Autor Zpráva
Railbot
Profil
Ahoj. Mam mensi problem pri tvorbe webu. Vse je OK, akorat pozadi stranky (background) se z mne zahadneho duvodu zobrazuje jen ve Firefoxu, v IE nikoli.
V CSS mam zapsano toto:
body {
background-image: url("spravna cesta");
background-repeat: repeat;
}

Jinak odkaz na styly mam v poradku. Kontroloval jsem to 100x, vubec me nenapada cim by to mohlo byt, ze se pozadi ve Firefoxu nezobrazuje.
Marty
Profil
Zkus to napsat takto:
body {
background: url("spravna cesta");
}
Anonymní
Profil *
Marty: ?????


Railbot: napsaný to máš dobře, nevím v čem je problém. Jinak první a poslední věta nějak kolidují. Tak kde to teda nejde?
habendorf
Profil
Aj, smáznul jsem si cache. Tak jsem tu za anonyma.

To background-repeat: repeat; můžeš klidně vyhodit.

Marty: teda samozřejmě to máš dobře, ale problém to neřeší.
Marty
Profil
habendorf
Pokud to ozkouším, podle toho jak jsem to napsal já, tak mi to funguje.

Ale napadlo mě, zda nemáš jeden div roztáhnutý po celé obrazovce a tím pádem se ti pozadí zakryje?
Taky zkontroluj, zda je jméno obrázku správně napsáno a zda je v tom samém adresáří jako html.
mone
Profil *
zkontroluj format obrazku, at nemas nakej nestandardni.
Railbot
Profil
Omlouvam se za tu posledni vetu, jde o preklep, nejde to v IE. Vsem diky za napady a tipy, vyzkousim!
Kalif
Profil *
Hej mě to taky nejde napište mě please na moje ICQ: 340-244-788 anebo E-mail: ivanfilak@seznam.cz
Had
Profil *
koukám že nejsem sám, komu to v poslední době nechodí... nemohlo by to bejt nějakou blbou aktualizací od mrkvosoftu nebo něco podobnýho ???
FF mi ten obrázek zobrazí, IE ne. zkoušel jsem to nadefinovat v HTML do tagu <body>, to IE zobrazí, zase ale nevim jak tomu říct, aby to neopakovalo. FF v pohodě, IE nerozumí zápisům:
background-repeat: no-repeat; a to ani v externím css ani v tagu body style.

fakt nevim co s tim. adresa je určitě dobrá.
Had
Profil *
přišel jsem na to.
nevim co to způsobuje, ale když napíšeš přímo tomu divu:
<div class="neco" style="background-image:url('cesta');background-repeat:no-repeat;">
text
</div>

tak to vezme FF i IE. ale nevim jak moc je to spolehlivej způsob. ;)
Plaváček
Profil
Had

Kdybys místo řečí ukázal zdrdojový kod, tak ti určitě někdo poradí.
Bubák
Profil
Had
Tipnul bych si chybějící nebo nadbytečnou závorku (nebo jiné "smetí") někde v kódu. Můžeš zkusit najít chybu odborným pohledem, pomocí Css validátoru, nebo, jak radí Plaváček, dát odkaz na CSS.

V IE funguje bez problémů jak:
background-image:url('cesta');background-repeat:no-repeat;

tak sdružená deklarace:
background: ('cesta') no-repeat;
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0