right-width:0; border-top-width:0" width="100%" bordercolor="#FFFFFF" opravdu neni nejstastnejsi, da se to jednoduse udelat cele v CSS: style="border: #fff 1px solid;"

2) to 8px odsazeni nedelej pomoci obrazku
da se to opet zapsat pomoci CSS: style="margin-top: 8px;" pro odsazeni zhora

3) mohl bys do dokumentu vlozit alespon definici doctype, prohlizece zobrazuji stranky jinak podle toho jaky mas uvedeny doctype

bude tam toho mnohem vic, ale nechce se mi to rozpitvavat dopodrobna. Ten problem se zobrazovanim bileho ramecku okolo tabulky vyresis tim, ze si to upravis podle toho co jsem napsal vyse.
Ale opravdu bych ti doporucil to cele prepsat bez tabulek, pohrat si s CSS vlastnostmi float, clear, margin, padding... nejake priklady beztabulkoveho layoutu muzes vygooglit a probiralo se to taky na tomhle foru.
Hommer
Profil
myslim, ze nejlepsi priklad, co jsem v rychlosti nasel a co odpovida tvemu rozlozeni je tady. Tak si to treba podle sebe uprav.
hogen
Profil
diky:), vsechno zkusim prekopat a uvidim. S tim doctypem mas pravdu, dam tam pro jistotu doctype pro html 4.01 i s URL.
Bubák
Profil
Středníky v CSS na konci nepovinné, přesto bych je doporučil doplnit.

třídy by neměly začínat číslem...
a to bude ten důvod, proč ti to FF nezkousne...
Firefox to nevezme nikdy a Opera to nevezme ve standardu. Pikoška je, že Konqueror (ACIDový) to vezme vždy.
inocencz
Profil
a jen tak pro jistotu je mozna dobry umistit na zacatek CSS kód:

* {
margin: 0;
padding: 0;
border: none;
}

- to abys měl jistotu, že si okraje apod. nastavuješ sám ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0