Autor Zpráva
Jean
Profil
Dobry den, mam mensi problem s layoutem v IE7: layout je tvoren 2ma sloupci - jeden float: left, druhy float: right; cely to je zarovnany cleanerem - clear: both; ve vsech prohlizecich to funguje, ale IE7 mi cleaner neposune pod delsi text ve sloupci, ale zustane viset na prostredku(predpokladam ze na vysce druheho-mensiho sloupce) nevim co s tim mam provyst, nema nekdo reseni?


jinak web visi tu:
www.solarnipanely.com/panely/


THX2ALL
Plaváček
Profil
Jean

Ono to nefunguje ani v IE 6 a důvod je poměrně prostý, máš ten DIV s clear both špatně umístěn.

Přemístí ho takto:

....
</div>

<div id='cleaner'>&nbsp;</div>

<div id='copyright'>
<a href='http://www.gp-net.net'>webdesign &amp; webhosting GP-NET 2006</a>
</div>

</body>

a bude to fungovat.

Ale máš celý kod značně přeDIVovaný a vřele bych ti doporučil používat v HTML kodu komentáře pro lepší orientaci.
Jean
Profil
ee, stale nefunguje, tim to nebylo...

(ad Divy) jo vim o tom, bohuzel ta struktura je takova jaka je a na komentare pak nezbyl cas:(
Plaváček
Profil
Jean

Pokud ti šlo o to, dostat patičku s copyrightem dolů, tak mě to funguje, jak jsem říkal, viz http://klient.plavacek.net/prac.html .

Ostatně nemusíš tam dávat prázdný DIV, stačí patičce nastavit clear:both a výsledek bude stejný.
Jean
Profil
IE6 mi to bere bez problemu, ale IE7 hodi copyright pod pravy sloupec, i kdyz je levy delsi... :(
Plaváček
Profil
Jean

Já se v tom tvém kódu moc nevyznám, ale co zabere určitě je, když shodíš IE7 také do quirku. Místo XML deklarace udělej toto:

<!-- IE quirks mode -->
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

Je to také řešení, nicméně být tebou, začal bych celý kod včetně CSS stavět znovu, protože je značně nepřehledný a asi málokomu se bude chtít se v tom vrtat. Ani mě už se moc nechce :)
Jean
Profil
no, shodit ho do quirku tak je to ok, ale mozna by to melo nejaky "cistsi" reseni... kazdopadne diky...
Knopi
Profil
Jean: Čistší řešení? - Mělo by stačit tvému bloku s názvem copyright nastavení clear: both; - ukončí obtékání a zobrazí se pod všemi těmi bloky. Navíc tvá patička obsahuje text apod. Takže ten clear v divu tam být ani nemusí a narval bych ho do toho stylu...

#copyright
{
clear: both;
width: 100%;
height: 99px;
...
}

Jo promiň, přečetl jsem si to blbě. To se vstahovalo k nestadartnímu režimu (quirku). Tím nic nezkazíš. Je určitě lepší poslat také IE 7 do quirku... :-)
Jean
Profil
no, prave to mel ukocit cleaner, ale IE7 ho ignoruje... vim ze se to tak dela - dosud to fungovalo...
Knopi
Profil
Jean: Já na to koukám v sedmičce a zobrazuje se mi to dobře - to je zvláštní. Každopádně i ve standardu by to mělo být oukej, pokud ti to frčí pouze v quirku.
Jean
Profil
jj, ted uz to bezi - je to shozeny do quirku, ale jakmile necham standard - zafixuje se na miste... :/
Knopi
Profil
Jean: Už je to dobrý. :o) Nevím proč tomu tak je v tvém případě. Každopádně vím, že IE 7 není zdaleka ve standardu ještě na tak dobré úrovni, abych ho tam nechal. Takže pro jistotu bych ho dával určitě do quirku.
Jean
Profil
:) je to pravda, ale standard je standard...
Diky vsem za pomoc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0