Autor Zpráva
Zerog
cus

mozna to nepatri presne sem, ale chci se zeptat jestli neznate nejaky webovy prohlizec pro nevidome. Nejaky hlasovy, ktery to cte ci tak. Hledal jsem na netu ale nasel jsem jen programy ktere cetly v prostredi windows ale ne primo weby. Diky za vse ...
gyoja
Opera s pluginy by to měla dokázat.
quinux
Zerog
Takovým prohlížečem je např. čtečka JAWS, ale mám pocit, že je placená.
jansmitka
Já mam ve Firefoxu rozšíření Fangs Screen Reader Emulator, který ti zobrazilo jak by to měly číst čtečky, ale to rozšíření už se nevyvíjí... Jestli někdo chcete, tak si můžete stáhnout mojí verzsi s upravenym install.rdf, která by měla fungovat pod FF 1.0 - 2.0+ z http://www.gymnaziumdc.cz/fangs_screen_reader_emulator-0.82-fx+mz.xpi
EDIT: jo, a nemůžu zaručit funkčnost toho odkazu
Timy
Zerog
Stačí si stránku prohlédnout v textovém prohlžíeči nebo prostě s vypnutými styly a pokud jsou stránky v pohodě, neměla by mít problémy ani hlasová čtečka.
Miloš
Screenreadery (tak se odečítacím programům říká) nahlas čtou to, co je na monitoru. Pokud jde o prohlížeče, nejlépe spolupracují s explorerem (s FF tuším nic moc a s operou jsou nepoužitelné). Výše uvedený JAWS se asi zdarma získat nedá, ale demoverze (vždy 1/2 hodiny plně funkční) programu Hal je ke stažení (Lunar je zvětšovač, Lunar+ zvětšovač s základním hlasovým výstupem, Hal je hlasový výstup, Supernova je Hal+Lunar dohromady).
Zerog
Diky vsem ...mrknu a kdyztak hodim echo co funguje.

Timy
Nevim jak to myslis. Kazda stranka s vypnutymi styly funguje. Je citelne ne?

Milos
Diky moc ...
Zerog
jansmitka
Dival jsem se na to rozsireni pro firefox ale akorat to napise vystup textu. Tak jak by to asi bylo cteno ... Takze je to jen napul cesty ..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.