Autor Zpráva
El Nino
Profil *
Dobrý den,

mám takový větší problém. Udělal jsem si grafický layout webu. Jako pozadí celé stránky jsem dal úplně stejnou barvu jako je barva obrázku. No, a dneska ve škole koukám, že onen obrázek má oproti pozadí ÚPLNĚ jinou barvu (jiný odstín). Co s tím ?

Děkuji velmi moc a mějte se krásně :)
El Nino :)
Axamith
Profil
Chtělo by link, bez toho ti nikdo neporadí
Railbot
Profil
El Nino
Tak jsi tomu asi stejnou barvu nedal, to je jednoduché. Nebo se ti to jen zdá, protože třeba ve škole máte úplně jiné monitory než máš ty doma. Špatně nastavený monitor může s odstíny barev hezky zatočit (samozřejmě jen opticky pro tebe, barva je to pořád stejná).
Dero
Profil
El Nino: Budu jen hádat, neuložil jsi ten obrázek ve formátu PNG?
Plaváček
Profil
Dero

Občas se nezadaří ani špatně uložený GIF. Chce to ukázku zdroje.
El Nino
Profil *
No, použil jsem na doporučení kamaráda PNG. S tvorbou webu úplně začínám... Adresa je tato: http://dragokazov.i9h.net. Děkuji :)
smajli
Profil
El Nino
ty barvy máš správné, pokud myslíš ten obrázek na úvodní stránce - #574343
El Nino
Profil *
Děkuji...
V tom případě, proč jsem měl ve škole jinou barvu pozadí celé stránky ?
Gappa
Profil
Problém bude nejspíš v tom, že IE zobrazuje png většinou tmavší, než ve skutečnosti jsou.
Někde jsem na to viděl korekční utilitku, která to srovná, že to pochopí i prostodušejší IE :)
El Nino
Profil *
Aha...takže by bylo na místě udělat grafiku znovu, a tentokrát v GIF, co ?..... No, aspoň se procvičím :D Každopádně děkuji za vše, s čím jste mi poradili :)
Bubák
Profil
Aha...takže by bylo na místě udělat grafiku znovu, a tentokrát v GIF, co ?
Není třeba grafiku předělávat, stačí ji přeuložit (otevřít a uložit) v nějakém programu, který neukládá gamma korekci. Já používám IrfanView, stačí "holý", ale vhodnější je uložit pomocí pluginu PNGOUT. V nouzi jde použít Malování.
#574343 - požadovaná barva
#4b3838 - barva v IE, včetně nového IE7

Pro zajímavost velikosti souboru obrázku "Novy-INDEX_01.png"
6,78 kB (6 947 bajtů) - původní
6,25 kB (6 406 bajtů) - Malování
5,12 kB (5 244 bajtů) - ve formátu GIF
4,41 kB (4 519 bajtů) - IrfanView, komprese 9 (nejvyšší)
3,07 kB (3 152 bajtů) - IrfanView / plugin PNGOUT
Dero
Profil
El Nino: Stejně jako Bubák doporučuji pro ukládání PNG plugin PNGOUT v IrfanView. Odstraníš gama-chunk (který způsobuje rozdílné barvy) a ještě obrázek parádně optimalizuješ. Potom s PNG nejsou žádné problémy.
El Nino
Profil *
Díky díky za radu nad zlato :)))) Opravdu děkuji :))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0