Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj

dodatečně řešíme kompatibilitu s Firefoxem u stránek spsasou.prostejov.cz odladěných původně jen v IE. Používají hlavní okno v iframe.

Chová se to tak, že relativní odkazy (tj. naprostá většina odkazů) je v IE interpretována "správně" - tj. obrázky jsou vidět, odkazy fungují, zatímco v FF jsou brány absolutně a navíc je před ně vnucena základní adresa spsasou.prostejov.cz - tudíž obrázky se nezobrazují a odkazy vedou na nesmyslná místa.

Můj dotaz zní proč se to tak chová a zda to jde opravit nějak globálně, abych nemusel přepisovat všechny odkazy na absolutní.

Předem dík.
BaTeCzKo
Profil
Anonymní
Asi nepoužívat iframe pro vkládání obsahu - je to jedno z nejméně elagantních řešení. Spíše vůbec elegantních.
Anonymní
Profil *
To teď víme taky :-). Ale přece jenom - je to vůbec tím iframe?
Bubák
Profil
S pravděpodobností hraničící s jistotou za to můžou pouze zpětná lomítka v odkazech. Správně tam mají být pouze obyčejná lomítka.
  cesta\soubor.baf – špatně
  cesta/soubor.joj — dobře
www.jakpsatweb.cz/clanky/lomitka-tecky.html
Anonymní
Profil *
Bubáku, strašně moc dík. Zkoušel jsem ta lomítka měnit v odkazovaných souborech, ale že mě visí přímo v indexu, na to jsem nepřišel. :(

Ještě si dovolím otravovat s poddotazem ke kaskádám - proč se iframe se Soutěží zobrazuje v IE nahoře (dobře) a ve FF dole (blbě)?
Doufám jen, že to nebude zase nějaká taková pitomůstka - jsem holt už starý a slepý.

Radek
BaTeCzKo
Profil
V čem děláš ten web? Není to náhodou nějaký wysiwyg (front page, atd.)? Soudím podle struktury kódu. Pokuď ano, tak musím říct, že vyrobit optimalizované stránky ve wysiwygu nelze...
Anonymní
Profil *
V Notepadu.
Anonymní
Profil *
A už jsem to opravil - pro oči nevidím. Jméno selektoru jsem začal číslem, což IE zkousnul, ale FF se to nelíbilo. :(

Takže díky všem za pomoc a končím toto vlákno.

Radek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0