Autor Zpráva
Jan Hetych
Profil *
Dobrý den
Rád bych se zeptal, jak je to s používáním prohlížečů. Kolik % používá Firefox, IE, Opera a další. A ještě by mě zajmalo kolik % má nainstalovanou Javu a kolik má nainstalovanej Flash. Pokud někdo tyto statistiky máte, tak budu velice rád.
Všem díky

Jan Hetych
Mistr
Profil
Jan Hetych
Můžeš to vytahat třeba odsud: http://www.toplist.cz/global.html
Joker
Profil
Kolik lidí v ČR používá který prohlížeč, statistiky za poslední rok:
http://history.toplist.cz/stat/?a=history&type=1

Stručně aktuální údaje a můj předpoklad pro nejbližších několik měsíců:
IE6: cca 60,5% a klesá, předpokládám rychlý pokles
Firefox : cca 27% a roste, předpokládám růst
IE7: cca 6% a roste, předpokládám rychlý růst
Opera: cca 4,5% a pomalu roste, předpokládám pomalý růst
Ostatní prohlížeče mají zanedbatelný podíl a předpokládám, že to tak zůstane
Joker
Profil
Pár věcí, které se dají vyčíst z toho grafu:
- Fakt, že o Vánocích vcelku razantně stoupl podíl Firefoxu a o podobné číslo klesl podíl IE6 myslím potvrzuje, že hodně lidí má Firefox doma a IE6 v práci.
- Zajímavý je vývoj IE7, kdy ho nejdřív hodně lidí vyzkoušelo, pak šel zase dolů a potom zas nahoru, jak se začal instalovat automaticky nejdřív do anglických a potom do českých Windows
- Na grafu je taky vidět, jak drtivá většina uživatelů Opery přešla zhruba během 10 týdnů z Opery 8 na Operu 9

Do budoucnosti jsem zvědav, kdy se překříží IE6 a IE7
Railbot
Profil
Ostatní prohlížeče mají zanedbatelný podíl a předpokládám, že to tak zůstane
Zanedbatelný jak který a jak kde, že ano. Nelze ti brát takhle všeobecně.

Jinak s tím IE 6 a IE 7 bych to neviděl tak "optimisticky".. Pokud jde o ČR, tak většina lidí zůstane u IE 6, protože nic "lepšího" neznají a nepotřebují a navíc kolik lidí má asi legální Windows, aby se jim IE 7 nacpal do systému sám...samozřejmě ten podíl bude stále klesat, ale nijak rychle.
Jestliže v dnešní době existují desetitisíce lidí, kteří ještě používají IE 5/5.5, tak IE 6 bude stále používat minimálně polovina všech uživatelů ještě dlouhou, opravdu dlouhou dobu.
Joker
Profil
Railbot
Jasně, já mluvil o celkovém podílu, ne o podílu na konkrétním webu, tam může být situace samozřejmě jiná. A i s tím IE7 netvrdím, že to půjde rychle.
Jako rychlý pokles beru třeba to, že IE6 ztratil od Vánoc 5 procentních bodů ve prospěch IE7 a myslím, že současný trend se ještě udrží. Alespoň část firem teď zkouší kompatibilitu svých produktů s IE7 a některé z nich časem přejdou. Další pokles přijde, až se trochu víc rozjede prodej Win Vista.

Ohledně podílu prohlížečů je to samozřejmě tak, že na prvním místě jsou statistiky toho daného webu, pokud je znám. Pokud je neznám, tak bych bral co nejbližší obecnější statistiky. No a podle nich zatímco "nejmenší z těch významných" Opera má kolem 4,5%, všichni další dohromady už mají jen kolem 2% a podíl všech z nich začíná "nula celých...".

Perlička: Zajímavé je, že každý z těch "hlavních" prohlížečů má podíl větší, než mají dohromady všichni s nižšími podíly než on :)
Jan Hetych
Profil *
Díky za informace. Statistiky toho jestli má na počítači flash nebo javu se asi nevedou ne ?
Bubák
Profil
Navrcholu občas vydá tiskovou zprávu, kde je zastoupení prohlížečů, flash pluginů včetně verzí, javy a javyscriptu. Myslím si, že Navrcholu nebude jediný server, který má k dispozici podobné statistiky.
Jan Hetych
Profil *
Asi jsem slepej ale na www.navrcholu.cz jsem nic nenašel. Mohl bys mi dát nějaký konkrétní odkaz pls ?
Mistr
Profil
Jan Hetych
Asi jsem slepej ale na www.navrcholu.cz jsem nic nenašel.
Na Tvou vstupní otázku jsem si také, podobně jako teď kolega Bubák, vzpomněl na tiskové zprávy portálu Navrcholu. Okamžitě jsem se jal je tam hledat, avšak byl jsem úspěšný podobně jak Ty, nikde jsem nic nenašel. Až teď, přes kontakt dole v patičce jsem narazil na tiskovou zprávu: http://www.iinfo.cz/tiskova_zprava/navrcholu_prohlizece_listopad_2006/
kilo
Profil *
potřeboval bych najít zdroják který počítá náštěvnost na stránce a ještě statistiku zboží pomůžete mi někdo?
Railbot
Profil
kilo
Založ si na to vlastní téma.
venca163
Profil
Do budoucnosti jsem zvědav, kdy se překříží IE6 a IE7
v ČR počítam tak ke konci roku 2008=)

co mě ale překvapilo, když jsem si po nějaké době opět podrobněji procházel http://www.toplist.cz/global.html je podíl prohlížečů v kategorii film...u kategorií jako software, hardware je to celkem pochpitelné, ale tady? FF prakticky dohnal IE (40%) a ani opera si nevede špatně
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0